Skocz do zawartości

Pierwsze woskowanie na czarnym lakierze


ShadyTheBest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy dlatego bardzo proszę o rady od kolegów detailerów :)

Posiadam Audi a4 b7 z 2006 roku w kolorze czarnym, którego lakier wymaga odświeżenia. Zakupiłem wosk Soft99 fusso coat 12 month wax, cleaner soft99 micro Liquid Compound (zolty), glinka + lubrykant clay lube good stuff.

Trochę poczytałem w sieci na temat poprawnego przygotowania lakieru pod woskowanie, ale może macie jakieś swoje rady? Myślałem żeby najpierw dobrze umyć auto szamponem bez wosku np autoland który zmywa pozostałości poprzednich preparatów. Następnie glinkowanie elementów zabrudzonych oraz czyszczenie cleanerem. Czas na nałożenie wosku ale tu pytanie do Was czy mam jeszcze przed samym woskowaniem odtluscic lakier? Liczę na Waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wybierz na jakie etapy chcesz sie jeszcze porwać typu piana, odsmolenie, deironizacja, korekta...

Micro Liquid Compound to lekko ścierny cleaner przygotowujący powierzchnię oraz delikatnie maskujący rysy.

Jak stawiasz na maskowanie rys to po cleanerze daj wosk.

Jak chcesz mieć odtłuszczoną powierzchnię i usunąć również dodatki z cleanera toi IPA,  CP Eraser lub Adlb Wipe Out.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z reguły zawsze kładę wosk na cleaner w przypadku lakieru bez korekty, bo efekt wizualny jest lepszy. Dobry cleaner lub AIO ładnie wypełni niektóre rysy, poza tym lakier po cleanerze jest śliski i przyjemniejszy do pracy, przynajmniej w moim odczuciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.