Jump to content

Jakie lampy do świateł cofania ?

Recommended Posts

Witam, poszukuję lamp dodatkowych aby zamontować do świateł cofania, tak aby oświetlał dobrze przy cofaniu. Uprzedzam pytania, to zachcianka ojca bo zarobkowo jeździ autem (Zafira C) i seryjne światła cofania są bo są (świecące punkciki :D ), miał założone tanie lampy o takie coś: http://allegro.pl/lampa-robocza-halogen ... 10212.html lecz diody palą się szybko

I moje pytanie brzmi czy ktoś coś widział ma, miał, testował, ?? ogólnie musi to być led o dużej mocy te miały niby ponad 1000lm. bo obecnie zamontowałem mu dalekosiężne zwykłe na żarówkę h3 i mówi że lipa bo kiepsko widać, dlatego szukam dalej, proszę o pomoc :(

[ref]booohal[/ref], tylko właśnie o to chodzi że teraz jestem ograniczony wymiarem bo mam otwory zrobione już i max wejdzie mi lampka 16 cm szeroka. a można by zamontować światła do jazdy dziennej może ? :o

[ref]piotr@sta[/ref], one po prostu dają za małą ilość światła, kamera nie rozwiąże problemu jak jest i tak ciemno na zadku i przy obecnym syfie na drogach zaraz by nie było nic widać :P

Znalazłem jakieś św. do jazdy dziennej, niby diody osram i lumenów coś koło 1000

miałem ale diody się palą szybko, ostatnio nie wytrzymała lampa nawet miesiąca i już żadna dioda nie świeciła, stąd moje pytanie czy ktoś może ma coś sprawdzonego o max szerokości 16 cm bo takie mam otwory zrobione w zderzaku

tak ciemno na zadku
nie wiem jak kamery cofania ale w zwykłych są doświetlane podczerwienią.

Kamerę można tak umieścić by była za np pleksi itp wtedy jedno przetarcie szmatą i wszystko widać lub umieścić kamerę w aucie która patrzy przez tylną szybę. wtedy nie trzeba nic wycierać wystarczy włączyć wycieraczkę i tylna szyba i pole widzenia kamery jest widoczne.