Skocz do zawartości

Wash&Wax New Beetle mamy ;)


Gozdziu23

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka ziomki!
Od razu zapowiadam, że jest to pierwsza tego typu moja relacja i proszę o rzucanie psami :D
Samochód w, który dziś zawalczę to Volkswagen New Beetle z 2005 roku w wersji nadwoziowej cabrio.
Samochód jest mojej mamy i w końcu stwierdziłem, że obok mojej clk-i musi się jakoś prezentować, a mama jak to większości kobiet, które znam samochód ma jechać do celu i być jako tako czysty. Dodatkowo chęć przetestowania nowego wosku jest silniejsza niż upał :D
Wszystkie kosmetyki będę opisywać na bieżąco.

Wstępnie samochód wydaje się być czysty ale czy na pewno ?

Przelotne deszcze załatwiły czarnucha.
Bierzemy się do akcji, wstępnie napełniam jedno wiadro wodą z Tenzi neuro, w tej cenie to nie ma sobie równych, drugie wiadro wiaromo grit guard oracz czysta woda.

 

Wiadra się napełniają, a ja zaczynam wstępny oprysk

Na koła leci, tenzi w mikroskopijnym rozcieńczeniu oraz tire cleaner od excede na opony

Lakier smyram Klarysczynym już Prickboretm oraz Adbl Vampire niestety jego kolor zmienił się podczas 2 minutowego stania na dworze :D

Czekam pare minutek, w tym czasie ładująć pianownice Cherry cherry lejdis od adbl-a

 

Piana leży biore sie za pedzelkowanie detali z pomocą adbl apc

 

Przy wlewie paliwa, już był taki syf że woda przy myciu nie uciekała przez kanaliki :D

Spłukuje a tu taki szok, jednak z LSP coś zostało. 5 miesięczny Essence

Fusso ultra glaco niestety zdechło

Po myciu właściwym przychodzi czas na glinkowanie, adbl clay pad oraz szampon z wodą, polubiłem tą glinke i nie wyobrażam sobie bez niej teraz glinkowania.

Następnie wjeżdzamy do garazu, ja spadam na śniadanie, furka czeka na cleaner.
Wybór pada na cleaner od AF do wosków naturalnych do nakładania posłuży mi poczciwa już rotacja lare na miękkim padzie nat-a

Wycieram miękkim mf z aliexpress

Po cleanerze już widać różnice, ładnie wypełnia mikro ryski jednocześnie lakier robi się o wiele ciemniejszy po całej furce przyszedł czas wyboru na lsp
hmm, co by tu wybrać :D

Wybór padł na nowy w moim arsenale wosk, od o.c.d waxes, full naturka z jednego powodu mama nie nabija dużej ilości km, a pogoda aż karze nałożyć coś ładnie pachnąćego, niedługo stestuje go w stosownym do tego dziale ;)
Tym czasem lecim z nakładaniem, oczywiście ruchy proste ;)

Wosk schnie, ja nakładam Ech2o od car pro na koła, fajnie podbija wszystko co srebrne lub złote, ale mistrzem jestw dodaniu śliskości ;)
 


ech2o nałożone, czas na najmniej detailingowy produkt ze wszystkich ;) k2 sigma

Tu pół tu cała oponka

Test palca, jeszcze chwilka, no to lecim nałożymy ultra glaco oraz dressing na plastiki
Szybe odtłuszczam i nakładam

Na kołach odnalazłem nawet jakieś ziarno ;)

Na plastiki wchodzi meg's trim detailier

Furke cała docieram, i wyjezdzam na słońce na wygrzanie, potem po 3 godzinkach nakładam druga warstwe wosku i wyjeżdzam, co z tego wyszło ?
No nie powiem wyszło całkiem nieźle ;) zdjęcia bez żadnych hdr czy innych mujów, zwykły tryb audo w nikonie ;)


Mały cośik dla lubiących kropelkowanie :)
To by było na tyle, najważniejsze że mama zadowolona, dachem się nie zajmowałem zwyczajnie z lenistwa.
Gdzie nie gdzie widać mazy, to sprawa wypacania się wosku na słońcu, także nie chciało mi się go docierać ponownie wiem, że z pierwszym myciem nie będzie to widoczne ;)

EDIT: Wszelkie błedy w piśmie poprawie koło wieczora, mało czas, pozdro :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczki z felg Ci ukradli? :D

Mam obiecanego normalnego hatchbacka/coupe od mamy z tego samego roku, ale jeszcze przedlift. Kiedyś chcę sobie dokupić cabrio :D Ładny egzemplarz. Motorownia też pewnie odpowiednia - 1.9 TDI 105 KM? Tylko felgi kiepawe, bardziej pasują na zimówki, w katalogu było dużo ładniejszych. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gozdziu23 napisał:

No niestety jakoś nagle zniknęły :P, dokładnie trafiłeś 1.9 w wersji 105 ;) leci jak potrzebuje, ale jadac bez dachu jako osobnik płci męskiej nikt na drodze cię nie szanuje :lol:

A jaka skrzynia? Z DSG to się całkiem fajnie odpycha :)

W pełnym nadwoziu nie odczuwam braku szacunku na drodze, prędzej jak jadę Maluchem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek to jest jak stoi na parkingu. W ruchu każdemu kojarzy się z zawalidrogą, chociaż ja jeżdżę nim dość sprawnie, jak wszyscy inni :)

To polecam jeszcze DSG do kolekcji. Ja, zagorzały zwolennik manuali, jestem zakochany w tej skrzyni, nawet pomimo 12-letniej eksploatacji prawdopodobnie bez zaglądania do niej. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sprzedaż już od 3 miechów, wiec myślałem że się już nie sprzeda:lol: a tu wystarczyło nawoskować ;). Pod sprzedaż to bym chyba nie glinkował, nie wiem czy by to ktoś zauważył ;). Zawsze mi jakoś szkoda samochodów jak nowy właściciel nim odjeżdża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.