Skocz do zawartości

Test Firebal Hydrophobic Premium Active Snow Foam !


TOM3K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzięki małemu szczęściu wygrałem konkurs organizowany przez dystrybutora Fireball i jednocześnie zobowiązany jestem do przeprowadzenia testu. Test przeprowadziłem na aucie kolegi (na moim leży Fusso więc nic bym nie pokazał) Auto nie miało raczej nigdy styczności z glinką czy jakąś chemią oczyszczającą lakier. Samochód umyty na dwa wiadra ADBL Shampoo Pro

a28dcbada8c5b752med.jpg

47957e15f16aa148med.jpg

d030e3fd713dfdb2med.jpg

Na dowód film pokazujący że brak na lakierze jakich kolwiek właściwościu hydrofobowych

Przeprowadziłem test na myjni. Przyda się to z pewnością osobą, które nie mają podwórka i dostępu do myjki ciśnieniowej i korzystają z takich właśnie myjni oraz ręcznych pianownic. Zdecydują czy warto

A teraz zapraszam na mały test ! ;)

 

Troche informacji jakie podaje nam producent:

"Piana Hydrofobowa to absolutna nowość w świecie detailingu. Po myciu właściwym wystarczy spianować ponownie auto pianą hydrofobową, spłukać i osuszyć pojazd. Dzięki jej zastosowaniu osiągamy doskonały efekt hydrofobowy, czyli odpychania wody oraz nadajemy lakierowi śliskości. Lakier dłużej pozostaje czysty i łatwiej się go myje.

 

Sposób użycia:

Rozcieńczyć pianę z wodą w stosunku 1:10. Nanieść pianę na auto za pomocą pianownicy, nie dopuszczając do wyschnięcia piany. Spłukać wodą, a następnie osuszyć powierzchnię. Można używać na lekko zakurzony lakier, a najlepiej bezpośrednio po myciu właściwym. Nie zaleca się używania w pełnym słońcu."

 

 

Trafił mi się kolor zielony - Forest Scent. Dla mnie zapach neutralny ale koledze się podoba :)

Czuć go w butelce jak i podczas pianowania, ale nie jest to jakiś mocny zapach delikanty przez co nie męczy.

 

A więc zaczynamy :)

Tester o pojemności 50ml

5ee6599d1e98bcdfmed.jpg

e1cd5d8883f34ab2med.jpg

 

Producent zaleca proporcje 1:10 tak więc przygotowałem 500ml wody

 

d7b520aaf6c9f54dmed.jpg

 

Testowany produkt

b7273471924ef22fmed.jpg

 

Tak wygląda w proporcji 1:10

734601793d8c0ec3med.jpg

 

286ab47c222827f9med.jpg

 

I w pianownicy

a63e6ecee6353151med.jpg

 

Czas na nałożenie środka na lakier

 

Kilka zdjęć jak produkt leży na lakierze

b860df52fd8db291med.jpg

cde376ae52ff1ae3med.jpg

cea8d7f8a1c116a1med.jpg

4c154e18ecd75455med.jpg

 

Jakby 50/50 tak nałożyłem.

be06269e1aea092fmed.jpg

34f62af69b965e83med.jpg

 

Myślałem , że uda mi się zrobić 50/50 po spłukaniu. Wyszło jednak inaczej, nawet mała ilość piany, która przeleciała po lakierze podczas spłukiwania zaczeła zostawiać swoje właściwości odpychające wode na reszcie maski ! Jestem mile zaskoczony :good:

 

Efekty jakie sie ukazały po spłukaniu maski w tym stężeniu

eb42ebf8768fd278med.jpg

f521ea636aeaa285med.jpg

6d0902b729067769med.jpg

81b9971127acf461med.jpg

5625340794e03b3fmed.jpg

f070601ca51eccdamed.jpg

60150f139cd3a432med.jpg

7e904ce73a7258e4med.jpg

b6b6e00f68fa6101med.jpg

132e85b7f566d784med.jpg

db6c753bc75a121amed.jpg

248ab7e41cd117bamed.jpg

Zdecydowałem się także dodać do tego co już miałem w pianownicy drugie pół litra wody , żeby sprawdzić jak przy tych proporcjach będzie się zachowywać produkt od Fireball

Po tym otrzymałem 1:20

Na lakierze tak to wygląda

0e4aef2c44c46222med.jpg

825e29739e7831aemed.jpg

7591f5e3e2837e6bmed.jpg

2faeda3c8df70cbcmed.jpg

3c9680cf0641ec25med.jpg

 

A jak z właściwościami hydrofobowymi ?

