Skocz do zawartości

Gabki i inne produkty 3M


Gość amciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy mozecie mi podpowiedziec, ktore z ponizszych numerow bylyby przydatne w rozpoczeciu przygody z polerowaniem. Jesli jakiegos produktu nie ma czy moglibyscie doradzic. Zaznaczam, ze chodzi tylko o marke 3M:

1) PN05722 PERFECT-IT HOOKIT II 3 INCH GLAZING PADS

2) PN05996 3M PERFECT-IT II FOAM PAD GL VOC QT

3) PN05705 3M SUPERBUFF POLISHING PAD - 9 INCH

4) PN05973 3M PERFECT-IT II RUBBING COMPOUND QUART

5) PN05725 3M FOAM POLISHING PAD 8 INCH

6) PN05729 PERFECT D/A GLAZING PD 2PADS/BAG 6 1/4 IN*

7) PN39001 IMPERIAL MRC LMC 16 OZ. * BLINK

8) PN38070 3M PERFECT-IT III CLEANER CLAY *

9) PN06044 3M IMPERIAL CMPD & FINISHING MATERIAL QTS

Dzieki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nic nie powie na temat w/w produktow?

 

Ale co chciałbyś wiedzieć ? Nie wiem w ogóle skąd wziąłeś większość tych symboli i produktów, bo praktycznie prawie wszystkie widzę pierwszy raz na oczy. Tego chyba nie ma nawet na PL rynku.

 

Nie łatwiej poczytać na forum od czego się zaczyna taką przygodę ? Jest FAQ forum i dużo na temat 3M czyli 3 podstawowych past i 3 podstawowych padów. Do tego jest BP oraz kosmetyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Arekkaz, Lakier metalik, nie wiem jaki ty robiłeś... Lakier lakierowi nie równy.

 

gruby_RS, Wełna spokojnie do 2500 da się pracować, może nie aż tyle na 3 biegu i jednej kresce sprawdzę dokładnie jeszcze jaka to jest prędkość.

 

To jest moja opinia co do tych padów dla mnie są za miękkie jak się rozgrzeją, wklejke foto wieczorem jak wyszło po wełnie.

 

[ Dodano: 26 Lipiec 2011, 06:23 ]

Na moje oko to nie potrafisz pracować z tą pastą i tyle
To może mi powiesz jak z nią pracować :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM.MM, srebrny metalik i czerwień.jeden i drugi bardzo łatwy lakier .

 

Ok, ale chodzi mi o twardość. :o mniejsza o to zadałem pytanie czy są twardsze pady od 3M czy pozostaje tylko wełna, narazie nikt nie odpowiedział. :?

 

Nieraz nie mam czasu siedzieć nad maską 6h jak można to zrobić równie dobrze szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to nie potrafisz pracować z tą pastą i tyle
To może mi powiesz jak z nią pracować :|

 

Bo tą pastą tniemy na wolno - zenitem. Powinno wyglądać to mniej więcej tak:

 

2x900

3x1200

3x1500

1x 1800

1x1500

2x1300

1x900

 

(Pamietaj o dobraniu odpowiedniego docisku. Zależnie od lakieru z jakim masz doczynienia i jego niedoskonałości.)

 

I teraz jeszcze nie uzyskujesz perfekcyjnie wypolerowanej powierzchni. Zobacz czy usunąłeś defekty na których eliminacji zależało Ci najbardziej. Jeśli nie - proces powtarzasz kontrolując grubość i temperature lakieru na danym panelu.

 

Jeśli wreszcie uzyskałeś w miarę zadowalające efekty bierzesz "żółty korek" oraz żółty wafelek 3M i jedziesz:

 

2x 900

2x 1300

4x 1500

2x 1800

1x 1500

2x 1300

1x 900

 

100ml IPA+H2O

 

Ooo.. wygląda dobrze.

Teraz jeszcze dla pewności Ultrafina...

 

2x900

1x1300

2x1500

3x1800

1x900

 

IPA

 

Gotowe!

 

Polecam używać też porządnych mikrofibr, a nie "szmat do podłogi".

 

Ponadto to wymaga czasu, jeśli go nie masz to się nie baw w polerowanie. Weź "papióra" zrób wet sanding na całej masce i poleruj. Łatwiej usuniesz defekty... i 20 mikronów swojego lakieru. "Albo rybki albo pipki"

 

Taka moja recepta.

Jak będziesz miał jakieś problemy pisz na PW.

 

Pozdrawiam, SJake

 

[ Dodano: 26 Lipiec 2011, 12:19 ]

Na zielonym 3M to zaczynam się bać przy 1500-1800...

Dlaczego?

 

Bo nie trudno przy tej twardości gąbki i takich obrotach przetrzeć ranty, przebicie itd.

Szczególnie, że niektóre nowe wozy mają po wyjechaniu z fabryki 40-50 mikronów na noskach maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

 

Ok, ale chodzi mi o twardość. :o mniejsza o to zadałem pytanie czy są twardsze pady od 3M czy pozostaje tylko wełna, narazie nikt nie odpowiedział. :?

 

 

my używaliśmy podczas korekty audi Urban Pro Square i byliśmy bardzo zadowoleni! Cena raczej też nie zabija ;) Chcesz poczytaj więcej to zapraszam na bloga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Spr odświeżyć....

 

Kupiłem mleczko do polerowania 3m korek zielony i zółty....

chciałbym dobrać do nich pady.....

 

I nie zastanawiam się czy wybrać te z 3m odpowiednie do danego mleczka czy może jakąś inną firmę np. FLEXIPADS, Lare.

Moglibyście doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.