Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanko.

Jako, że w najbliższym czasie chce kupić żonie macbooka air-a mam do was jedno pytanko.

Ta najtańsza wersja ma dysk o pojemności zaledwie 128GB, powiedzcie mi proszę czy do takiego laptopa mogę włożyć dowolny dysk SSD ?

Tak się akurat składa, że niedawno kupowałem Samusnga Evo 250GB do jej obecnego komputera więc to zawsze trochę więcej miejsca.

I druga sprawa, czy przy rozkręceniu tego komputera (macbooka) w celu samodzielnej wymiany dysku nie utracę gwarancji ?

Przepraszam za być może śmieszne pytania ale nigdy nie miałem z tym sprzętem do czynienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko.

Jako, że w najbliższym czasie chce kupić żonie macbooka air-a mam do was jedno pytanko.

Ta najtańsza wersja ma dysk o pojemności zaledwie 128GB, powiedzcie mi proszę czy do takiego laptopa mogę włożyć dowolny dysk SSD ?

Tak się akurat składa, że niedawno kupowałem Samusnga Evo 250GB do jej obecnego komputera więc to zawsze trochę więcej miejsca.

I druga sprawa, czy przy rozkręceniu tego komputera (macbooka) w celu samodzielnej wymiany dysku nie utracę gwarancji ?

Przepraszam za być może śmieszne pytania ale nigdy nie miałem z tym sprzętem do czynienia :)

Macbooki mają dyski msata

 

Coś takiego:

gJ2tf.jpg

 

Więc raczej standardowego 2,5 cala nie wrzucisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]jqb[/ref], bardzo dziękuję za pomoc.

A powiedzcie mi proszę czy jakbym wrzucił taki zwykły dysk np. HDD do "obudowy" z przejściówką na USB 2.0 czy 3.0 to czy będzie go widzieć macbook jako dysk zewnętrzny ? tzn. tak jak pendrive itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]jqb[/ref], bardzo dziękuję za pomoc.

A powiedzcie mi proszę czy jakbym wrzucił taki zwykły dysk np. HDD do "obudowy" z przejściówką na USB 2.0 czy 3.0 to czy będzie go widzieć macbook jako dysk zewnętrzny ? tzn. tak jak pendrive itp ?

Będzie. Ale polecam USB 3.0 albo Thunderbolt... o ile takie obudowy istnieją. Po usb kopiowanie może iść wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mamy na forum kogoś, kto orientuje się w dyskach SSD? Ma u siebie w stacjonarnym HDD 250GB, które chce wykorzystać do przechowywania danych, a na system chciałbym SSD.

 

Upatrzyłem sobie - Plextor 256GB 2,5'' SATA SSD M6 Pro Series, potrzebujesz jakieś rzetelnej opinii. Nie potrzebuje dużo pamięci na komputerze, resztę danych przechowuję na laptopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Slovak[/ref], ostatnio przerabiałem :) Wybór pad na Crucial MX200 250 GB , świetny dysk za dobrą cenę :good:

 

Kupiłem go w x-kom w przecenie 350 zł .

http://www.x-kom.pl/p/223511-dysk-ssd-c ... 0-7mm.html

 

Laptop włacza się z 5s a wyłącza ~3s :) Różnica w pracy ogromna :song: Poczytaj opinie tego dysku ale zazwyczaj ma pozytywne :)

 

DSC_0042.jpg

DSC_0043.jpg

DSC_0046.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Slovak[/ref], co prawda mam inny dysk, ale sytuacja jak u Ciebie. Od roku jako dysk na system użytkuje Kingston HyperX Fury 120GB. Dysk hula aż miło, jak sie HDD wyłączy po kilku minutach bezczynności to jest cicho. Musisz jednak pamiętać, że trzeba przestawić kilka ustawień w Windowsie, aby wydłużyć żywotność SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znajoma prosiła mnie o polecenie jakiegoś laptopa "na prezent dla dzieci" ...w sumie nie ma raczej wygórowanych oczekiwań , ot żeby Simsy chodziły, matryca 15" , system już na pokładzie i żeby raczej nie z allegro lecz w Mediaexpert (sklep ma pod nosem). Teoretycznie może pójść na zakupy ale raczej wyjdzie z tym co im tam zalega lub mają to na "promocji" . Ma jakieś 2500zł na ten zakup ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko do 2500 to może taki: http://www.mediaexpert.pl/laptopy/lapto ... escription ;) Trzebaby się mocniej zagłębić w forum NHL na przykład ;)

 

Gdyby chciała x-kom to poszedłbym w takiego DELLa http://www.x-kom.pl/p/303550-notebook-l ... f920m.html ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Gesiu_15[/ref], do Lenovo też nie mam przekonania. Kupiłem 3lata temu w Xkomie i był uszkodzony w chwili zakupu. Potem bujanie sie z Xkomem, bo pomylili zgłoszenia serwisowe. Dostałem nowego laptopa i raczej była to decyzja Xkoma, ale wszystko trwało z miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenovo ma super serwis- ale jeden warunek - thinkpad.

I wtedy nieważne gdzie się to kupiło ani nic, gwarancja często globalna (mó kupione z UK z 4 letnią nxt buisness day onsite).

Zero problemów, jak "padła" mi klawiatura, jeden telefon i nastepnego dnia kurier z nowa pod drzwiami.

To samo u ku,pa z dyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.