Skocz do zawartości

Zestaw do weryfikacji


Pat6er

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po zakupie auta chciałbym odświeżyć trochę jego wygląd. Póki co budżet niewielki lecz z czasem z pewnością dokupię kosmetyków wraz z poszerzaniem wiedzy w tym zakresie :)

Kwota: 200-300zł

Obiekt: E90 kolor Arctic metallic (coś pomiędzy srebrnym a błękitem tak na moje oko)

Zakres: Jako że to jest początek a samochód będzie wymagać trochę dopieszczenia to chciałbym w pierwszym pakiecie poza pracą nad lakierem i odświeżeniem środka to jeszcze spolerować lampy.

Polerowanie lamp:

1. Pad polerski, papiery ścierne, klocek gąbkowy

2. Środek polerski i filtr UV - K2 Lamp doctor i Meguiar's Headlight Protectant 

~ 60zł

Białe skóry:

1. Colourlock - zestaw strong/soft, skóra nie jest mocno pobrudzona więc tu bym się chyba skłonił do soft. W zestawie cleaner i środek ochronny.

~ 100zł

Lakier:

Tu już zostaje mały budżet no ale zobaczmy:

1. ADBL Yeti

2. Glinka 3M

3. Wosk 1000p Hi-temp tester 59ml (tester wystarczy by obskoczyć całe auto?)

~ 80zł 

W sumie zostaje z ~50zł a nie wiem co jeszcze dobrać/zamienić. Może zamiast tego wosku dołożyć do fusso ?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Pat6er napisał:

Białe skóry:

1. Colourlock - zestaw strong/soft, skóra nie jest mocno pobrudzona więc tu bym się chyba skłonił do soft. W zestawie cleaner i środek ochronny.

Jesli chcesz zaoszczedzic to masz z carchem i do czyszczenia i do konserwscji po 100ml opakowania

 

Godzinę temu, Pat6er napisał:

3. Wosk 1000p Hi-temp tester 59ml (tester wystarczy by obskoczyć całe auto?)

Starczy ci napewno na auto ok 3 do 5 gram schodzi 

 

I tak jak chlopaki polecali cos na smole moze byc prickbord 124 i cos na lotna rdze. Jakies mikrofibry recznik do suszenia badz jakies APC ci sie jeszcze przyda 

 

Zobacz sobie w dziale gielda jest duzo kosmetykow np pol butelki badz 3/4 i duzo taniej ci wyjdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, BiałyGTi napisał:

Jesli chcesz zaoszczedzic to masz z carchem i do czyszczenia i do konserwscji po 100ml opakowania

 

Nie chciałbym popadać w skrajność by brać tylko najtańsze, po prostu ten zestaw kilka razy się przewinął na forum i się tym zasugerowałem. Rozumiem że środek jest dobry?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Powiem tak colourlock uzywalem od zawsze kupowalem w 1L butelkach po tym jak uzylem carchrma to wiem ze sie na niego przesiadam. 

Tu nie chodzi o skrajnosc tylko skoro jedno i drugie dziala tak samo a nawet carchem lepiej to po co placic wiecej ?? Carchema 1L masz za 69 zl a CL masz za 150 zl za soft a strong za 170 zl a doliczajac jeszcze srodek do konserwacji to carchem wychodzi duzo duzo taniej a powiem ze maja dwa srodki do konserwacji jeden jako olejek a drugi jako zwykly 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, BiałyGTi napisał:

Powiem tak colourlock uzywalem od zawsze kupowalem w 1L butelkach po tym jak uzylem carchrma to wiem ze sie na niego przesiadam. 

Tu nie chodzi o skrajnosc tylko skoro jedno i drugie dziala tak samo a nawet carchem lepiej to po co placic wiecej ?? Carchema 1L masz za 69 zl a CL masz za 150 zl za soft a strong za 170 zl a doliczajac jeszcze srodek do konserwacji to carchem wychodzi duzo duzo taniej a powiem ze maja dwa srodki do konserwacji jeden jako olejek a drugi jako zwykly 

A no chyba że tak to wygląda, co do Carchema masz na myśli zestaw Leather Cleaner + Armour tak  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BiałyGTi napisał:

Ja uzywalem akurat leather cleaner plus olejek bo mialem twarde skóry i fajnie zmiekczył  ale armour tez mam chodz jeszcze nie uzywalem 

Tu dobrze kolega napisał. Carchem jest bardzo dobry i taniej wychodzi. Przy moich testach sprawdził się lepiej niż Colourlock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.