Skocz do zawartości

Carchem ChemCoat HydroCoat - długodystansowo


Dawid_Bojarski

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, już trzeci raz podchodzę do takiego testu na swoim autku :D rok temu trafiła do mnie flaszka 100ml tej powłoki, po rozmowach z Maćkiem nadzieje są spore więc zobaczymy co to warte na dłuższy okres czasu ;)

 

buteleczka podglądowa, identyczną mam w bagażniku i jakoś zapomniałem zrobić zdjęcia

 

0b6bd9106ee96e20450eef3eb6a7556b.jpg

 

Opis producenta ;)

 

HydroCoat z nowej linii ChemCoat, to sealant, którego zadaniem jest poprawa połysku i ochrona lakieru. Zabezpiecza przed negatywnymi skutkami działania czynników atmosferycznych, promieniowania UV, ptasich odchodów, kwaśnego deszczu, owadów, soli. Tworzy powłokę hydrofobową, która bardzo ogranicza przyczepianie się brudu oraz ułatwia spłukiwanie i mycie samochodu. Silnie przylega do powierzchni, wypełnia mikropory lakieru co pozwala na skuteczne i trwałe zabezpieczenie.

 

Cechy

- poprawia połysk lakieru

- tworzy powłokę hydrofobową i zapewnia kropelkowanie wody

- ogranicza brudzenie się samochodu

- ułatwia spłukiwanie i mycie samochodu

- skutecznie zabezpiecza i chroni przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych, ptasich odchodów, kwaśnych deszczy, owadów, soli

- tworzy powłokę ochronną, wypełnia i uszczelnia mikropory lakieru

- wydłuża żywotność lakieru samochodowego

- trwałość powłoki około 6 miesięcy

- biodegradowalny

 

Zastosowanie

- lakier samochodowy

 

Dozowanie/rozcieńczanie

Produkt gotowy do użycia

 

Sposób użycia

HydroCoat

Aplikację należy przeprowadzić w suchym, ciepłym pomieszczeniu z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Samochód musi być suchy i czysty, a lakier pozbawiony wszelkich starych wosków, powłok ochronnych pozostałości sealantów. Do usunięcia starych warstw wosku i odtłuszczenia powierzchni użyj koncentratu TFR. Jeśli na lakierze nie ma pozostałości starych wosków i powłok można przed aplikacją przygotować powierzchnię lakieru stosując ChemCoat Pre Wax Cleaner. Aplikuj na chłodną powierzchnię w zacienionym miejscu lekko zwilżoną mikrofibrą o strukturze zamszu lub aplikatorem z bawełny. Po przetarciu na lakierze ma zostawać mgiełka, która po chwili znika. Wcieraj z lekkim naciskiem dbając o równomierne pokrycie całej powierzchni. Prawidłowa aplikacja polega na nakładaniu jak najmniejszej ilości produktu (mgiełki). Jeśli przy aplikacji powstają kropelki na lakierze, produktu jest za dużo. W takiej sytuacji trudniej będzie polerować. Pozostaw powłokę na około 5-10 minut, a następnie wypoleruj pozostałości miękką mikrofibrą. Można aplikować 2-3 warstwy w odstępach 8. godzinnych pomiędzy poszczególnymi aplikacjami.

 

Lakier umyty mocniejszym roztworem szamponu, później odsmolony, odrdzewiony etc, umyty z dodatkiem apc i raczej nic z pozostałych wosków, powłok etc nie zostało.... mam nadzieję że się nie zapomne i nie najdzie mnie na żadem QD. Rok temu była robiona korekta więc połysku coś tam było ;)

 

Producent co prawda mówi o QD zrobionym na podstawie HydroCoat ale ja chce zobaczyć jak to wyjdzie bez wspierania czymkolwiek...

 

Aplikacja za pomocą piankowych aplikatorków(te z mf miałem akurat po innych rzeczach i nie chciałem mieszać żeby nie było nieporozumień), kilka kropel na aplikator, produkt MEGA wydajny, kilka kropel i mamy cały dach/maske. zostawia po sobie minimalną mgiełkę, którą po chwili wystarczy dopolerować fibrą i gotowe. Gdy pojawiają siękropelki podczas aplikacji - produktu jest za dużo :kox:

 

Zdjęć z aplikacji nie mam, na srebrnej hondzie nie było szansy uchwycić różnicy przed i po, kolor jest mega niewdzięczny do takiej roboty.

