Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Moje pytanko brzmi czy taki laptop HP Mini Beats Audio za jakieś takie pieniądze byłby dobry ? wybieram się na dwa miechy do holandii i przydało by się coś żeby np. przez skype pogadać albo na internecie popatrzeć ? :mrgreen::roll:

 

http://olx.pl/oferta/hp-mini-210-z-beats-audio-CID99-IDfvT2P.html#855b24fee9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć.Chłopaki myślę że mi pomożecie,otóz pacjent to laptop Sony Vaio VPCEH. Siostra korzystała z Niego normalnie (mówiłem już dawno że powinna go wyczyścic z tych wszystkich syfów)ale nie. Wyłączyła go i nie chciał się włączyć windows-było cały czas "Trwa uruchamianie Windowsa" i nic. Postanowiłem zrobić format dysku,ustawiłem w biosie dysk DVD/CD jako pierwszy no i włożyłem płyte z Windowsem 8-8.1 (wcześniej korzystała z Win7) no i wszystko pięknie do czasu w którym wybiera się gdzie chcemy zainstalować Windowsa. Jest jedna partycja z nazwą "Dysk 0-Nieprzydzielone miejsce" na niej nie mogę zainstalować,nie mogę też utworzyć żadnej partycji. Niżej jest wykrzyknik i jest napisane "Nie można zainstalować systemu Win na tym dysku,sprzęt komputera może nie obsługiwać rozruchu z tego dysku" O co chodzi? Jeśli coś nie jasno napisałem to przepraszam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz skasować wszystkie partycje z dysku a później odpalić instalkę - a dopiero ona sama sobie te partycje stworzy. Kasując partycje stracisz wszystkie dane z dysku

 

A po co instalujesz 8-kę? Zainstaluj 7 i nie będziesz miał problemów, albo od razu 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tam jedną partycję "dysk 0" i ma ona 560 gb chociaż dysk ma 640GB pojemności,nie mogę jej skasować ani zainstalować na niej Windowsa,nie mogę też stworzyć nowej partycji bo wali jakimiś błędami. Rozebrałem laptopa i zadzwoniłem do siostry że najprawdopodobniej padł dysk twardy. Siedziałem wczoraj z tym komputerem cały dzień i nic,ściągałem programy takie jak MHDD i inne i nie wykrywały mi dysku więc chyba padł.

EDIT:

Czy ktos wie gdzie dostanę taki dysk najtaniej? Chodzi mi o sklep stacjonarny w Wwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koedzy ja również potrzebuję pomocy :)

Żona nastawiła się na zakup Macbooka air.

Jako, że nigdy ze sprzętem apple nie miałem do czynienia to mam być może głupie pytanie ... czy można kupić laptopa bez oprogramowania ?

Czy w tych komputerach robi się jakiś format czy coś w tym stylu ? Nigdy nie widziałem płyty z oprogramowaniem IOS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc chyba padł.

http://www.hirensbootcd.org/ - ściągnij iso, wypal na płytę i bootuj z niej, na Hirenie masz między innymi narzędzia do testowania dysków, a i dla pozostałych narzędzi zawsze warto mieć taką płytkę wypaloną na wypadek różnych awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Patryykk[/ref], Wydaje mi się, że problemem będzie/będą te obszary rozruchowe czy tam tablice- MBR był, jest dla Win 7? a jeśli mi się wydaje to win 8 powinien mieć GPT. Szukał bym rozwiązania w tym kierunku: https://forum.dobreprogramy.pl/instalac ... nt-2892987

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam pytanie odnośnie internetu, siostra w akademiku ma gniazdo w ścianie, podłaczyła do laptopa po kablu i net działa, natomiast zalezy jej żeby było Wi Fi. Czy zakup jakiegoś routera Wi Fi i podłaczenie pod gniazdo sprawi że Wi Fi będzie działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie internetu, siostra w akademiku ma gniazdo w ścianie, podłaczyła do laptopa po kablu i net działa, natomiast zalezy jej żeby było Wi Fi. Czy zakup jakiegoś routera Wi Fi i podłaczenie pod gniazdo sprawi że Wi Fi będzie działać ?

 

Tak bo to router przesyła neta bezprzewodowo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

673607 ok, jest jakaś kolosalna róznica w routerze za 40 zł a 200 zł ? :) znalazłem Asusa za 40 zł i wyglada ok, potem są jakieś TP Link za ok 80

Ej, ja mam jakis TP Link. Od Orange dostałem. Nawet nie podłączałem. Jakby co to mogę puścić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
668689 czy można kupić laptopa bez oprogramowania ?

Nie, oprogramowanie masz w komplecie z kompem zainstalowane.

668689Czy w tych komputerach robi się jakiś format czy coś w tym stylu ?

Przy nowym nie, przy używce robisz powrót do ustawień fabrycznych i masz czysty iOS.

668689Nigdy nie widziałem płyty z oprogramowaniem IOS

Nie ma takowej, system pobierasz z serwera Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomóżcie. Potrzbuję coś dla żony do netu/youtuba itp. i czasem dla mnie żeby np. diablo 3 odpalić. Zastanawiam się pomiędzy:

 

http://www.x-kom.pl/p/304097-notebook-l ... bialy.html

 

a

 

http://www.x-kom.pl/p/318050-notebook-l ... bialy.html

 

Który z tych 2ch wydaję się lepszy? 510 z IPS, mikroskopijnie lepszym prockiem i kartą gf? Która z tych kart graficznych jest lepsza/mocniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która z tych kart graficznych jest lepsza/mocniejsza?

Karty w zależności od testu albo zdecydowanie lepsza 940, albo na tym samym poziomie. Ja u siebie mam radka R9 w stacjonarnym od 3 lat i jestem zadowolony. jeszcze nie trafiłem na grę w która by nie poszła a procek i5.

 

ja bym poszedł chyba w tę stronę :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

668689 czy można kupić laptopa bez oprogramowania ?

Nie, oprogramowanie masz w komplecie z kompem zainstalowane.

668689Czy w tych komputerach robi się jakiś format czy coś w tym stylu ?

Przy nowym nie, przy używce robisz powrót do ustawień fabrycznych i masz czysty iOS.

668689Nigdy nie widziałem płyty z oprogramowaniem IOS

Nie ma takowej, system pobierasz z serwera Apple.

 

bierz karte z nvidii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.