Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i panie jaki dysk zewnętrzny polecacie do 200 PLN,najlepiej ok 500GB,znalazłem w MM następujące propozycję :

 

http://www.mediamarkt.pl/dysk-seagate-g ... ,id-855532

 

http://www.mediamarkt.pl/dysk-hitachi-t ... ,id-290297

 

http://www.mediamarkt.pl/dysk-toshiba-s ... ,id-522727

 

http://www.mediamarkt.pl/dysk-toshiba-s ... ,id-864180

 

Na co zwrócić uwagę,których producentów unikać ?

Dysk będzie używany sporadycznie,bedą przechowywane nim filmy,zdjęcia itp,jednym zdaniem to co szkoda usunąć z komp ale warto żeby zostało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielek., Ja mam taki Segate jak z linku tylko starszą wersję z USB 2.0. Nie sprawia żadnych problemów. Zaletą jest też, że jest dużo dostępnych przejściówek np. stacja dokująca. Jedyna wadą jest wykończenie, lakier typu piano rysuje się od patrzenia. Ale ogólnie polecam, firma też raczej z tych z wieloletnim doświadczeniem w nośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megs GC ;]

 

Pytanie dla tych którzy bawili się w modowanie stacjonarek - przechodząc z budżetowej obudowy firmy krzak (wentylator 2x92mm, zasilacz na górze) na coś pokroju anteca p180 albo anteca 300 (zasilacz na dole, 3-4x 120/140mm) bez zmian w reszcie osprzętu (wentylatory dalej na 7v, duże chłodzenie od scythe bez zmian, dyski w zatokach 5.25 w bitumenboxach) na jaki zysk w postaci temperatur mogę liczyć? obecnie w stresie okolice 60 stopni na e4600 2.4@3.6ghz, dyski ok 35 stopni, grafika i ram w normie, zasiłka trochę się gotuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasiłka odpocznie na pewno bo będzie brała powietrze z zewnątrz a nie nagrzane ze środka.

Jak dobrze zamontujesz wentyle w budzie ( przepływ właściwy ) to około 5C ~ można liczyć.

Jak chcesz chłodniejsze CPU to może na radiator drugi wentylator dodaj ( zależy jaki masz Scythe ? Mugen 2 np? ) Bo taki drugi wentyl całkiem sporo pomaga :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shmatan, takie tempy w stresie to git :mrgreen: 2 lata gotowałem Q9550@4,2 pod 68-70 w stresie i było lala. Pasta podstawa, ale i Mugen był grany.

 

Co nie zmienia faktu, że w budzie było 6 wentyli, jak sobie przypomnę jak to odpalałem to :mrgreen: Obudowę brałbym tylko CM690.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopy jakiego lapka polecacie do 3k?

Od czasu do czasu chcialbym przygrac w jakas giere no i różne programiki autoCady, programowania itd.

Znalazlem fajna opcje Lenovo y580 ale może macie cos lepszego? Nie znam się na rzeczy i dlatego chcialbym otrzymać jakas porade. Z góry dziękuję za odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam taki problem.

Internet jest z inea, modemo-router cisco i w mieszkaniu 3laptopy z Win7 działają super, wszystkie telefony też łapią wifi i działa. Ale jeden laptop, a dokładnie TOSHIBA Satellite C855D-127 z Win8 wcale nie widzi tej sieci, widzi wszystkie inne w okolicy, łączy się z nimi i wszystko działa.

Instalowałem program inSSIDer i tam też tej sieci nie widzi, a wszystkie inne tak.

Karta wifi obsługuje 802.11n/b/g, router jest z 802.11g i go nie widzi, a inne sieci z g widzi.

W pobliżu na kanale którym nadaje router nie ma innej sieci o mocnym zasięgu więc raczej nie blokuje.

Ręczne dodawanie sieci nic nie daje. Laptop po podłączeniu przez kabel działa. Jakieś pomysły?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś coś na temat serwisu Toshiby w Polsce ? Chcę kupić laptopa tej firmy (seria P875) i w sklepach wszyscy raczej odradzają, bo jak się coś posypie to drogie naprawy, ciężko dostępne części itp. :dontknow: większość sklepów nie ma tych laptopów w ofercie, ale jest parę sklepów internetowych które tym handlują. Za to wszyscy zgodnie proponują lenovo.. Dzisiaj w jednym ze sklepów usłyszałem " Panie, bo jak się tu klawiatura zepsuje to 30zł, a toshiba 300." :mrgreen: Podchodzę do tego z dystansem, bo na takie gadanie reaguje uśmiechem :-]

Poczytałem trochę i rzeczywiście Toshiba nie zdominowała rynku polskiego i nie wypuszczają tu wszystkich serii, ale lepiej z niej zrezygnować i kupić coś innego ? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshiba kiedyś była popularna u nas, a teraz jej sprzedaż strasznie spadała z racji tego, ze proponowane przez importerów modele w większości sa tylko modelami nadającymi sie do podstawowych zadań.

Jako ze mało jest tych laptopów części są drogie i często trudno dostępne. Ale teraz coś co Cie może zadowolić znam kilka osób używającej Toshiby z różnych lat produkcji i żadna z nich nigdy nie miała z laptopem żadnego problemu :D

 

Osobiście posiadam Lenovo i mogę powiedzieć, że części są całkiem tanie, a serwis całkiem dobry. Pomimo wymiany dwóch dysków twardych w przeciągu pól roku :D Jednak każda z wizyt serwisowych nie trwała dłużej niż 3-4 dni łącznie z kurierami. :-]

 

Taka mała podpowiedź GT630 demonem pod względem wydajności nie jest. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powoli rozglądam się za nowym lapkiem w przedziale cenowym max 2000 zł i nie wiem na co się zdecydować i czym sie kierować...? głownie będzie do neta i filmów a gry to nie dla mnie. Co do rozmiarów to min 15 a i z Windowsem już 8 jak coś i chyba procek i3?

Lenowo, Dell, Acer?

 

dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero kupiłem laptopa i temat przerabiałem. Wiem że to nie o wygląd chodzi, ale te lenovo w tych przedziałach cenowych delikatnie mówiąc "nie wyglądają" ale o gustach się nie dyskutuje. Nie wiem jak z grzaniem, dziewczyna ma HP Pavilion dv4 to poparzyłem się ostatnio 2x (od spodu)+ na obwódce kopie prąd :kox: serio.. Jak dla mnie samo wykonanie laptopa + środek = dno.. Nie wiem jak HP mogło wypuścić taki szmelc, ładnie wygląda na półce, po krótkim czasie użytkowania już przestaje się ładnie świecić i masę rys widać (jak to na piano black). Dlatego jak ja wybierałem laptopa dużą wagę miało kryterium "wygląd". Wracając do HP - jest tam procesor i3, wspierany 4GB ramu. Ale obiektywnie się nie wypowiem, bo laptop jest zawalony niepotrzebnymi rzeczami itp - jak to u dziewczyny :mrgreen: z tego co kojarzę w czasach nowości spisywał się ten komputer całkiem fajnie :) Ja od kilku komputerów trzymam się Intela i raczej tego nie zmienię :good: Generalnie uważaj na Refurbished lub Factory Reconditioned bo cena czasem kusi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.