Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

To poleciałeś :o Nieźle, nieźle a planowałeś i5 :D:D:D

 

To teraz gierki będą latały jak powinny :good:

 

Jak swój jakiś czas temu składałem to była przygoda na 2 tyg aby ogarnąć teraźniejsze standardy :)

 

I wreszcie wyszło takie coś:

- Asrock Z170 Extreme 4

- Intel Core i5 3600 3,2 gHz

- DDR4 16 GB 3200 MHz

- Gigabyte OC GTX 1060 6GB

- zasilacz Zalman ZM700

- ssd m.2 plextor 256Gb

- ssd 2,5' Adata SU800 256 Gb

- obudowa fractal designe S series

- klawiatura Razer blackwidow ultimate stealtch 2016

- mysz Razer Deathadder Chroma 4G

- Windows 10 home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za życzenia, czuję się jakbym miał urodziny ;-)

Ja w sumie od początku myślałem o I7, ale jakoś szkoda mi było na to pieniędzy. Z kolei jak tu ktoś napisał, poszedłem grubo, bo nie lubię iść cienko i potem żałować, że mogłem trochę dopłacić i mieć coś, co mi będzie służyć.

Cena mojego zestawu to żadna tajemnica - kupowałem w 3 miejscach, wyszło 2 stówy taniej niż w xkomie. Wszystko przyszło błyskawicznie. Najszybszy był dysk ssd, bo zamówiony w środę około 16 o 10 rano w czwartek już leżał na biurku. No ale to ssd, heheh. Dysk 560, ram 480, płyta 720, procek 1580. Grafikę miałem, obudowę Chiefteca z zasilaczem 650 też. Eizo CX271 już od dawna wisi na ścianie.

Trochę chyba namówiliście mnie, żeby w coś sobie pograć. Podejdę do tematu w połowie marca, jak się ogarnę z robotą i komp będzie luźniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozak! Jakieś 4-5 lat temu siedziałem mocno w kompach, OC, takich rzeczach, potem kupiłem iMaca

I przez tyle lat spokój :D Brakuje mi tego, coś bym pokręcił, usmażył proca Prime95, popatrzył na 3DMarki :kox: Tata nie daje się bawić jego zabawkami niestety :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za życzenia, czuję się jakbym miał urodziny ;-)

Ja w sumie od początku myślałem o I7, ale jakoś szkoda mi było na to pieniędzy. Z kolei jak tu ktoś napisał, poszedłem grubo, bo nie lubię iść cienko i potem żałować, że mogłem trochę dopłacić i mieć coś, co mi będzie służyć.

Cena mojego zestawu to żadna tajemnica - kupowałem w 3 miejscach, wyszło 2 stówy taniej niż w xkomie. Wszystko przyszło błyskawicznie. Najszybszy był dysk ssd, bo zamówiony w środę około 16 o 10 rano w czwartek już leżał na biurku. No ale to ssd, heheh. Dysk 560, ram 480, płyta 720, procek 1580. Grafikę miałem, obudowę Chiefteca z zasilaczem 650 też. Eizo CX271 już od dawna wisi na ścianie.

Trochę chyba namówiliście mnie, żeby w coś sobie pograć. Podejdę do tematu w połowie marca, jak się ogarnę z robotą i komp będzie luźniejszy.

 

Polecam Battlefield 1 :)

Na Twoim zestawie powinno hulać aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :D

 

Jest sprawa

Tata na stare lata postanowił sprawić sobie komputer stacjonarny

budżet 4000 ( sam komputer ) przeznaczenie gry :D

 

Możecie coś polecić ???

bo ja zielony jestem w te klocki zatrzymałem się na AMD w latach 2006 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]clhseba[/ref], patrz na moje posty 2 strony wcześniej, to jest dobry wybór.

 

Jako, że chyba będę chciał sobie w coś zagrać to pewnie przydałaby się jakaś karta grafiki do mojego kompa. Na chwilę obecną mam jakąś nvidię 3 letnią, którą chętnie zmienię na cos wydajniejszego. Założenia są dwa - musi mieć gniazdo display port i nie kosztować majątku. Mój monitor ma 27 cali i rozdziałkę 1440x2560. Wiem, że każda karta sobie z tym poradzi, ale z dawnych lat dobrze pamiętam zależność rozdzielczości grania i wydajności grafiki. Nie chciałbym, aby moja nowa karta utknęła z powodu zatoru pikseli ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zestawy z purepc sa naprawde dobre?

