Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

to nie dla mnie, ktoś z rodziny chce i raczej nówke (wiem że do netu spokojnie by starczyło coś tanszego i używanego ale to nie mój wybór i nie moja kasa )

 

edit. jaki wziąć do tego internet mobilny ? internet nie będzie służył do ściągania plików, dobrze by było aby nie bylo kłopotów z zasięgiem i żeby był stabilny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie. Sprawa ma się następująco. Mam w sieci powiedzmy trzy komputery i chcę sczytać ich numer IP, MAC oraz np. numer seryjny dysku. Wszystko po to, aby w przypadku podłączenia innego komputera zamiast tego, który powinien być podłączony administrator dostał info, że podłączono do sieci inny komputer. W internecie nie mogę za bardzo znaleźć nic konkretnego. Aplikacja ma zostać zainstalowana na tych trzech komputerach i na bieżąco ma monitorować stan podpiętych komputerów. Dostęp do tych informacji ma być dostępny przez przeglądarkę, ale to już inna para kaloszy, bo będzie trzeba to zakodzić. Na razie potrzebuję najlepiej gotowych i darmowych programów do tego celu. Ktoś coś? Ewentualnie jakiś sposób aby samodzielnie to zakodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OCS Inventory. Darmowy i spełnia wymagania. Do tego masz GLPI z pełnym zarządzaniem licencjami i serwisem. Wszystko stoi u mnie na Linuxie na jednym serwerku.

A po co tak kombinować wystarczy zablokować wpinanie w sieć po MAC i tyle ustawiasz w AD albo ewentualnie w linuxie blokadę i tyle. Po co jakieś powiadomienia? Wycięcie sieci dla obecnych nastąpi po weryfikacji MAC i np nazwie maszyny.

Albo ustawiasz na switch -u przypisanie portu do mac i nasz z głowy. Bo nie dość że się nie podłączy to nawet nie wepnie tego kompa w inne gniazdko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stackoverflow.com/questions/3345857/how-to-get-list-of-ip-connected-in-same-network-subnet-using-java

 

Nie wiem czy tcp/ip daje taka możliwość by odczytać nr seryjny dysku kompa podłączonego do sieci. Poszukaj sobie w google "network monitor/sniffer".

 

Dodane po 8 minutach 41 sekundach:

Re: Odp: Komputery

Chyba że zadanie polega na tym by zrobić parę klient- serwer, na każdym kompie jest program który podaje swój id serial no dysku. Gdy podłączy się komp niezweryfikowany to wtedy jest pokazywane jego ip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Win 7. Od jakiegoś czasu mam zaniki dźwięku.

Sytuacja wygląda tak, że oglądam film/słucham muzyki i nagle dźwięk znika. Robie reset programu i dźwięk wraca.

O co chodzi? Sterowniki aktualizowane i nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Możecie polecić jakiś router niedrogi z AP client lub taki na którego można wgrać alternatywne oprogramowanie. Potrzebuje podpiąć za pomocą kabla Ethernet odtwarzacz multimedialny i BD do sieci aby przesyłać pliki do odtwarzacza oraz korzystać z Smart TV w BD. Główny router stoi na strychu a w salonie nie mam gniazdka RJ45 tylko sygnał WiFi i nie widzę innej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeszcze raz o zasięgu WiFi. Mam router standardowy jaki daje inea. Zasięg w domu ok ale do dziupli dochodzi tylko jak mam otwarte drzwi/bramę. Czy zmieniać router,inwestować w anteny czy może "przedłużacze" takie do 230V. Nie znam się kompletnie więc będę wdzięczny za podanie konkretnych wad,zalet,produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz o zasięgu WiFi. Mam router standardowy jaki daje inea. Zasięg w domu ok ale do dziupli dochodzi tylko jak mam otwarte drzwi/bramę. Czy zmieniać router,inwestować w anteny czy może "przedłużacze" takie do 230V. Nie znam się kompletnie więc będę wdzięczny za podanie konkretnych wad,zalet,produktów.

 

Reapeter w gniazdko to fajne, proste rozwiązanie. Chyba najprostsze z możliwych, ale bardzo często nieskuteczne. Nie masz możliwości przestawienia routera w inne, bardziej dogodne miejsce? Jeśli nie to pożycz od kogoś inny, dobry router, żeby wyeliminować ten element.

Same anteny jak wymienisz, mogą wiele nie zmienić, sygnał musi mieć odpowiednią moc w obie strony, czy również do routera.

Nie masz pod nosem sklepu w którym możesz wziąć towar na próbę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o ustawieniu antenki routera. Gdzieś czytałem, ze najlepiej rozsiewa pod kątem 30* a nie jak większość myśli ustawiona pionowo.

Do tego szukać innego miejsca. Repeater używa kolega w Niemczech i rzeczywiście tam gdzie nie było zasięgu już jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj:

http://allegro.pl/artykul/repeater-na-c ... orze-67571

http://www.morele.net/wiadomosc/jak-wyb ... pszy/1265/

No i...gotówka. Ale pewnie dać raz na zawsze więcej niż potem narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. To nie ja pomogłem tylko google. ;) Znam problem jak wspomniałem z Niemiec, gdzie po zastosowaniu wzmacniacza sygnału korzystaliśmy z netu znajomego. Między nami stał jeszcze inny budynek. Kumpel zawinął wzmacniacz w worek foliowy i wystawił go na zewnątrz na parapet, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerad, Od 3 lat mam zestawione TP-LINKI WA500G - jedyna awaria to zasilacz po 2 latach.

W powietrzu leci internet oraz mam spięty multiroom z NC+ jeszcze na dekoderach bez WIFI

Odległość nie duża bo 100m ale drugi podobny zestaw mam na dachu i połączenie do firmy - jakieś 2000m w lini prostej (WA500G + WA5210G z uwagi na wbudowany w antenę ap)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś doradzi jaki procek wsadzić pod taką płyte Gigabyte

 

http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec ... pm-s2.html

 

 

tu lista procków,

 

http://www.gigabyte.com/support-downloa ... x?pid=2373

 

z tym że gdzieś czytałem że niby mozna wsadszić Phenoma X4 ale jest to średnio zalecane (jak sie zaktualizuje bios to bedzie działać) i w sumie to nie wiem, czy kupić np Athlona X2 6000 czy pchać sie w 3 albo 4 rdzenie, nie ukrywam że cena ma znaczenie bo kompa mam zamiar za rok zmienić, a że w gry nie gram tylko internet i youtube to nie potrzebuje nie wiadomo czego, obecnie mam Athlona 3800+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniasz to na najmocniejszy możliwy. Zależy też jaki masz zasilacz, bo AMD potrzebują sporo prądu. I nie chodzi tu o moc tylko także o markę zasilacza. Jak chcesz zmienić kompa to ja bym nie dokładał i ewentualnie szybciej go wymienił- tym bardziej jeśli nie grasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.