Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Są domowe łącza i domowe łącza, te ciut szybsze. Ja mam to drugie.

Wysłanie 20-40 GB to dla mnie drobiazg, często pracuję dla kogoś, potem zgrywam materiał do kompa wrzucam na myairbridge i w ciągu nocy lub trochę dłużej materiał jest gotowy do pobrania. Wielokrotnie testowane, podobnie w drugą stronę. Szkoda nam czasu na jeżdżenie i wymianę nośników czy wręcz czekanie na zgranie.

 

Zdecydowanie wolałbym nagrać materiał na płyty DVD, niż umieszczać materiał w sieci, choć zawsze w Full HDwygląda to lepiej. Jednak z płytami Blu-Ray może być problem - mnóstwo ludzi nie ma takich odtwarzaczy, no i miałbym małą wydajność płyt na godzinę, nie to co w DVD (90 płytek na godzinkę smażę bez stresu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma "ciut szybsze"to może jakąś własną chmurę postawić np. WD MyCloud - udostępnisz komu chcesz link

Dysk zawsze zostanie i można wykorzystać do czegoś innego.

Sam używam 3TB - łącze z UP 10Mbps nie ma źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa pilna więc może ktoś pomoże.

Problem pojawia się na świeżym systemie. Przedwczoraj złożyłem dla syna szwagra komputer na gwiazdkę i wgrywałem mu system operacyjny i podstawowe programy. Wszystko było w porządku, ale pojawił się problem z Firefoxem. Niektóre strony działają normalnie a niektóre nie - np.www.wp.pl czy też strona https://addons.mozilla.org/pl/firefox/ wyświetla się w trybie tekstowym, lub też czasmi w przypadku stron googla występuje komunikat o niezaufanym połączeniu i złych certyfikatach. A na Youtube film mieli przez kilkanaście sekund po czym pojawia się info, że nie można go odtworzyć.

Działania: odinstalowanie Firefoxa przy użyciu Geek Uninstaller z opcją czyszczenia wszystkiego, instalacja FF - próbowałem i na czyściutkim systemie oraz kopiowałem pliki FF z moim profilem z mojego kompa i dalej to samo.

Sprawdzałem daty w systemie i BIOSie i jest dobra, na innych przeglądarkach tj. Chrome i Internet Exporer wymieniony problem nie występuje.

Inne przeglądarki wyświetlają poprawnie.

System tak jak pisałem wcześniej, świeży - jedynie ściągnięty SP1 i wszystkie dostępne łatki. Na kompie dodatkowo zainstalowałem mu Malwarebytes Anti-Malware, Spy-Bota i w wersjach darmowych oraz Eset Smart Security 9 (też z licencją próbną na miesiąc)

 

 

8c9760fcda4089c1med.png

 

65d1791eb3998807med.png

 

Jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdyby tak było to na moim kompie byłoby to samo. Sprawdzałem swój stacjonarny i lapka (na obu też mam wersję 43 i jest ok - ja akurat z przyzwyczajenia korzystam od jakiś 10 lat z FF).

Tylko na tym dla niego jest taki bug, i tak jak mówię, próbowałem nawet przekopiować swoje foldery firefoxa i dalej na tamtym kompie jest to samo.

Zainstalowałem mu tam 3 przeglądarki (nie wiem której będzie używał), ale tylko na FF jest problem. Jakby to byłby stery sieciówki to wydaje mi się, że na IE i Chromie też byłoby źle. A błąd jest tylko w FF, i to też tylko na niektórych stronach.

A chcę mu dać komputer w pełni sprawny, nie lubię lipy ;)

 

Komp jest w takiej konfiguracji: (dla 11 letniego chłopca)

 

Procesor: Intel Core i3-4170, 3.70GHz, 3MB, LGA1150 BOX

Płyta gł. ASRock H81M S1150 H81

Dysk: Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache

Pamięć: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL

Grafika: Palit GeForce GTX 750 Ti 2GB DDR5

Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 500W

Obudowa: SilentiumPC Gladius M20 Pure Black

DVD: Samsung SH-224FB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I flasha i silveright wgrałem najnowszego bo tak jak mówię, to jest nowy system i wszystko instalowałem jak najbardziej aktualne.

EDIT:

Znalazłem winowajcę. Zacząłem szukać różnic w moim kompie i tym którego składałem i sprawdziłem tego nowego ESET Smart Security. Ja mam u siebie wersję 8, tutaj jemu ściągnąłem ze strony producenta najnowszego dostępnego czyli wersję 9. Zacząłem szperać w ustawieniach i znalazłem takie ustawienia: Ustawienia --> Ochrona dostępu do stron internetowych --> Protokoły sieciowe --> Ustawienia skanowania protokołu HTTPS.

 

aa998544deb591b0gen.png

 

Jeśli wyłączę tą opcję to w Firefoxie wszystko śmiga jak należy. Jak ją włączę to występują ww problemy na niektórych stronach ale tylko w Firofoxie :roll: .

W takim przypadku nie rozumiem tylko, czemu przy włączonej owej funkcji ESET nie blokował tych stron w Chromie i IE :?:

 

Tylko pytanie czy wyłączanie tej opcji jest bezpieczne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.