Skocz do zawartości

Citroen C2 VTS - BLACK ONYX


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Środek odżył bardzo fajnie po tym zabiegu. Dobra fotorelacja.

Widziałem auto Piotrka świeżo po zakupie i teraz... rocznikowo niby lata lecą, ale za Piotrka kadencji auto zdecydowanie młodnieje :good:

Dziś w trasie, widziałem podobną C2 na takich samych felgach tylko w szarym kolorze. Zwraca uwagę taki mały gokart :)

 

Też chcę takie ssawki! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Konioklonio[/ref], Rozmawiałem z Markiem (marco80) i oboje wiemy tylko o zestawie od Constella. Jest temat na C2 Club UK, ale wrażeń z użytkowania za dużo nie ma. Na ich stronie też już tego nie ma. Są jakieś ostatki na Ebayu, ale za około 900 złotych + problem z wysyłką do Nas. Ciężki temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drobna aktualizacja z mojej strony. Rozdział: scyzoryk

:mrgreen:

Postanowiłem zająć się trochę kluczykiem od C2ki.

 

Tak wygląda przed, stan raczej bardzo dobry:

 

DSC03939.jpg

 

DSC03940.jpg

 

Pierwszym krokiem było dokładne wyczyszczenie APC, łącznie ze wszystkimi szczelinkami, zakamarkami:

 

DSC03943.jpg

 

DSC03944.jpg

 

DSC03945.jpg

 

DSC03946.jpg

 

Następnie przesmarowałem go Gyeonem Preserve :good:

 

DSC03947.jpg

 

DSC03948.jpg

 

Tak wyglądał po umyciu i zabezpieczeniu:

 

DSC03949.jpg

 

DSC03950.jpg

 

Aby dłużej pozostał w dobrej formie dokupiłem skórzane etui:

 

DSC03952.jpg

 

Etui mimo iż było nowe wyczyściłem Gyeoem do czyszczenia skóry:

 

DSC03954.jpg

 

DSC03955.jpg

 

DSC03957.jpg

 

Po czyszczeniu przyszedł czas na zabezpieczenie, Leather Coat zostawił bardzo ładne wykończenie :good:

 

DSC03958.jpg

 

Tak prezentuje się całość po złożeniu:

 

DSC03961.jpg

 

DSC03962.jpg

 

DSC03964.jpg

 

DSC03968.jpg

 

Robóka bardziej w stylu szybkie "pyk", ale mam nadzieję pozwoli kluczykowi pozostać w dobrym stanie. Na forum jest kilku posiadaczy samochodów z grupy PSA, może kogoś również zainteresuje ten rodzaj ochrony. Są gusta i guściki, ale według mnie wygląda bardziej estetycznie niż gumowe pokrowce. :good:

Uprzedzając pytania o czerwoną nitkę, innych nie było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]KapselK[/ref], Spokojnie z tankowania nie będzie :mrgreen:

 

 

[ref]Michał126[/ref], Guma jak to guma, z czasem przestaje być elastyczna, przyciski robią się sztywne i pękają. Dressingować trzeba ;)

Nowa obudowa to też nie jest jakiś majątek, i można wymienić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie majątek. 20 zł na Allegro zapłaciłem za cały klucz-surówkę, bez pastylki i bez logo Citroena. Jakież było moje zdziwienie, gdy rozebrawszy go pod obudową zobaczyłem znaczek... Valeo, jak na oryginale. Przełożyłem tylko część z przyciskami i jest super :)

 

Problem zaś wynika, że PSA poskąpiło i przyciski są wytłoczone w jednym kawałku miękkiego tworzywa, a nie włożone każdy osobno, jak np. w grupie VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]psemo[/ref], [ref]acidmk[/ref], Dzięki Panowie :good:

 

[ref]SzymekM[/ref], Jaki tam zboczony. Są na forum przypadki BoSa pod deską czy DLUXa na wahaczach. Mój kluczyk to jak szybki bezdotyk po trasie :mrgreen: Na Allegro, aukcja (6680029472) :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Visterio[/ref], Dzięki. Coś więcej o Zymolu. Dressing raczej z tych popularnych, w zależności od tworzyw wykończenie matowo/satynowe, dosyć wydajny, delikatny zapach. Zdjęcia z użycia już pewnie widziałeś w temacie. Nie jest może najtańszy, ale w mojej ocenie jak najbardziej warty swojej ceny. Coś jeszcze więcej, pytaj w razie czego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Visterio[/ref], Dzięki. Coś więcej o Zymolu. Dressing raczej z tych popularnych, w zależności od tworzyw wykończenie matowo/satynowe, dosyć wydajny, delikatny zapach. Zdjęcia z użycia już pewnie widziałeś w temacie. Nie jest może najtańszy, ale w mojej ocenie jak najbardziej warty swojej ceny. Coś jeszcze więcej, pytaj w razie czego ;)

Ostatnio miałem marcepanowy poor boy's ten niebieski i był rewelacyjny w zasadzie pomiędzy tymi dwoma się waham...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]psemo[/ref], [ref]acidmk[/ref], Dzięki Panowie :good:

 

[ref]SzymekM[/ref], Jaki tam zboczony. Są na forum przypadki BoSa pod deską czy DLUXa na wahaczach. Mój kluczyk to jak szybki bezdotyk po trasie :mrgreen: Na Allegro, aukcja (6680029472) :good:

strona wcześniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]BiałyGTi[/ref], Dzięki ;)

 

[ref]Qlimaxss[/ref], Jakichś bardzo dużych modyfikacji nie przewiduje. Jest on taką wersją, że jak dla mnie już w miarę fajnie jeździ i wygląda. Nie muszę na szczęście robić z "golasa" full opcji. Jakieś tam plany mam, małymi krokami do przodu ;)

 

[ref]sikorek[/ref], Dzięki. Tak jak wcześniej pisałem, etui z Allegro, jakaś firma chyba z Puław. Kluczyk rozbierałem bo wymieniałem obudowę. Na dolnej krawędzi jest szczelina. Trzeba w nią włożyć monetę i rozchylić. Składa się z dwóch plastikowych połówek. Przed zamówieniem sprawdź która masz wersje, jedna była z koszykiem na baterię na płytce a druga z koszykiem w obudowie. Zamiennie nie pasują więc trzeba sprawdzić. Z grotem jest trochę więcej zabawy bo trzeba wybić taki mały sworzeń widoczny przy niepełnym otwarciu kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek Teraz się tylko cieszyć jazda;D i przyjemnością z fajnego zadbanego autka;) :)

A i jeszcze jedno pytanko skąd brałeś butelki i atomizery np (ten Megs do wnętrza lub pure black Sg )

Z góry dzięki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.