Skocz do zawartości

Funky Witch Wash & Posh PH Neutral


Simoooon97

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio z ciekawości zakupiłem szampon od Funky Witch więc postanowiłem coś o nim napisać :D

 

Na początek opis producenta:

 

Szampon o imponującej pianie i właściwościach myjących. Neutralne PH produktu nie wpływa na wcześniej położone woski lub powłoki. Może być stosowany z wodą miękką lub twardą. Wspaniały zapach sprawi, że mycie będzie jeszcze przyjemniejsze.

Nie myj bezpośrednio na słońcu.

 

Sposób użycia:

– 25-30 ml wystarczy na 10-12 litrów wody,

– przy pomocy wody pod ciśnieniem doprowadź do wytworzenia piany,

– myj auto przy pomocy rękawicy lub gąbki,

– po każdym umytym elemencie opłukaj rękawicę lub gąbkę w drugim wiadrze,

– dokładnie opłukaj samochód.

 

Szampon o bardzo przyjemnym zapachu jak dla mnie wiśnia/marcepan :kox: Fajnie się pieni a przy myciu nadaje bardzo dobrej śliskości :good: Fajnie domywa, nie ma też problemów z szybkim zasychaniem czy zostawianiem plam/zacieków :good: Do testu użyłem rękawicy z wełny Egge :-]

 

Nabieramy 30ml szamponu :D

 

20160924_114729.jpgphoto hosting sites

 

Wlewamy do 12l wody

 

20160924_114812.jpgphoto hosting sites

 

Spieniamy i zaczynamy mycie :-]

 

20160924_115248.jpgphoto hosting sites

 

Rękawica bardzo fajnie się ślizga :kox:

 

20160924_115543.jpgphoto hosting sites

 

Szampon nie spływa od razu tylko utrzymuje się na lakierze :good:

 

20160924_120130.jpgphoto hosting sites

 

Podsumowując: kolejny fajny szampon na rynku o ciekawym zapachu i dobrych właściwościach myjących. Nie zauważyłem aby podjadał wosk ale sprawdzę po kilku myciach ;) Polecam spróbować każdemu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Simoooon97[/ref], :good:

A zauważyłeś, żeby po myciu zmieniła się charakterystyka kropelkowania?

Denerwują mnie szampony, które przez swoje dodatki nabłyszczające osłabiają kropling bezpośrednio po myciu :/

 

Nie zauważyłem jakiejś wielkiej różnicy. Podstawa to dobre spłukanie auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Simoooon97[/ref], :good:

A zauważyłeś, żeby po myciu zmieniła się charakterystyka kropelkowania?

Denerwują mnie szampony, które przez swoje dodatki nabłyszczające osłabiają kropling bezpośrednio po myciu :/

 

 

zauważyłem to samo i to w przypadku szamponów droższych, po spłukaniu woda zlatuje bardzo powoli, natomiast gdy np woda już spłynie i spłuka się ponownie wszystko wraca do normy. Niestety podczas mycia to przeszkadza troche. Mi sie wydaje że to przez dodatki nadające poślizg, woda dosłownie sie ślizga po tym szamponie na karoserii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

668175 zauważyłem to samo i to w przypadku szamponów droższych, po spłukaniu woda zlatuje bardzo powoli, natomiast gdy np woda już spłynie i spłuka się ponownie wszystko wraca do normy. Niestety podczas mycia to przeszkadza troche. Mi sie wydaje że to przez dodatki nadające poślizg, woda dosłownie sie ślizga po tym szamponie na karoserii

I dokładnie takie zjawisko zauważyłem po użyciu tego szamponu. Przy spłukiwaniu początkowo się zastanawiałem czy podżarł 2 tygodniowego concoursa, ale później już woda uciekała jak należy. Sam szampon sympatyczny, dobrze się pieni, zapach migdałowy, po wymieszaniu z wodą słabo wyczuwalny. Co miał domyć domył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest test , to kolejna prezentacja kolejnego produktu do tego z mini zdjęciami . Szkoda bo widzę że chęci są do robienia czegoś dobrego

To tylko szampon, nie da się zrobić efektownej chociażby 50/50. Jedyne co można zarzucić to brak fotki auta przed myciem i po (nie ma chyba nic nadzwyczajnego w czystym aucie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Simoooon97[/ref], :good:

A zauważyłeś, żeby po myciu zmieniła się charakterystyka kropelkowania?