 

Po aplikacji lakier nabrał większej szklistości, dostał jeszcze więcej połysku a w dotyku jest MEGA sliski :-]

 

Nałożona jedna warstwa, jak się uda to jutro pójdzie druga, przebieg aktualny 519368.

 

Po jednej warstwie stan lakieru

 

mCv45ll.jpg

D6uhf0j.jpg

9zQ9I3c.jpg

ExqAoWw.jpg

N6PW1Xh.jpg

 

 

Czas start ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety z racji zawodowych nie zdążyłem wrzucić drugiej warstwy, w dodatku nie było totalnie kiedy umyć auta...

 

Zdjęć przed nie mam, pi deszczu lakier był w miarę czysty, brud sam splywa :)

 

A dzisiaj pierwsze mycie od nałożenia, myte ręcznie bez piany, neutralny szampon i rękawica :) kropelki wrócily i wygląda to obiecująco

 

Wybaczcie zdjęcia z klapka ale pakując się na wyjazd nie zabrałem lustra :(

 

74278c31405c487cdca9394bb2aa47c9.jpg

 

9d3b658517dafe94de649c805fa53665.jpg2d60af525d6903c9c68047dc84307a72.jpg

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nałożona jedna warstwa, jak się uda to jutro pójdzie druga, przebieg aktualny 519368.

Ile? :shock:

 

Czekam na wynik testu, sam myślę o nałożeniu powłoki po polakierowaniu połowy auta :) Oby pogorszenie nie nastąpiło szybko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i co ja mam powiedzieć, kolejny tydzień, cały czas padało, zrobione dość mało km bo kolo 150 z racji wakacji ale deszczu i błota dostał sporo...

 

Rozłożylem zabawki, a okazało się że to cholerstwo na tyle mocno siedzi, że po oplulaniu myjką auto było idealnie czyste. Woda w wiadrze z wodą byla praktycznie czysta... A brudu było dużo ;)

 

Przebieg w ramach formalności 521347

 

 

9604f1926c78a3ed1a88f3cdeba5ec86.jpg

 

I po myciu

 

6f3f3dd1386788e79d6c4c41fcf4aef6.jpg5cfb01be454207d42e901f98a6022fb7.jpg912f769df35290517108e61a65d74966.jpg

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem zrób zdjęcie przed umyciem i po żeby było lepiej widać efekt . I proszę napisz jakich kosmetyków używasz do mycia (chodzi mi o piane , szampon).

 

Coś te kropelki słabo wyglądają ;/ nie zapchała się czasami ta hydro powłoka ? Pytam bo jak poprzednio dodawałeś foty to kropelki były ładniejsze ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu ;) zawsze o tym zapominam jak zaczynam myć ;)

 

Raczej nie jest zapchana, woda splywa momentalnie, jak sie uda to moge zrobic lepsze ;) kwestia tego że czasu i chęci mało bo chciałoby sie już wrzucić coś nowego na lakier ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze jeszcze nie było okazji umyć ani opłukać... Po deszczu widać kropelki mimo ogromnego brudu bo jestem nad jeziorem i codziennie sporo km, często po polnych drogach... W przyszłym tygodniu spróbuję jeszcze go umyć i zobaczymy jak to będzie wyglądać

 

Jeśli będzie słabo to zrobię na nowo lecąc lekko finiszem i zobaczymy jeszcze raz bo z mojego doświadczenia za szybko znika.. U teścia na tylko umytym aucie przelecianym cleanerem trzyma od Wielkanocy wiec tutaj powinien jeszcze być idealny

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Ja ten nano selenat sprobuje zobaczymy jaki bedzie efekt

nano sealant nie kropelkuje, hydro coat tak a tłumacząc dokładniej

Nano Sealant = zrzut wody, sheeting.

HydroCoat = kropelkowanie, beading.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.