Skocz do zawartości

ADBL CareMitt


kursien

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
3 godziny temu, rygryss napisał:

@Domel ,myłeś na jedno wiadro?

Na jedno, na dwa, czasem na trzy, czasem bez - samym MJJC, wszystko zależy jakie auto, jak brudne, komu myję etc etc, dynamicznie, elastycznie pod warunki.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myłeś tą rękawicą na dwa...  na połowie elementu będzie brakować szamponu na poślizg- mało detailingowy filmik, mycie na jedno wiadro i do tego szuranie dłońmi po nieumytym elemencie. 

 

Elastycznie, statystycznie nie ma szans żebym się przekonał do tej rękawicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, rygryss napisał:

na połowie elementu będzie brakować szamponu na poślizg

co będzie brakować ? jak całe auto w pianie 😄

Godzinę temu, rygryss napisał:

mało detailingowy filmik, mycie na jedno wiadro i do tego szuranie dłońmi po nieumytym elemencie. 

eh ten romantyzm detailingowy 😉

Godzinę temu, rygryss napisał:

Elastycznie, statystycznie nie ma szans żebym się przekonał do tej rękawicy.

Kup, pożycz, przetestuj daj znać "błogosławieni, który zakupili, przetestowali i wyrok wydali" 😉 Ewentualnie mogę Ci wysłać do testów.

7 godzin temu, pablo15005 napisał:

Domel, jak porownujesz adbl vs workstuff storm? 

każda ma plusy i minusy, ale jeśli masz chude nadgarstki i nie chcesz używać jej jak "washpad" kup WorkStuff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Domel , żeby nie było... podobają mi sie Twoje testy, ale w tym coś poszło nie tak. 

 

Rękawicę mam i leży sobie w pojemniku, zdecydowanie wolę myć chińczykiem za 8pln.

 

... co do romantyzmu, tego mi właśnie brakuje w tym filmiku, latasz jak poparzony na lakierze i do tego jeszcze bransoleta na nadgarstku, na tej rąsi którą latasz po lakierze

 

 

jakby nie było jest to forum detailingowe na którym jesteś moderatorem i masz dawać przykład. Szkoda żeby na necie krążyły wieści, ze na KA myje się na 1 wiadro i dociera bransoletą.

Jeszcze raz powtórzę testy robisz super, ale w tym coś nie pykło.

 

3m się

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, rygryss napisał:

Domel

Dzięki za konstruktywną krytykę.
Całkowicie rozumiem o Ci chodzi. Musimy kształtować prawidłowe rutyny i praktyki detailerskie już od pierwszego wejrzenia, bo czym skorupka za młodu nasiąknie...
Niestety żyjemy w czasach w których ludzie łykają wszystko jak leci bez zastanowienia.
Takie filmiki bez konkretnego uzasadnienia danej rutyny mycia, mogą być szkodliwe dla "młodego pokolenia". Nie mogę zakładać, że ktoś to wie tak jak ja, jakie mogą być skutki albo jakie ryzyko 😉
Ktoś bardzo znany powiedział mi ostatnio:

Cytat

Pisanie pod kogoś? Brzydzę się tego!!!
Ja tego nie toleruję. Mam jaja i nie patrzę przez pryzmat korporacji. Żeby się sprzedać, nabić punkty w rankingach.
Jestem autentyczny i za to ludzie mnie cenią.

Siedzi mi to w głowie ostatnio. Mało detailingowy filmik bo często życie jest praktyczne a nie romantyczne, piszę to do Ciebie całkowicie bez hejtu, bez agresji na spokojnie i na loozie.

Auto robocze, milion swirli pod ledem, filtr brudu, piach spłukany K5, lakier myty raz na kilka miesięcy - nie będę ściemniać, że myję na dwa wiadereczka, skoro ogarniam to 4 razy szybciej inną metodą i na dodatek testuje możliwości czyszczące tej rękawicy w dość ciężkich warunkach (delikatne włosie a zero problemów z filtrem brudu nawet na progach).

Ale taka informacja powinna znaleźć się na tym filmiku, żeby nie kształtować złych praktyk - co innego ta technika na szczurku a co innego na aucie salonowym, po korekcie etc etc.

Na dwa wiaderka i dwa prewashe to myję sobie swoją foczkę MK1 która miała pełną korektę, UNCr na blacie i robi przebiegi 2500 rocznie 😉 Gdzie nie chce i nie mogę dopuścić do najmniejszych uszkodzeń lakieru bo cała moja 4 dniowa robota poszła by w piz... I właśnie w tedy, na tym i podobnie zadbanych autach uruchamiam całą procedurę klasycznego mycia detailerskiego, tą esencję klasycznego mycia. I to na pewno trzeba wałkować do głowy juniorom 😉

Kwestie, które poruszyłeś i uzasadniłeś zapamiętam i wdrożę z lepszym opisem filmików na przyszłość.
Nie zamierzam picować sie pod forum jaki to idealny jestem bo TRZEBA myć ZAAAAWSZE na dwa wiadra.
Nie, uważam  że trzeba ważyć siły na wyzwania i pacjenta ! 😉 Ale ja to wiem po siedmiu latach tej hobbystycznej zabawy a wielu młodych niestety nie a ja reklamacji nie przyjmuję 😉

Pozdrawiam.

 

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Domel napisał:

taka informacja powinna znaleźć się na tym filmiku, żeby nie kształtować złych praktyk

tego właśnie brakowało i nie byłoby tematu,

osobiście nawet szczury myję na dwa wiadra i nie chodzi o to, że ach i och- zwyczajny nawyk i inaczej nie polecę. 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Domel napisał:

każda ma plusy i minusy, ale jeśli masz chude nadgarstki i nie chcesz używać jej jak "washpad" kup WorkStuff.

Zgadzam się. U mnie właśnie z racji ultra chudych nadgarstków CareMitt odpadł jak tylko przymierzyłem rękawicę. I to miałem suchą. Mokrej bym z wiadra nie wyciągnął  😕  

WorkStaff spełnił moje wymagania w 100% 😉  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jako, że lubię szkolną skalę - rękawicę oceniam na 4/6,  dobry stosunek jakości do ceny, bardzo delikatna mikrofibra na plus, włosie chyba mogłoby być nieco dłuższe do zakamarków. Ściągacz nieporozumienie, mega szeroki. Wymieniłem na Gyeon Smoothie Glove, która wydaje się być super na chudy nadgarstek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.