Skocz do zawartości

Czym wypolerować pokrywę gramofonu?


bmelon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Temat związany z kosmetyką, jednak nie aut a sprzętu Audio.

 

Nie bardzo wiedziałem gdzie go umieścić - jeśli nie trafiłem proszę moderatora o przeniesienie.

 

Otóż odnalazłem na strychu swój stary gramofon UNITRA Bernard i wróciłem do słuchania starych krążków.

 

Jednak nie o tym mowa - gramofon ma plastikową pokrywę, która jest lekko mówiąc porysowana. Są widoczne świrle, ale nie ma głębokich rys.

 

Proszę o informację czym można by to odrestaurować, spolerować.

 

Jakąś pastę do niwelowania drobnych rys na aucie posiadam. Nie wiem czy nada się do tej pokrywy. Nie mam sprzętu - chciałbym to zrobić na wiertarce. Pytanie jakich padów użyc oraz jakie krążki pod wiertarkę zainwestować?

 

Z góry dziękuję za poradę.

 

Pozdrawiam

GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam robić to wiertarka. Robiłem jedna pokrywę i plastik był tak delikatny ze rysował się sam od patrzenia. Mi się udało pastami menzerna. Robota trochę upierdliwa bo nie wiadomo z której strony mamy ryski i jak nie dotniesz z jeden strony to bedzie ci się cały czas wydawać ze z drugiej nic nie idzie i na odwrót. .dodatkowo polecam okleic boki pokrywy przy robieniu środka i środek przy robieniu bokow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zwykłymi pastami do polerowania, albo jakimś plastX. Tylko uważaj, żeby nie przepalic wiertatką tego plastiku bo plastik bardzo szybko się nagrzewa :), sprawdź tez czy może ten plastik nie jest na tyle miękki że idzie zrobic go ręcznie :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.