Denerwują mnie szampony, które przez swoje dodatki nabłyszczające osłabiają kropling bezpośrednio po myciu :/

 

Myłem auto wczoraj tym szamponem i niestety zauważyłem, że zmienia charakterystykę kropelkowania. Na lakierze mam 1,5 miesięczny Gejon Wet Coat, który niczym nie był wspomagany, a samo auto myte 2 tyg. wcześniej było bardziej zakurzone niż brudne. Po wstępnym opłukaniu auto fajnie kropelkowało i szybko zrzucało wodę i dopiero gdy umyłem pół samochodu i spłukiwałem szampon zauważyłem pogorszenie odprowadzania wody. Dla porównania umyłem z drugiej strony połowę drzwi i zacząłem spłukiwać. Wtedy było to widać jak na dłoni, dodam że zawsze dokładnie spłukuje auto a sama myjka ma duży przepływ wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#00aa00]Pajko[/ref], sorka, smigło mi. Sporo osób wcześniej też o tym wspominało więc może coś w tym jest. Całkiem możliwe, że to przez te dodatki zmienia się charakterystyka kropelkowania. Ktoś ma możliwość sprawdzenia papierkiem ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Fitte[/ref], On nie tyle podjadł co zostawił jakieś polimery po sobie. Teraz trochę żałuję że nie nagrałem filmiku po umyciu połowy drzwi, bo tam było to widać bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Tommy Lee[/ref], Dokładnie. Po paru godzinach lub na drugi dzień kropelkowanie powraca, choć nie zawsze tak dobrze to wygląda.

 

Ostatnio myłem swój samochód z tygodniowym Zymolem concours, po pre wash piękne krople po myciu ADBL po prostu tragedia, dlatego nie rozumiem zachwytu tym szamponem. Dużo bardziej wolę budżetową Preste.

 

Może tą rozmowę przenieść do innego działu, szkoda zaśmiecać temat o Funky Witch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ponownie użyłem Funky, w stężeniu większym niż tydzień temu (wtedy lałem na oko, teraz odmierzyłem uczciwe 40 ml - szampon zauważalnie bardziej się pienił, a zapach był bardziej wyczuwalny) i dziwna rzecz, bo nie zamulał kroplingu przy opłukiwaniu tak jak to miało miejsce tydzień temu. :dontknow:

Nie będę tego rozkminiał.

Po kolejnym użyciu stwierdzam, ze szampon jest naprawdę ok. Po umyciu przetarłem lakier qd od Funky i chwalę sobie efekt. Może nie przyciemnił w takim stopniu jak było to opisywane, ale był połysk i jakiś tam łet luk, a czy to zasługa qd czy concoursa - też nie będę tego rozkminiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ponownie użyłem Funky, w stężeniu większym niż tydzień temu (wtedy lałem na oko, teraz odmierzyłem uczciwe 40 ml - szampon zauważalnie bardziej się pienił, a zapach był bardziej wyczuwalny) i dziwna rzecz, bo nie zamulał kroplingu przy opłukiwaniu tak jak to miało miejsce tydzień temu. :dontknow:

Nie będę tego rozkminiał.

Po kolejnym użyciu stwierdzam, ze szampon jest naprawdę ok. Po umyciu przetarłem lakier qd od Funky i chwalę sobie efekt. Może nie przyciemnił w takim stopniu jak było to opisywane, ale był połysk i jakiś tam łet luk, a czy to zasługa qd czy concoursa - też nie będę tego rozkminiał.

 

Zachęcam wszystkich do stosowania każdego preparatu zgodnie z instrukcją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.