Skocz do zawartości

Ręczna polerka - jaka pasta/pady?


Rekomendowane odpowiedzi

Doradźcie coś proszę w kwestii wyboru pasty i padów do ręcznej polerki. Nie mam teraz kasy na kupienie maszyny, zresztą nie widzę wielkiego sensu (w przyszłym roku lakiernik bo maska strasznie podziobana), a chcę odświeżyć lakier tak jak się tylko da.

 

Są w ogóle pasty typowo do ręcznej polerki (albo nadające się do takiej)? AG Paint Renovator podobno się nadaje? I jakiego pada użyć? Ręcznie to nie za duża "prędkość" więc chyba coś twardego. W sumie pytanie jak wyżej - są jakieś typowo pod ręczne polerowanie?

 

Na forum wiele w tym temacie nie ma, najczęściej jest "daruj sobie", a ja akurat darować sobie nie chcę :D

 

Samochód to Alfa 166, czarny lakier (czarna perła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś po prostu nas posłuchać - daruj sobie :mrgreen: - wiem, że to brzmi buracko, ale mi łapy odpadały gdy robiłem na dwie maszyny ze znajomym korektę mojego E39 na 30% (coś wielkości Twojej 166), a co dopiero ręcznie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalę cydr albo piwko i jakoś pójdzie. Nie chodzi mi o normalną polerkę i lakier na lustro. Raczej o minimalne choćby zamaskowanie rysek i starcie śladów po twardej wodzie i podobnych rzeczy odziedziczonych po porzednim właścicielu. Z doświadczeń po poprzedniej Alfie wiem, że AG SRP sobie z takimi śladami nie radzi stąd pomysł na ręczną "polerkę" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa będzie lakierowana w całości na przyszłą wiosnę. A teraz na dodatek mam do zrobienia sporo mechaniki (wiadomo, Alfa niemal klubowa, Polak płakał jak sprzedawał) więc kupno maszyny to tak średnio finansowo.

 

Więc będę sobie utrudniał życie, ale ułatwiał zarządzanie finansami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie słuchając innych, nie mając funduszy zakupiłem Surf City Garage Wipe Out Scratch Eliminator i nie żałuję spędzonego czasu. Bardzo dobra pasta i wszystko co jest w opisie i w reklamach się sprawdziło. Lakier odżył znacznie, zakwasy puściły, a efekt pozostał.

Dopiero teraz kupiłem maszynę,ale do nauki, bo auto niebawem wystawię na sprzedaż. Fakt, że dwa dni roboty, najpierw pasta, potem IPA, potem AIO i wosk, no i reszta. Zużyłem 1/3 na całe V40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem raz ręcznie i faktycznie - nigdy więcej! A do pracy ręcznej to chyba Ultimate Compound i gąbka w kolorach niemieckiej flagi (nie pamiętam nazwy). Ten zestaw mi się sprawdził, ale na wieczór po pracy pierwsze co to zamówiłem maszynę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mam maszyny i kupować nie zamierzam. Polerka pewnie raz w roku na własnym aucie. I zamierzam się pomęczyć ręcznie. Tzn na 4 ręce :)

 

Wiem że to ble i w ogóle kamikadze ze mnie. Ale tak jak autor wątku. Nie pytam co sobie myślicie. Pytam czym najlepiej i najprościej będzie pracować ?

 

Będzie ktoś tak uprzejmy i podpowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do kolegi Strusa... ja zaopatrzyłam się w pad trikolore, MG Ultmiate compoung, mg ultimate polish i do tego na sam koniec mg ultimate wax (no chyba że zdecyduję się na inny wosk). Jakieś rady, podpowiedzi w pracy z tymi produktami? :kox:

plan jest na razie taki żeby wypróbować taką kombinacje na spojlerze .

