Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat 12 Months, test zimowy


DZIADZIA

Rekomendowane odpowiedzi

witam ;)

 

Postanowiłem sprawdzić czy w/w wosk wytrzyma zimę, do testów posłużą świeżo zakupione felgi (używane), które będą śmigać tylko wokół komina.

Umyłem je płynem do naczyń

 

IiDnNsT.jpg

 

 

 

pozbyłem się kleju po ciężarkach

 

Q68dfzj.jpg

 

 

 

powalczyłem o odzyskanie koloru

 

j6Reyo8.jpg

 

JK936X6.jpg

 

jhpn3wI.jpg

 

 

 

17.10.2016 felgi wskoczyły do domu, odtłuściłem zmywaczem sylikonowym, a następnie IPĄ bez rozcieńczania. Na to poszła pierwsza warstwa wosku, a druga po 36h

 

Tx42SaC.jpg

 

zZylvQt.jpg

 

Wog1zVz.jpg

 

 

 

19.10.2016 felgi wskoczyły do piwnicy na stosowny stojak i czekały do 30.10.2016 żeby wylądować na Tygrysku

 

https://drive.google.com/file/d/0B5aAPh ... sp=sharing

 

 

 

09.11.2016 pierwszy raz umyte, tak wygląda hydrofobowość

 

 

 

 

03.12.2016

1 m-c, hydrofobowość

 

 

 

 

 

20.02.2017

 

ponad 3 m-ce, hydrofobowość

 

 

 

 

 

04.03.2017

 

4 m-ce, hydrofobowość

 

 

 

 

 

 

feluneczek klasycznie myty, tuga, szamponik + pędzelkowanie... po 3 miesiącach kropelkowanie nie jest już tak fantastyczne, ale odrobina fusso została.

 

Zastanawiałem się czy rzeczywiście jest to mozliwe, żeby siedział 7 m-cy, jak dla mnie nie ma szans.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

696997 felgi (używane), które będą śmigać tylko wokół komina.

 

autko śmiga po Łódzkich ulicach, dojazd do pracy 30km w dwie strony, licząc 14 dyżurów wychodzi 420km miesięcznie. Podwózka syna do szkoły 2-3 razy w tygodniu, 10km w dwie strony... wychodzi w okolicach 1900km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja uwaga na temat fusso - nie lubi sie z żadnymi cleanerami itp, jak ktoś oczekuje trwałości radze kłaść na goły lakier. U mnie na cleanerze niby pod sealanty zlazł po 2 miesiacach i 1600 km, a na felgach gdzie kładłem na jałowe koła trzymał dłużej jak na lakierze :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak słyszałem i tak zrobiłem na lakierze, kładziony na jałowy... a najbardziej dziwi mnie, jak niektórzy proponują położyć cleaner i przemyć IPĄ, czyli zmyć cleaner :shock: może jest w tym coś, ale jak dla mnie trochę bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

697011 a najbardziej dziwi mnie, jak niektórzy proponują położyć cleaner i przemyć IPĄ, czyli zmyć cleaner może jest w tym coś, ale jak dla mnie trochę bez sensu...

Nic w tym dziwnego, po prostu mechanicznie czyszczą lakier przy pomocy cleanera, a później go wymywają IPĄ dla jałowej powierzchni. Samo uzycie prewasha, szamponu i IPY nie przygotuje tak lakieru. Ja jesienią przepolerowałem lakier pasta finszową, wymyłem zmywaczem i na to poszedł wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie nie jestem żadnym fanem IPY przed woskiem, wole umyć szamponem ADBLa PRO ze dwa razy i zmyć wszystko w ten sposób ale każdy ma swoje sposoby. A cleanery w niektórych przypadkach wcale nie przedłużają trwałości wosku a wręcz odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Cleanerem usuniesz oksydację i jakieś mikrorysy - jeżeli jest to ścierny cleaner - zmyjesz go ipą i na to położysz wosk. Poza tym Soft ma dedykowany cleaner pod Fusso 12. Czysty bez wypełniaczy, którego nie ma potrzeby wymywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.