Jump to content

Zestaw do czyszczenia alufelg


jablko

Recommended Posts

Witam, mam czasem do sprzedania alufelgi, które nie były myte przez x lat i chciałbym złożyć zestaw, którym wyczyszczę wszystkie zabrudzenia przynajmniej z frontowej strony felgi. Także myślałem o dwóch preparatach.

Car Pro Iron X

PRICKBORT MAC 124.

Czy myślicie, że tymi dwoma preparatami oczyszczę dokładnie felgi? Czy może zamienić któryś na inny?

Link to comment
Share on other sites

691350 Dodaj do tego jakies APC.

 

Według mnie nie do końca tędy droga, standardowe APC kiepsko sobie radzi z wżartym brudem.

 

[ref]jablko[/ref], Jeżeli są naprawdę bardzo brudne to ja zacząłbym od czegoś kwasowego (np. Alux) lub mocnej zasady (np. Truck, Green Specjal). Musisz tylko pamiętać, że to naprawdę ostra chemia i wszystkie środki bezpieczeństwa wskazane. Podejrzewam, że potrzebne będzie kilka podejść. Po zdjęciu początkowej warstwy brudu możesz użyć tego Irona i Prickborta. Może się też okazać, że brud ukrył rzeczywisty stan felg i np. do od wewnętrznej strony aluminium się już utlenia ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak jak Piotr pisze felgę trzeba potraktować kwasem , jeśli felgi zapuszczone to trzeba poświęcić dużo czasu i cierpliwości . :)

 

Tenzi Alux - Iron - Prickbort .

 

W przyszłości żeby mycie od wew było łatwiejsze najlepiej felgę zabezpieczyć np Soft 99 Fusso :)

Link to comment
Share on other sites

Nie że trzeba potraktować kwasem, tylko warto, żeby sobie skrócić pracę :) Oczywiście przy zachowaniu wszelkich zasad BHP ;)

 

Moim zdaniem w celu uniknięcia uszkodzeń i eliminowania brudu "od ogółu do szczegółu" warto zastosować taką sekwencję: zasadowa piana aktywna (choćby Tenzi Truck), spłukanie, mycie ręczne (np. ww. pianą), spłukanie, deironizer (raczej wcześniej należy zaczekać do wyschnięcia, żeby nie odbierać mu siły, ale bywa, że mokra felga ma na sobie już niewielką ilość osadów metalicznych), przy zastosowaniu na mokro można lekko pomanipulować pędzlem, a potem spłukanie, najlepiej kolejne mycie i dopiero po wysuszeniu (tym razem już bez przeszkód dla suszenia mechanicznego) tar&glue na tę cholerną smołę i klej z ciężarków. To jest moja metoda na posezonowe mycie alusów, może nie najmniej czasochłonna, ale skuteczna i bezpieczna. Kwasowego deironizera to ja nawet nie mam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A co Panowie zrobić z alufelgami chromowanymi? Również dość mocno zapuszczonymi, bo poprzedni właściciel myjnie to może odwiedził raz w życiu, a o detailingu nawet zapewne nie słyszał. :D

 

Kilka dni temu umyłem je aktywną pianą, a następnie płynem do felg z Autolandu (bez kwasowy, bo inny chyba zaszkodzi chromowanej powierzchni?) - efekt nawet nie najgorszy, ale do w miarę sensownego doczyszczenia jeszcze trochę tego zostało...

 

Wymyśliłem, że z zewnątrz potraktuję je środkiem Mothers Chrome Polish, a od wewnątrz może Mothers Pro-Strenght Chrome Wheel Cleaner - co o tym myślicie? Czy to nie będzie za mało?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Panowie/Panie czy taki zestaw nada sie do zapuszczonych felg

1. ADBL Wheel Warrior

2. ADBL APC

3. ADBL VAMPIRE

4. ADBL Tire and Rubber

5. Meguiar's Endurance Tire Gel 473ml

6.Finish Kare Hi-Temp Paste Wax 411g

Prosze o porade

Link to comment
Share on other sites

Zależy jak bardzo zabrudzone te felgi. Jak bardzo to kwasik Tenzi Alux 1:5 jak słabo działa zwiększasz stężenie. Potem przyda Ci się deironizer cenowo dobrze wypada Tuga, Vampir jest gesty, dobrze radzi sobie :) Do smoły potrzebujesz Prickbort lub inny środek typu Tar Glue. Jeśli masz do usunięcia klej po ciężarkach przyda Ci się krążek gumowy. Do opon polecam Excede Tire and rubber Cleaner świetnie działa i dobra cena :good: Dressing kwestia indywidualna ;)

Link to comment
Share on other sites

Moje byly mega zapuszczone i apc red devil 1:10 zrobil mega robote. Potem prick bord i adbl vampir. Moglem jeszcze je szorowac ale nie mialem szczotki dobrek mylem pedzelkiem!!!3e3b317a380442db9e5e2aa064a7c369.jpg320198657c54ad394f97cca8f27f640e.jpg8c79255edba317c3381b6dfb6d80d656.jpg

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Jak felga jest zapyziała to ja robię tak:

1. Mix VP Blue Gela i Aluxa (3:1) + 1/3 wody

2. Jakaś zasada/APC 1:5

3. Tuga/Iron

4. Prick

5. Glinka

 

Po takiej operacji nie ma opcji, żeby nie doczyścić najgorszego nawet szczura.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.