Skocz do zawartości

K2 ROTON vs. TUGA-chemie Alu-Teufel Spezial GEL


kursien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Z nudów sprawdziłem jaka jest różnica między dwoma produktami "krwawiące felgi" oba w przystępnej cenie więc pewnie często wybierane

Pacjent to lewa i prawa przednia felga stalowa w busie (nie pamiętam kiedy były myte, może w zeszłym roku, niczym nie zabezpieczone).

 

Zaczynamy prawa felga i Roton:

 

9e090670cfa87865gen.jpg

 

Pryskamy:

 

ffa1a3e948fab16bgen.jpg

 

Krwawimy:

 

50cbedb75a778593gen.jpg

8691d9a3eee35c70gen.jpg

 

Po spłukaniu:

 

3db67d4139d48dc9gen.jpg

 

1180112b2a64e6c7gen.jpg

 

Jak widać jedno pryskanie brudu nie wykończyło, jednak jest znacznie czyściej, pewnie trzeba będzie poprawić ...

 

Lewa felga i Zielona Tuga:

 

9a497ce3d21332cbgen.jpg

 

Pryskamy:

 

9967d803966c1ca8gen.jpg

 

Krwawimy:

 

584703ea535670ccgen.jpg

b1aa0bda80bbe12fgen.jpg

 

Po spłukaniu:

 

409a815a1a24dd05gen.jpg

 

39e568b335e34b9egen.jpg

 

Niestety i ten preparat sobie w stu procentach nie poradził, więc trzeba było poprawić!

 

Prawa spryskana ponownie K2 ROTON tym razem do pomocy szczotka i pędzelek :

 

bae5d15ffb23038fgen.jpg

 

00313379eeaa8e34gen.jpg

 

7c55d96a41213de3gen.jpg

 

Ostateczny efekt mycia Rotonem bardzo pozytywny, felga czysta, domyta, zakamarki także przeczyszczone, jak najbardziej spoko!

 

Poprawka Alu-Teufel Spezial GEL ZIELONY także szczotka i także pędzelek:

 

5b63ca77829c768agen.jpg

 

05ea0d4ca433578dgen.jpg

 

8e72d106dc5dfee0gen.jpg

 

a33a78f26208d582gen.jpg

 

Drugie mycie oczyściło wszystko co powinno zejść z felgi, czysto, pięknie, prawie można z niej jeść :P

 

Podsumowując:

Obydwa produkty spełniły swe zadanie, jednak za pierwszym razem nie domyły wszystkiego (wcale mnie to nie dziwi - syf był co najmniej półroczny). Oba śmierdzą podczas aplikacji, która i w jednym i drugim produkcie nie sprawia żadnego problemu, a po spłukaniu wszystko spływa bez problemu.

Czy widzę różnicę po zastosowaniu jednego i drugiego? ---> Nie.

Jedyna widoczna różnica to cena (Roton ok 15zl/700ml vs. Tuga zielona ok 35zl/1000ml)

Poza tym Roton jest lekko kwasowy a Tuga neutralna, ale przy myciu felg nie jest to aż tak bardzo istotne (byłoby gdyby deironizować lakier).

 

Nie jestem zbyt doświadczony w tym temacie, ale nie widzę problemu w używaniu jednego jak i drugiego produktu. Oba umyły, wyczyściły i potrzebowały szczotki i pędzelka (może gdyby felgi nie były tak brudne i gdyby starczyło jedno pryskanie, to może wtedy byłyby różnice)

 

Osobiście właśnie kupiłem 5l Tugi,ale to bardziej z myślą deironizacji lakieru

 

Dzięki za przeczytanie i pozdrawiam! :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porównanie :good:

Domycie takiego brudu bezdotykowo płucząc tylko z węża jest wręcz niemożliwe, może za wyjątkiem totalnych "killerów".

 

711795 Poza tym Roton jest lekko kwasowy a Tuga neutralna, ale przy myciu felg nie jest to aż tak bardzo istotne (byłoby gdyby deironizować lakier).

 

Przy myciu szczurów masz racje nie jest to aż tak istotne, ale np. przy myciu felg polerowanych lub z nałożonym zabezpieczeniem może mieć bardzo duże znaczenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tuga jest rozcieńczona?? Takie testy są bez sensu

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

a gdzie jest napisane ze coś jest rozcieńczone? bo nic nie rozcieńczałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedynie na POLEROWANYM alu coś się może stać, bo przecież felgi są tak samo malowane jak i samochód...

No właśnie, więc wydaje mi się że na lakier też będzie ok, tylko nie wiadomo jak zareaguje z plastikami itp

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tuga jest rozcieńczona?? Takie testy są bez sensu

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

a gdzie jest napisane ze coś jest rozcieńczone? bo nic nie rozcieńczałem...

 

Może takie wrażenie, że Tuga rozcieńczona bo kolor jest zdecydowanie mniej zielony niż w "oryginale". Ja też to zauważyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.