czy powierzchnie wcześniej glinkować lub przecierać IPĄ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strus.Robiłem ze znajomym ręcznie auto. Uzyliśmy gąbekValetPro (twarda,biała) użyliśmy zestawu Menzerna 400,3000.Wyszło o niebo lepiej niz UC. Oglądane pod ledem i okrutnym słońcu.Samochody -Skoda CityGo czarny metaik i Fiat Panda twardy akryl. da sie zrobić porządnie.Na koniec zestaw Duraglossa DURAGLOSS 671 SWIRL MARK REMOVER , Bonding Agent i 111.Miodzio ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. To świetna pasta. Zastanawialismy sie,czy poprawiać 3000 no ale skoro kupili to się przeleciało. Ja chłonę wszystko co powie lub napisze Mike Philips. I on własnie pokazał,że ta pastą się da. Przewyższa według mnie we wszystkim słynnego UC. Polerowanie ręczne jest dla mnie uzupełnieniem treningu rąk. W siłce masa,przy samochodach rzeźba :D

 

Dodane po 34 minutach 44 sekundach:

Dodam jeszcze,żeby nie byc gołosłowny. Spróbowałem Menzerną po przeczytaniu tego artykułu: http://www.autogeekonline.net/forum/ask ... 400-a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ręcznie można UC usunąć hologramy od polerowania recznego tym aplikatorem http://www.shinygarage.pl/shiny-garage- ... rdosc.html ?

Tak, hologramy, a nawet drobne ryski można usunąć za pomocą pasty UC, i jakiegoś pada ostro tnącego.

Cudów nie zrobi, ale zawsze wartą ją mieć w pogotowiu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chce zakładać nowego tematu. Mam dwie rysy na klapie bagażnika, jedną na zderzaku oraz na przednim błotniku.

Pomyślałem aby ręcznie spróbować spolerować (trochę ją spróbować zamaskować), bo ta na klapie najbardziej mnie irytuje, za każdym razem gdy otwieram bagażnik na nią spoglądam, a rysa na mnie :) Auto A4 B6 - sedan czarny metalik.

 

Przeczytałem że do ręcznego polerowania wybrać, pad SHOWCARSHINE APLIKATOR TRI COLOR, GERMAN STYLE (użyć twardszej strony) i Meguiar's Ultimate Compound

 

Czy to będzie dobra mieszanka? Aplikator German Style - to mam taki sam do nakładania wosku.

 

p.s Maszynkę kupuje, ale w przyszłym miesiącu, bo ręczne woskowanie jest niemożliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Chciałbym poprawić stan lakieru na starej poczciwej Corsie B :) Niestety stary lakier akrylowy utlenił się i wygląda bardzo blado. Chciałbym przede wszystkim nasycić go i dodać mu blasku. Jestem hardcorem i chciałem podjąć się tego ręcznie. Małe autko, karnet na siłownie jest więc zmęczę to jakoś.

 

Przeglądając wątki zastanawiam się nad odpowiednią pastą polerską, zastanawiam się nad jedną z trzech:

1. MEGUIAR'S Ultimate Compound 450ml

2. MENZERNA Medium Cut Polish 2500 (PF 2500) 250ml

3. Autoglym Paint Renovator

 

Czy któraś jest bardziej polecana do pracy ręcznej ? Chyba, że wziąć pod uwagę jeszcze jakąś inna ?

 

Zastanawiam się również nad padem, czy lepiej kupić tricolor czy pojedyncze Light Cutting CCS Euro Hand Applicator ?

 

Dodatkowo jaki wosk polecacie ? Oczywiście najbardziej by mi zależało na takim nie bardzo drogim ale najlepszym w porównaniu cena/jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy któraś jest bardziej polecana do pracy ręcznej ? Chyba, że wziąć pod uwagę jeszcze jakąś inna ?

Surf city garage scratch eliminator - mam i polecam, ale się namachasz robiąc całe auto.

 

Zastanawiam się również nad padem, czy lepiej kupić tricolor czy pojedyncze Light Cutting CCS Euro Hand Applicator ?

Valetpro ergo polishing applicator - wygodny aplikator

 

Dodatkowo jaki wosk polecacie ? Oczywiście najbardziej by mi zależało na takim nie bardzo drogim ale najlepszym w porównaniu cena/jakość.