 

Bo sam szukam, ale w skromniejszym budzecie bo mi troche szkoda topic az tyle, pewnie z 3k, 3,5 z monitorem. A jak sie zabieram za szukanie czegokolwiek to musze poczytac testy, porownania, i mi zchodzi zawsze pol roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Prox[/ref], powiem tak, jak komuś mam coś poskładać to zamiast znowu się uczyć od zera bazuje na purepc. Szkoda czasu na kombinowanie, bierzesz zestaw dobijasz fajna obudowę ewentualnie coś sobie zmieniasz pod siebie i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu zmieniłem grafikę z Radeona r9 280x oc na rx 480 :good: a bo taka zachcianka była i ze względów na cisze teraz jaka jest.

w ślad za tym poszły inne rozbudowy i tak wyszło że w poniedziałek zmieniam płytę pamięć i proca.

w budę wlatuje ASRock FATAL1TY Z270 GAMING K4 + i5-7600K + HyperX 16GB 3000MHz Savage Black CL15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszym znanym portalu aukcyjnym można zakupić klucze do windowsa 7 w śmiesznej kwocie (15zł) .

Czy ktoś może Mi przyblizyć temat gdzie jest haczyk?

 

Sam klucz nigdy nie był, nie jest i nie będzie poświadczeniem legalności systemu. Jak Ci wystawia na ten system pełny rachunek z opisem zakupionego systemu wtedy możesz kupić no ale bądźmy realistami za 15zł to nawet pół litra wódki nie kupisz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, projekt zakończony, można wrzucać :D

 

Jako że nie mam chwilowo hajsu na nowego łapka, a trochę go potrzebowałem, postanowiłem przejrzeć zasoby w domu. Siostra jakieś 5 lat temu zrzuciła go podczas ładowania, od tego czasu gniazdo nie działało, ładowarka tez. Mówię a spróbuje ;)

 

Ogólnie to Lenovo Y550 w konfigu T6500 2,1 2 rdzenie, 3GB ramu, GT130M 512 MB. Szału nie było, ale skoro miał leżeć na strychu to zrobiłem z nim to:

 

IMG_9086.jpg

 

:mrgreen:

 

Popatrzyłem i zacząłem działać. Gniazdo trzeba było wsadzić na miejsce, dla pewności podkleiłem wszystko. Kupiłem nowy zasilacz zamiennik za całe 55 zł i postanowiłem składać :D

 

IMG_9092.jpg

 

 

Jako że komp o dziwo odpalił :D Wszystko działało, to pomyślałem trochę zainwestuję i będzie kozak. Okazało się, że po 5 latach leżenia bateria powiedziała papa, także za niecałe 100 zł kupiłem zamiennik. Wrzuciłem tez SSD Adata SU800 jako główny:

 

IMG_9097.jpg

 

Była Vista, więc wrzuciłem 7PRO i zacząłem pobierać aktualizacje :D

 

IMG_9100.jpg

 

Potem postanowiłem dorzucić ramu, obecnie jest 6GB (seryjne 2 plus 4 odkupione), a do tego zacząłem działać z temperaturami:

 

IMG_9155.jpg

 

Tutaj rzut oka na obecny setup:

 

IMG_9158.jpg

 

Rozłożony środek:

 

IMG_9160.jpg

 

Skoro już rozkładałem, to pomyślałem ze za całe 140 zł kupię nowego procka T9600 (2,8 na rdzeń na szynie 1066 zamiast 800, najmocniejszy jaki można dostać w normalnych pieniądzach na Allegro). Ludzie pisali, że nie wiadomo czy zadziała, że tak albo nie. Kupiłem i potwierdzam, działa :mrgreen:

 

W spoczynku jest zimnawo:

 

IMG_9174.jpg

 

W stresie też bardzo spoko:

 

IMG_9176.jpg

 

Dysk ma niby 520/300, ale to pod SATAIII, tutaj jest jedynie II, wiec go trochę ogranicza, ale sama prędkość działania, bootowania to mega przepaść w stosunku do HDD!

 

IMG_9177.jpg

 

Wyniki nie są jakieś oszałamiające, ale na poziomie podstawowych i3 :)

 

IMG_9178.jpg

 

Podsumowując wydałem:

- SSD 240 zł

- procek 140 zł

- ramy 140 zł

- duperele do chłodzenia 40 zł

- zasilacz plus nowa bateria 150 zł

 

Tak wiec za 700 zł w sumie mam bardzo sprawnego przegladacza internetu, wszystko dzieje się błyskawicznie, nie ma problemów z czymkolwiek :) Jeśli ktoś ma sprawny model, to kwestia jedynie SSD. Mega przyspieszył działanie całego lapka, w sumie reszta działań to już taka sztuka dla sztuki, największy przyrost wydajności zauważyłem po zmianie dysku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Geno[/ref], Zrobiłeś podobnie jak na filmiku który wstawiłem kilka stron wcześniej, tyle że tam zrobili PC za 525zł na którym dało się pograć w "Battlefield 1" na średnich detalach w HD :kox::mrgreen:

Ogólnie to fajna sprawa bo wyszło coś z niczego :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.