Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Sam posiadam Y580 od października i jestem zadowolony. Mam wersję z I5 i większość gier działa bezproblemowo na ustawieniach ultra. Bateria trzyma ok 3,5h przy normalnym użytkowaniu. Irytuje wolny dysk HDD 5400rpm, ale w planach mam zakup SSDka. W obecnej sytuacji wydając niewiele więcej kasy można kupić coś z I7, np Lenovo Y500 lub Y510. Co do jakiegokolwiek laptopa z I3 to bym sobie nim nie zawracał głowy bo nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje trochę przyspieszyć laptopa z XP, ramu juz poodkładałem do 3GB bo tyle obsłuży stary XP i teraz myślę na dyskiem SSD o pojemności 120GB, bo system cały czas mieli dyskiem z uwagi na tworzenie pliku stronicowania. Czy Samsung SSD840 EVO 120GB jest optymalnym wyborem w stosunku cena/jakość, czy szukać z Goodrama? Użycie pliku stronicowania dochodzi mi do 5GB i trzeba wykazać sie wielka cierpliwością wtedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz@rek, polecam Lenovo, ale model Y510, jest ciut nowszy i daje większe możliwości bo ma kieszeń ultra bay i w miejsce napędu optycznego na przykład można dołożyć druga kartę graficzna, ja za swój dałem 3200 z tej aukcji i nie żałuje klik

tu jest jeszcze link do recenzji klik

a jak na alle dobrze poszukasz to za 3k na pewno znajdziesz tego lenovo z i5 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał ManiekRS, nie ma sensu zawracać sobie głowy i3, lepie odrobinę dołożyć i kupić z i5. Jeżeli to ma być laptop głównie do granie, to nie ma sensu kupować czegokolwiek z i7 na pokładzie. Tak samo z RAM, w zupełności wystarczy 8GB ;) No i oczywiście warto rozważyć kupno wersji z dyskiem SSD. Ważną kwestią jest też czy w tej kwocie (3000) chcesz laptopa z systemem czy bez. W każdym bądź razie Lenovo jest dobrą opcją.

 

Btw.

Też mam y580 z i5, ale wziąłem wersję z SSD od Intela. Piękna sprawa. Uruchomienie systemu w granicach 15s :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przeskanowałem laptopa kilkoma antywirami w poszukiwaniu robali i syfu, kombinowałem z zaporą, zmieniałem kanały i zakres wifi, wgrywałem różne sterowniki do karty sieciowej i ciągle mam:

 

3579390388.png

 

W "połączeniach sieci bezprzewodowej" mam 65 Mb/s ( na innych sterach było ostatnio 75Mb/s). Standard b/g/n, nie powinno być 100Mb/s ? Pytam bo wcześniej nie patrzyłem.

 

Sprawdzałem na Ubuntu Live i dalej taka mała prędkość, wysyłanie ok. Już mi ręce opadają, bo jak wcześniej wszystko hulało to tak teraz zamiast 3Mb/s mam prędkość pobierania rzędu 300-400Kb/s i strony się wolno wczytują. :dontknow:

 

Problem tylko z lapkiem. Na kompie po kablu max jest ( 30Mbps) i na smartfonie też max co może być.

 

Czy to już początek końca karty sieciowej ? :o

 

Pytam tu, ale może ktoś poleci jakieś dobre forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dementor, ja musiałem zmienić kartę sieciowa na najlepsiejszą z dostepnych do mojego kompa by mieć takie wyniki jak chciałem.. Poprzednia niby była N, ale jakies niedorobione i wolno to chodziło właśnie. Jaką masz kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, dzisiaj próbowałem ale były problemy i łapało tylko wifi. Spróbuje jeszcze jutro bo mało czasu.

 

kuflik, Atheros AR9285, laptop ASUS K52J. Jeszcze niedawno wszystko śmigało jak bum cyk cyk pełnym transferem, ostatnio takie cyrki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, kuflik, dzieki, szkoda że w zestawieniu nie było Samsung SSD840 EVO 120GB, tylko PRO. Bo EVO z parametrami: Szybkość odczytu [MB/s]: 540

Szybkość zapisu [MB/s]: 410, można już za 289pln mieć, a nie mogę znaleźć wersji crucial MX100 256GB, bo 128GB ma tylko 150MB/s zapisu także trochę słabo, ale z tego co piszą w zestawieniu od Swoopa to jest na starszych kościach pamięci.

Tylko szukam w PL w związku z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten moduł bluetooth do głośników, gra to całkiem przyjemnie i działa sprawnie :)

 

Jaki laptop 15,6" polecacie w cenie 2400zł ?

 

Przeznaczenie- internet, prace biurowe, czasami jakiś film ;) chodzi głownie o jakość wykonania, stabilność, szybkość pracy, wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerad może przeoczyłeś: http://pclab.pl/art58040.html tutaj test tego Crucial MX100 256GB, a w redcoon jest dostępny za 369zł. I tak poniedziałkowe przedpołudnie zajęła mi myśl, czy może by nie dołożyć do mojego leciwego Asusa dysku SSD :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam założyć sobie internet z orange bo w moim iPlusie denerwują mnie już limity.

Warto brać od nich router SAGEMCOM FAST 2704 za 50 zł, czy lepiej poszukać jakiegoś routera z ADSL. Głównie chodzi mi o to żeby był dobry zasięg wi-fi bo prędkość internetu to będzie max 10 Mb/s.

Jaki router wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby był super łatwy, w miarę wyglądał i żeby można było wysłać fakturę od razu emailem bez drukowania i skanowania jej (w obecnym tak mam :wallbash: ) :) cena do około 100zł netto za rok :o nie potrzebuje księgowości, magazynów itp.

 

Fakturex, ifaktury24.pl fajne ale online, a ja potrzebuję to w formie programu na kompa, bo jak nie będzie neta to też ma działać ;)

 

Wapro wyglądem przypomina Win95 :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.