Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niedawno zakupiłem Lenovo Z51 z podświetlaną i właśnie teraz z niej korzystam (po ciemku). Fajna sprawa.

U kolegi na laptopie jak coś pisałem na zwykłej to jakoś tak nic nie było widać :D

Podobnie mam z tv z ambilightem...z wyłączonym nie da się oglądać :D

No i matryca oczywiście matowa, choć na błyszczącej ładniejszy obraz i kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto dopłacić do matowej matrycy i podświetlanej klawiatury, ale będziesz musiał celować minimum w górny zakres widełek ;) Matowa matryca nie odbija refleksów i moim zdaniem ogólnie jest milsza dla oka, a klawiatura w nocy przydaje się bardzo często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek idę po laptopa więc mam jeszcze kilka pytań?? Czy w przypadku procesorów intela jest sens dopłacać do i7 czy i5 w zupełności wystarczy?? Ktoś mi kiedyś powiedział, że marketowe ( media, rtv euro, neonet ) laptopy są mniej wytrzymałe od tych zakupionych w sklepach specjalistycznych, prawda to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sucre ja też trochę czytałem przed zakupem i wybrałem i5.

i3 mógłby być ciut za słaby a znowu i7 za mocny (kupowanie na wyrost) i podobno bardziej się grzeją, co za tym idzie większe chłodzenie=większy hałas, większe zużycie baterii. No ale pewnie sam o tym czytałeś.

Z51 z i7 był droższy o 500zł więc to chyba zbędny wydatek o ile ma być do codziennego użytku (takie moje zdanie)

Wczesniej miałem już brać kilka stów tańsze Lenovo ale pojawil się ten i stwierdziłem, ze dorzucę do matrycy FHD, dysku SSD, podśw.klawiatury, głośniczków JBL, większej pamięci itd No i ładniejszy jest. :lol: Choć ma też wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, żeby procesor nie był oznaczony literą "U". Procki z tej serii są zdecydowanie mniej wydajne. Polecam tutaj sprawdzać jak dany procesor wypadł w testach --> http://www.notebookcheck.net/Mobile-Pro ... 436.0.html

Często i5 wypada lepiej od i7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem już zdecydowany na

:http://www.x-kom.pl/p/267344-notebook-laptop-173-lenovo-z70-80-i7-5500u-8gb-1201000-dvd-rw-win10-gf840m.html

Kumpel który pracje w tym sklepie odradził mi ten model z uwagi na mocno słabą kartę graficzną.

Polecono mi ten model:

http://www.x-kom.pl/p/261101-notebook-l ... x960m.html

Fajny bo procek I7 i ma podświetlaną klawiaturę ale jak dla mnie ogromny minus bo tylko 15 cali.

Czy karta w tym pierwszym jest aż tak słaba?? Dodam ze do grania mam ps4 ale na latopie bede gral w heroesow 7,diablo 3 i fallauta3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie sa 17 ,szwagier teraz kupil dokaldnie ten ale z 17cali,dla mnie minus jest ta podswietlna klawiatura jak w burdelu tylkko cip.. brak :kox: ,moj dobry znajomy jest tam kierownikiem i dostalismy piekny rabat,szkoda ze wczesniej Adam sie nie odezwales bo mialbys go w dobrej kasie no ale w nowym roku nowe koszty :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś pomoże coś z tego wybrać?

Wymagania Windows 10, dysk SSD nie musi być duży, dobry procesor, 15.6 cala, do 2.000zł :)

 

http://www.x-kom.pl/g-2/c/1522-notebooki-laptopy-15-6.html?page=1&f[price][to]=2000&f[44][51084]=on&f[22][1901]=on&f[22][2535]=on&f[22][11304]=on&f[22][30989]=on&f[22][36363]=on&f[22][57801]=on&f[22][60379]=on&f[22][266]=on&f[22][278]=on&f[22][12064]=on&f[22][9794]=on&f[22][25158]=on&f[22][27774]=on&f[22][13285]=on&f[22][30900]=on&f[22][38287]=on&f[22][60399]=on&f[22][57708]=on&f[22][277]=on&f[22][321]=on&f[32][2404]=on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poleci ktoś jakiś sprawdzony sklep internetowy z komputerami ? Planuje kupić ( złożyć ) PC do +/- 3 tyś. Komp do użytku domowego. Graczem jakimś zapalonym nie jestem, więc raczej tylko Diablo 3 i Wiedźmin 2. Czasem amatorska obróbka zdjęć w programie graficznym. Złożyłem coś takiego http://www.morele.net/inventory/info/LJq9Wt/ . Poradzi ktoś czy można coś lepszego złożyć w tej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał poprzednik, brać tam gdzie najtaniej. Morele ma dość przyjemne ceny, ale baaardzo dużo złego czytałem o składaniu u nich. Co do samego zestawu, gdybym brał dla siebie wywaliłbym system i kartę graficzną, a wrzucił jakiś dysk SSD i np. GTX 770 (ten Radeon jakiś super nie jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał poprzednik, brać tam gdzie najtaniej. Morele ma dość przyjemne ceny, ale baaardzo dużo złego czytałem o składaniu u nich. Co do samego zestawu, gdybym brał dla siebie wywaliłbym system i kartę graficzną, a wrzucił jakiś dysk SSD i np. GTX 770 (ten Radeon jakiś super nie jest).

 

Bez systemu nie pojedzie ;),a w domu mam tylko Viste w oryginale. Jak to słyszałem gdzieś w testach komputerów na yt " są jeszcze w Polsce ludzie którzy zarabiają poniżej 2 tyś" ;) , więc i budżet określony na około 3 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.