Jump to content

Zabezpieczenie uszczelek na zimę


szpasol24

Recommended Posts

Temat może wydawać się błachy. Ale dla mnie takowy nie jest.

Z jednego powodu. Używam już któryś z kolei silikon do uszczelek i wg. mnie za przeproszeniem wielkie gie daje.

Uszczelki ładnie wypicowane od brudu itd. Wysuszone. Elegancko nałożony preparacik a nad rankiem ciągle przymarznięte.

Może ktoś ma jakieś inne sposoby na to ustrojstwo?

Link to comment
Share on other sites

Ja już drugi rok używam sztyftu Turtle Waxa. Rok temu "w sezonie" kupiłem jeden za 11 zł w Auchan, w tym roku zaopatrzyłem się w lipcu, znajdując je w Kauflandzie po... 4 zł. Wziąłem trzy.

 

Rok temu waliłem na bogato, bez czyszczenia, ścierając potem i tak większość preparatu. Wystarczyło na cztery auta. W tym roku zrobiłem dwa cieniej, ścierając niewiele, jednak warstwa na uszczelkach jest. Działa (wczorajsza pogoda pozwoliła to sprawdzić), zużycie niewielkie. Generalnie polecam. Widziałem go znowu w Auchanie.

Link to comment
Share on other sites

MI pomogl akurat Silikon do uszczelek K2 wiec. MOze nie jest idealnie ale zdecydowanie lepiej, z reszta polecam go tez na lato, mi ktoras uszczelka skrzypiala przy otwieraniu drzwi i nawilzenie pomoglo.

Link to comment
Share on other sites

a ja trochę z innej beczki :) czy ma ktoś jakiś sposób na przymarzajace szyby boczne ? za cholerę nie chcą ruszyć... :)

 

Możesz też przetrzeć prowadnice z syfu i prysnąć trochę silikonu/smaru silikonowego stosowanego do uszczelek. W mroźne, ale stosunkowo suche dni będzie zdecydowanie lepiej. Natomiast jak woda się dostanie pod uszczelkę do środka i zamarznie to cudów nie ma, lepiej poczekać aż odmarznie bo łatwo spalić silniczek podnośnika szyby w takiej sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

bo łatwo spalić silniczek podnośnika szyby w takiej sytuacji.

 

Chyba, że ktoś ma korbotronic :kox:

 

Korbotronic nie jest zły :) Ja psioczyłem jakiś czas, że z tyłu mam szyby na korbkę. Przestałem jak któregoś lata miałem uchylone szyby i trzeba je było szybko zamknąć bo zbliżała się ulewa :) Ja zamknąłem w kilka sekund, a sąsiad niczym znalazł kluczyki i zamknął elektryczne szyby to miał zalany cały tył :/ Więc na korbki nie ma co narzekać ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie tylko silniczek może się spalić jak szyba przymarznie, w gorszym przypadku ślizgi trzymające szybę - pękają, szyba wpada do środka drzwi i się rozbija(nie we wszystkich przypadkach).

 

Ja dziś z jednej strony posmarowałem uszczelki silikonem w spraju(moje auto), a z drugiej Back2Black z SG, taki mały teścik ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ja dziś z jednej strony posmarowałem uszczelki silikonem w spraju(moje auto), a z drugiej Back2Black z SG, taki mały teścik ;)

 

Kolego i jak SG wypadł w teście? pytam bo mojej lubej zaczęły przymarzać w ciągu dnia a Back2Black akurat mam na stanie.

Link to comment
Share on other sites

msky Szczerze to oba produkty wypadły świetnie. Nawet w te mrozy zapomniałem, że uszczelki smarowałem specjalnie dla testu :D. Jednak wybrałbym SG poraz kolejny, wystarczy gąbkowy aplikator i wysmarować dobrze i tak zostawić. Silikon w sprayu jak sama nazwa wskazuje jest w sprayu i przy aplikacji najlepiej pryskać po uszczelce, ja niestety zawaliłem na starcie i trochę mi "psikło" do wnętrza i zostały krople na plastikach i trzeba było czyścić. Wolę SG :good:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.