Bardzo dobrze wg mnie niczym się nie różnią od tego w pierwszym stężeniu

Film

 

 

I zdjęcia

16878527d5fbf8d2med.jpg

e63073df7a6faf67med.jpg

200a20119be864a6med.jpg

26f3cec38e03d2b7med.jpg

99487d13e8225c8dmed.jpg

f9bb76d9b10e0e94med.jpg

4de4c7945f6a149dmed.jpg

d3ea9f30c280d5a7med.jpg

 

Podsumowanie:

Produkt jak dla mnie świetny. Efekt hydrofobowy jest bardzo dobry przy tym nakładzie pracy. Mam nadzieje że utrzyma się dość długo i podziele się informacją po jakim czasie jeszcze będzie to widoczne. Fireball Hydrophobic Premium Active Snow Foam jest napewno dobre dla osób, które nie mają czasu na nałożenie wosku czy zabawe z QD a chcą troche kropelek. Będzie to napewno fajna alternatywa. Aplikacja banalnie prosta wystarczy użyć pianownicy. Zapach wyczuwalny, a pewnie wielu osobą na tym zależy. Cena może wydawać się wysoka bo to 99.99zł przy stężeniu 1:10 około 5l więc koszt to około 4 zł przy stężeniu 1:20 cena jeszcze spada. Warto o tym produkcie pomyśleć tak więc Hydrophobic to dobra piana która pojawi się u mnie na półce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Dzięki za test TOM3K :good:

Natomiast jeżeli chodzi o pianę i jej wydajność:

z 500ml koncentratu robimy 5L piany gotowej do użycia, z PA nie schodzi więcej niz 150-200ml na duży samochód, co daje nam ponad 25-30 aplikacji.

Do pianownicy ręcznej można zrobić faktycznie rozcieńczenie 1:20 lub większe, ponieważ nie zaciąga dodatkowej wody tak jak PA :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są właściwości myjące tej piany, bo o tym nikt nie wspominał? Podejrzewam że chyba skupiono się tu bardziej na aspekcie hydrofobowości.

Producent podaje, że można używać na zakurzony lakier, ale najlepiej jest to zrobić po myciu właściwym.

Rozcieńczyć pianę z wodą w stosunku 1:10. Nanieść pianę na auto za pomocą pianownicy, nie dopuszczając do wyschnięcia piany. Spłukać wodą, a następnie osuszyć powierzchnię. Można używać na lekko zakurzony lakier, a najlepiej bezpośrednio po myciu właściwym. Nie zaleca się używania w pełnym słońcu.

Jeśli tak jest, to dla mnie jest to produkt zrobiony od czapy, bo ani myje ani zabezpiecza. Jak ktoś faktycznie nie ma czasu na zabezpieczenie auta, to lepiej jest na auto po myciu zaaplikować coś w stylu Gejon Wet Coat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za test TOM3K :good:

Natomiast jeżeli chodzi o pianę i jej wydajność:

z 500ml koncentratu robimy 5L piany gotowej do użycia, z PA nie schodzi więcej niz 150-200ml na duży samochód, co daje nam ponad 25-30 aplikacji.

Do pianownicy ręcznej można zrobić faktycznie rozcieńczenie 1:20 lub większe, ponieważ nie zaciąga dodatkowej wody tak jak PA :good:

Nie wiem skąd wzięły mi się te liczby. może dlatego że juz bylem trochę zmęczony. Po pracy poprawie żeby było jak się należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiac swoj test z gory zalozylem rozcienczenie 1:20 ze wzgledu tez na reczna pianownice to wychodzi nam nawet 5zl na auto kladac gejona wet coat cos podobnego nie uzyskamy tej ceny! Ja swoja fotorelacje wrzuce w jutro gdy bede mial wkoncu dostęp do komputera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
A jakie są właściwości myjące tej piany, bo o tym nikt nie wspominał? Podejrzewam że chyba skupiono się tu bardziej na aspekcie hydrofobowości.

Producent podaje, że można używać na zakurzony lakier, ale najlepiej jest to zrobić po myciu właściwym.

Rozcieńczyć pianę z wodą w stosunku 1:10. Nanieść pianę na auto za pomocą pianownicy, nie dopuszczając do wyschnięcia piany. Spłukać wodą, a następnie osuszyć powierzchnię. Można używać na lekko zakurzony lakier, a najlepiej bezpośrednio po myciu właściwym. Nie zaleca się używania w pełnym słońcu.

Jeśli tak jest, to dla mnie jest to produkt zrobiony od czapy, bo ani myje ani zabezpiecza. Jak ktoś faktycznie nie ma czasu na zabezpieczenie auta, to lepiej jest na auto po myciu zaaplikować coś w stylu Gejon Wet Coat.

 

Skupiono się najbardziej na aspekcie hydrofobowości tak jak wspomniałeś, natomiast jakie ma właściwości czyszczące? Słyszeliśmy z kilu źródeł że całkiem niezłe, mimo że to nie jest jej zadaniem.

Mamy w swojej ofercie produkt alternatywny dla tego który wspomniałeś - easy coat, efekt finalny jak i trwałość jest na podobnym poziomie do hydrophobic Active Snow Foam, natomiast za 1/3 ceny więcej, otrzymujesz produkt który jest 10 x wydajniejszy.

Easy Coat jest stworzony dla ludzi którzy nie mają dostępu do pianownic, natomiast piana hydro jest dużo bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Z ciekawostek dodam, że aplikacja "z opryskiwacza" też działa.

 

Miłego Weekendu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.