Skocz do zawartości

TENZI PC-1 Premium Ceramic Wax


dziordz

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko problem w tym, że już szukałem i nic.

A chodzi o to, że dałem wczoraj auto do firmy autodetalingowej na woskowanie i położyli mi właśnie to coś i nie wiem czy mi czasami jakiegoś gów... nie nałożyli. Na YT nic nie ma, w google w opiniach nic nie ma, tutaj też nikt o tym nie pisze. Znalazłem tylko kilka aukcji i sklepów z tym produktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, powalla napisał:

Wklej dokladnie to co napisalem w cytacie (lacznie ze znakami ) i poczytaj.

Dzięki nie wiedziałem, że coś pomoże z tymi "". Czyli to nie jest typowy wosk tylko politura? Czyli oszukali mnie bo mieli położyć wosk, który wytrzyma ok. 3 miesięcy (dopóki sam nie uzbieram sprzętu i produktów do własnej aplikacji) a to mi pewnie zejdzie po 3 tygodniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

TENZI PC-1 Premium Ceramic Wax to produkt z serii dedykowanej zakładom auto detailingowym. Można powiedzieć "kuzyn" naszej linii Tenzi Detailer. Nie wnikając w szczegóły technologiczne możemy jedynie zapewnić, że nie jest to tylko nabłyszczacz, choć trzeba przyznać, że w podbijaniu koloru lakieru jest bardzo skuteczny. To zdecydowanie powłoka zabezpieczająca, zawierająca wosk Carnauba, jednak oparta przede wszystkim na dodatkach ceramiki. Dzięki czemu tak dobrze nabłyszcza i nadaje długotrwały efekt hydrofobowy. Pod tym względem możemy zapewnić, że zakład Cię nie oszukał :)  Sama powłoka powinna wytrzymać do 6 miesięcy, choć jej trwałość zależy m.in. od agresywności chemii stosowanej w tym czasie do mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawila mnie ta trwałość która opisujecie, moim zdaniem nie wytrzyma nawet miesiąca. Ale z ciekawości poloze go w najbliższym czasie i sprawdzę.

 

Domel po dwóch myciach na dwa wiadra kropelek zero, zrzutu wody również brak. Mycie jakieś dwa tygodnie po aplikacji.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Dnia 2.08.2017 o 18:52, Treys napisał:

Słaby produkt dodatkowo słyszałem ze jest to podkład pod Powłokę Ceramiczną  Tenzi , dla mnie bzdury

Odnosząc się do merytorycznej części Twojego wpisu musimy zaprzeczyć - nie jest to podkład pod powłoki kwarcowe Tenzi (zakładamy, że chodzi o zestaw Q7 + Q10, który opisany jest tu: http://www.tenzi.pl/zagadnienia/jak-trwale-zabezpieczyc-lakier-samochodu-powloka-kwarcowo-ceramiczna). PC-1 to samodzielne zabezpieczenie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tenzidetailer napisał:

Odnosząc się do merytorycznej części Twojego wpisu musimy zaprzeczyć - nie jest to podkład pod powłoki kwarcowe Tenzi (zakładamy, że chodzi o zestaw Q7 + Q10, który opisany jest tu: http://www.tenzi.pl/zagadnienia/jak-trwale-zabezpieczyc-lakier-samochodu-powloka-kwarcowo-ceramiczna). PC-1 to samodzielne zabezpieczenie.

Co innego słyszałem, ale okej , teraz kolejne pytanie ( zadane już kiedyś ) trwałość Q7 i Q10 słyszałem,że powłoka przenika w klar i jest nie do spolerowania ( nie mowie tutaj o braku hydrofobowości ), po prostu padło pytanie od znajomego i otrzymał taką odpowiedź iż powłoka jest nie do spolerowania :), gdzie każda inna powłoka zejdzie przy polishungu 2500 menzerna czy tego typu podobne pady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Dnia 8.08.2017 o 15:55, Treys napisał:

Co innego słyszałem, ale okej , teraz kolejne pytanie ( zadane już kiedyś ) trwałość Q7 i Q10 słyszałem,że powłoka przenika w klar i jest nie do spolerowania ( nie mowie tutaj o braku hydrofobowości ), po prostu padło pytanie od znajomego i otrzymał taką odpowiedź iż powłoka jest nie do spolerowania :), gdzie każda inna powłoka zejdzie przy polishungu 2500 menzerna czy tego typu podobne pady 

Prawdą jest, że powłoki Q7+Q10 wchodzą w reakcję z klarem na pewną głębokość, nie stanowią więc całkowicie niezależnej warstwy wierzchniej. Doszukując się, co autor tamtej odpowiedzi mógł mieć na myśli można stwierdzić, że owszem nie jest możliwe spolerowanie tej powłoki bez naruszania klaru, ale generalnie usunąć ją można, jak wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 31.07.2017 o 10:34, tenzidetailer napisał:

TENZI PC-1 Premium Ceramic Wax to produkt z serii dedykowanej zakładom auto detailingowym. Można powiedzieć "kuzyn" naszej linii Tenzi Detailer. Nie wnikając w szczegóły technologiczne możemy jedynie zapewnić, że nie jest to tylko nabłyszczacz, choć trzeba przyznać, że w podbijaniu koloru lakieru jest bardzo skuteczny. To zdecydowanie powłoka zabezpieczająca, zawierająca wosk Carnauba, jednak oparta przede wszystkim na dodatkach ceramiki. Dzięki czemu tak dobrze nabłyszcza i nadaje długotrwały efekt hydrofobowy. Pod tym względem możemy zapewnić, że zakład Cię nie oszukał :)  Sama powłoka powinna wytrzymać do 6 miesięcy, choć jej trwałość zależy m.in. od agresywności chemii stosowanej w tym czasie do mycia.

Proszę nie pisac bzdur ze 6 miesięcy. Uzytkuje go lecz trwałość jak jeden z kolegów napisał max 1 miesiąc. Owszem podbije kolor kropelkuje średnio są dużo lepsze produkty w tym przedziale cenowym nazw nie bedę wymieniał specjalnie by nie robic pseudo reklamy.

Mogę załączyc podglądowe zdjęcie

20171008_145730.jpg

20171008_145807.jpg

20171008_151643.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.