Skocz do zawartości

Pierwszy zestawik


wania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar zacząć zabawę z detailingiem. Póki co bez korekty. Moje auto to ciemnoszare Subaru Legacy z 1992r. - lakier na tyle "problematyczny", że jest miękki... Poniżej chciałabym Wam przedstawić mój pierwszy zastaw do oceny/ poprawki :-) Jeśli macie jakieś inne propozycje - mile widziane. 

Nielsen Cyclone APC / ADBL APC

Szampon - Unique Poseidon

Aktywna piana - Tenzi

AIO- Auto Finesse Tripple

Glinka - Tuningkingz delikatna

Usuwanie smoły z lakieru - Prickbort 124 Mac Serien

Usuwanie owadów oraz soków z drzew - Tenzi Mosquitos

Usuwanie metalicznych zanieczyszczeń - ADBL Vampire Liquid

Wosk - Bilt Hamber Auto-Balm / Dodo Juice Haze Car

QD - SG Morning Dew

Okna - Nielsen Blue Window Clean II

Antyroszeniowy preparat Sonax zapobiegający parowaniu szyb

Pielęgnacja uszczelek - 1Z Gummi Pflege Stift

Dressing wewnętrzny - SG Apple Plastic

Dressing zewnętrzny - SG Jet Black Exterior Trim Restorer

Opony - ADBL Tire and Rubber Cleaner

Dressing do opon - Nielsen Brillance

 

Aplikatory:

Flexipads Trikolor delikatny

K2 miękki, gąbkowy

ADBL One Shot Tire Pad - Aplikator do dressingów.

 

Osuszenie auta:

Fluffy Dryer

Waflowy - DeepGloss Quick Dry

Pędzelki wiadomo, mikrofibry także, rękawice do  mycia, sprzęt jest.

 

Pranie tapicerki:

ADBL Pre Spray Pro

Zabezpieczenia tapicerki materiałowej:

Colourlock Impregnat do tkanin/ Nanoshine Ceramic Pro Textile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

Glinke najlepiej sprawdzona mysle ze przez prawie wszystkich czyli Valetpro cena dobra a sam produkt mysle ze jeden z lepszych. Co do wosku to trwaly to coli badz FK albo popularny fuso chodz ja osobiscie wole naturalne ktore trzymaja od 2 do 3 miesiecy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wania napisał:

menior, dziękuję za odpowiedź. Możesz polecić jakiś wosk, który będzie trwały? :)Glinka owszem, mało popularna, jak  przeglądałam te Forum, to chyba nikt jej nie używał. A glinka od ADBL jest godna polecenia ?

Najbardziej popularne trwale woski to tak jak kolega wyzej wspomnial Colli,FK,cala gama Soft99 zwlaszcza Fusso.Glinka od Valetpro faktycznie najbardziej znana ale mi osobiscie o wiele lepiej pracowalo sie biala od Meguair's,ta od ADBL to jakas nowosc i na poczatek wolalbym tu nie eksperymentowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jaka jest różnica między woskami Soft99- Fusso Coat 12 Months Wax Dark a Pearl & Metallic Soft ? Mój lakier to szary granat perłowy. Czy pierwszy jest trwalszy i do czarnego lepszy?Czy bardziej też wypełnia mikro rysy? Drugiego jest wiecej i jest tańszy.Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bulo napisał:

Witam.Jaka jest różnica między woskami Soft99- Fusso Coat 12 Months Wax Dark a Pearl & Metallic Soft ? Mój lakier to szary granat perłowy. Czy pierwszy jest trwalszy i do czarnego lepszy?Czy bardziej też wypełnia mikro rysy? Drugiego jest wiecej i jest tańszy.Proszę o odpowiedź.

skład:

fusso - fluorki żywicy PTFE i produkty naftowe

soft wax - ksyleny, kwarc i produkkty nafotwe

główna różnica jest w konsystencji i żywotności, fusso jest przynajmniej kilka razy trwalszy

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Tuesday, July 18, 2017 o 21:58, wania napisał:

 A glinka od ADBL jest godna polecenia ?

ostatnio używałem na dwóch auta przed nałożeniem wosku. Oczywiście po glince jeszcze Meguiars UC, Clener Primo Amigo i wosk. Glinka jak dla mnie super. Fajnie się trzyma, nic nie ugniatasz. Oczywiście Twój wybór 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2017 o 21:58, wania napisał:

A glinka od ADBL jest godna polecenia ?

Jeżeli nie jesteś wprawiony w glinkowaniu to polecałbym najpierw jakąś delikatną glinkę typu ValetPro Yellow, Shiny Garage Clay Bar Fine czy Bilt Hamber Auto Clay Soft. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KapselK napisał:

Jeżeli nie jesteś wprawiony w glinkowaniu to polecałbym najpierw jakąś delikatną glinkę typu ValetPro Yellow, Shiny Garage Clay Bar Fine czy Bilt Hamber Auto Clay Soft. ;)

Mógłbyś to trochę rozwinąć? Sam nigdy nie glinkowałem a zamierzałem kupić właśnie ADBL CLAY SPONGE. Na czym polega "trudność" glinki ADBL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Można łatwo narobić rys, jak dla mnie na zwykłej glince lepiej widać zebrane zabrudzenia i wiadomo, że trzeba ją zagnieść na czystą stronę. Dla mnie zwykła glinka jest bezpieczniejsza, to moje zdanie. Używałem Clay Sponga, ale jedna powróciłem do tradycyjnej glinki.    Poczytaj sobie temat -> 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi ;) Jeśli chodzi o glinkowanie, będę to robić pierwszy raz, więc myślę, że jednak ją zmienię na polecaną przez Was ValetPro. 

Co do wosku, też najprawdopodobniej zmienię go na Fusso :)

@tango, a powiedz mi jeszcze, Auto Balm długo Ci leżał? Efekt zadowalający? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.