Skocz do zawartości

Marny Efekt po polerce menzerna 3w1


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co zrobiłem nie tak?

- Glinka

-mycie szamponem

-polerka

-IPA

-Cleaner czysty

-wosk

 

Lakier trochę odzyskał swojego koloru (udało mi się go wyciągnąć - czarny). Ale swirle nie zeszły :/ hologramy skaskowałem ale ryski pozostały:/

Polerką jechałem w ten sposób od lewej do prawej na 600 obr od dołu do góry 600 później 1500 góra dół oraz prawo lewo i zjazd na 600.

Pasta menzerna 3w1...

zbyt słabo dociskałem? :/ jakieś porady? bo tak być nie może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że potrzebujesz twardszą gąbkę do roboty. Kolega tym one-stepem na dwóch twardościach gąbki zrobił 156 w grigio metallico w stopniu zadowalającym. Być może też za szybko oczekujesz efektu, po jednym przejeździe na pewno nie będzie ideału, a z opisu wynika na dodatek że ten jeden przejazd robiłeś bardzo krótki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i lepiej ;) ale skoro już ta jest kupiona to trzeba ją wykorzystać :)

W jakim sensie bardzo krótki? z tego co zrozumiałem to jeden przejazd to od lewej do prawej oraz góra dół do punktu wyjścia? czy się mylę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jeździsz aż do wypracowania całej pasty, spokojnie żeby lakieru nie przypalić, ale jednak dłużej niż jedno góra-dół i na boki.

 

A czy warto brać one-stepa? Nie każdy lubi skakać od radu na głęboką wodę, one-step ma tę zaletę że początkujący nawet jak nie wytnie rys, to przynajmniej nie narobi w razie czego bałaganu i będzie miał się na czym w miarę bezstresowo uczyć, jak widać na powyższym przykładzie. Także moim zdaniem wybór bardzo rozsądny, mimo że nieoptymalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mi powiedzcie czy teraz znowu muszę glinkować auto? 3 dni temu to robiłem a za tydzien powtórka polerki...

I czym najlepiej trochę zmyć ten wosk ktory teraz leży ? (dodo) APC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jeździsz aż do wypracowania całej pasty, spokojnie żeby lakieru nie przypalić, ale jednak dłużej niż jedno góra-dół i na boki.

 

A czy warto brać one-stepa? Nie każdy lubi skakać od radu na głęboką wodę, one-step ma tę zaletę że początkujący nawet jak nie wytnie rys, to przynajmniej nie narobi w razie czego bałaganu i będzie miał się na czym w miarę bezstresowo uczyć, jak widać na powyższym przykładzie. Także moim zdaniem wybór bardzo rozsądny, mimo że nieoptymalny.

Zgadzam sie

dopiero zaczynam zabawę sporo poczytałem i doszedlem do wniosku ze najpierw trzeba zaczac od czegos latwiejszego zeby nie narobic sobie problemow

kupilem menzerne 3w1 zrobilem nia Honde Jazz Black

najpierw pad pomaranczowy 800 obr

nastepnie pad czarny 1600 obr

efekt dla mnie bardzo zadowalający jak na moj pierwszy raz

autko nigdy jeszcze ta nie wygladalo jak teraz

oczywiscie nadmienie ze hologramow nie ma male ryski zostaly zniwelowane ale glebsze rysy pozostaly

ale przynajmniej nic nie przytarlem i nie spalilem lakieru....

moj wniosek jak na pierwsze obcowanie z autem paste polecam......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.