Skocz do zawartości

polerka lakieru - pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem odświeżyć lakier w lagunie II 2007r. kolor srebrny/platyna metalic - mam polerkę z obrotami od 1000 do 3000obr/min. do tego pad średni (pomarańcz) no-name.

 

- chciałem najpierw trochę spolerować/odświeżyć lakier (jest parę większych rysek), mam w domu farecle G3 ale nie widzi mi się chlapanie tym dookoła chciałbym spolerować czymś na sucho - czy pasty z serii K2 luster Q1/Q3/Q5 są dobre - ktoś stosował? :

ewentualnie możecie polecić jakieś pasty markowe (mocniejsza i wykańczająca) w rozsądnej cenie? może jakieś małe opakowania - testery

- po polerce odtłuszczę ipą

- na koniec mam tester wosku finish kare 1000

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Podpinam się pod temat, co by nie zakładać nowego (nie mam poza tym uprawnień :D )

 

Wystarczy na to polerka? Rysy są nad prawym przednim kołem, i rysa(obtarcie, wgniotka) widoczna przy prawych drzwiach od strony pasażera..

 

 

1jpg_answnwx.jpg

2jpg_answnws.jpg

3jpg_answnsh.jpg

4jpg_answnsx.jpg

 

Jak myślicie, co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam do zrobienia Astre 2 Bertone z lakierem mineralnym i Vectre B chyba tez z lakierem mineralnym, akryl to nie jest ale metalik też nie, w Bertonie na 100% mineralny bo rozkodowałem VIN. Oba samochody mają w 3/4 oryginalny lakier. Mam pasty Manzerna 500 i dwie lżejsze, pady flexi pads: żółty, biały i pomarańczowy. Vectra będzie moim 1 autem które będę robic, można ją spisac na straty ale Bertone już nie. Maszyna to Makita 9237CB. Wiem, że Ople mają ciężkie lakiery do polerki, miękkie, łątwo się rysają itd. Taki zestaw past i padów da radę? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej wszystkim, czytałem wiele wątków na tym forum ale postanowiłem się zarejestrować i zadać kilka pytań :)

chce amatorsko odświeżyć lakier na kilku prywatnych starych samochodach, przymierzam się do zakupu jakiejś polerki do 200zł na domowy użytek z reg. obrotów i jakimiś gąbkami różnej twardości

Trochę rys po ptakach/ kotach na masce i obcierki o gałęzie.

Moje główne pytanie dotyczy się pasty. Jakiej użyć na sucho? Na początku myślałem o Farecli G3 ale ona jest na mokro i podobno mocno chlapie i brudzi, znajdzie się coś sensownego i budżetowego na 3-4 auta? Farecla G3 1kg to około 64zł więc powiedzmy do 100zł?

Myślałem o jednym etapie i na to wosk ale natrafiłem na taką aukcje MENZERNA 3x250ml na ile to starczy? Ktoś używał? http://allegro.pl/pasta-polerska-3w1-menzerna-polerowanie-w-1-kroku-i6745132949.html

Za odpowiedzi dziękuje :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, to rysy od gałęzi czy kotów często przebijają klar, więc może się okazać, że nie wszystko ogarniesz. 1kg pasty to 30 aut... Po 1 etapie na G3, biorąc pod uwagę, że nie masz doświadczenia możesz mieć auto w gorszym stanie niż przed polerowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.