Temat rzeka, nikt Ci nie powie, bo wszystko jest na forum od kilku lat. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nie ma opcji żeby ręcznie robić! Ja teraz tylko czekam aż mi ktoś po cenie to maszynowo zrobi. Też raz robiłem i w życiu się już tego nie podejmę! a co do past to kupiłem za dwie stówki komplet past rupers i jestem zadowolony z efektu. Plus niebieska gąbka. coś w tym stylu https://sklep.motogo.pl/pasty-polerskie-c17 póki co to jest pierwszy test i zamierzam jeszcze coś wypróbować ale nigdy w życiu ręcznie! A przynajmniej nie moimi rękami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oj tam nie zniechęcaj go tak. To przecież małe autko. Ja robiłem ręcznie Chryslera 300C i dałem rade, fakt umordowałem się trochę ale efekt mnie w pełni zadowolił (jak na pierwsza korektę) :D

Ja używałem MEGUIAR'S Ultimate Compound i pad Tricolor.

Polecam :lol:

Na forum jak poszukasz jest relacja z tej "operacji" :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Oj tam nie zniechęcaj go tak. To przecież małe autko. Ja robiłem ręcznie Chryslera 300C i dałem rade, fakt umordowałem się trochę ale efekt mnie w pełni zadowolił (jak na pierwsza korektę) :D

Ja używałem MEGUIAR'S Ultimate Compound i pad Tricolor.

Polecam :lol:

Na forum jak poszukasz jest relacja z tej "operacji" :mrgreen:

 

Dokładnie, tak naprawdę to dużo ludzi śmieje się z " korekty " ręcznej, może dlatego, że ktoś nazywa to korektą lakieru?

Fakt, ręcznie nie możemy zrobić prawdziwej korekty lakieru, ale przed pisaniem postów typu " nie ma sensu ", warto dowiedzieć się, kto co oczekuję.

Ja sam posiadam w pogotowiu Megsa UC + twardego pada. Zużyłem już w sumie dwie butelki Megsa, i mogę stwierdzić, że jeśli mamy do mordowany lakier typu ślady po twardej wodzie, holsy czy też ryski z normalnego użytkowania lub z myjek, to taką pastą tak naprawdę możemy dużo zdziałać. Wiadomo, nie będzie to korekta lakieru, ponieważ nie wszystko usuniemy, a pod sztucznym światłem dalej będą widocznie niedoskonałości, ale efekt końcowy będzie i tak kilkanaście razy lepszy niż zastosowanie jakiegoś dennego produktu typu tempo, k2, woski koloryzujące itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Chciałbym poprawić stan lakieru na starej poczciwej Corsie B :) Niestety stary lakier akrylowy utlenił się i wygląda bardzo blado. Chciałbym przede wszystkim nasycić go i dodać mu blasku. Jestem hardcorem i chciałem podjąć się tego ręcznie. Małe autko, karnet na siłownie jest więc zmęczę to jakoś.

 

Przeglądając wątki zastanawiam się nad odpowiednią pastą polerską, zastanawiam się nad jedną z trzech:

1. MEGUIAR'S Ultimate Compound 450ml

2. MENZERNA Medium Cut Polish 2500 (PF 2500) 250ml

3. Autoglym Paint Renovator

 

Czy któraś jest bardziej polecana do pracy ręcznej ? Chyba, że wziąć pod uwagę jeszcze jakąś inna ?

 

Zastanawiam się również nad padem, czy lepiej kupić tricolor czy pojedyncze Light Cutting CCS Euro Hand Applicator ?

 

Dodatkowo jaki wosk polecacie ? Oczywiście najbardziej by mi zależało na takim nie bardzo drogim ale najlepszym w porównaniu cena/jakość.

 

hej, jaki kolor corsby b?

ja robiłam corsę b kolor zielonkawy, bardzo ale to bardzo zniszczony, wręcz matowy kolor miała. niestety nie posiadam zdjęć z przeprowadzonych prac - nad czym bardzo ubolewam bo efekt po był niezły. Holsy, rysy może nie do końca zniknęły ale pojawił się blask lakieru :good:

ja robiłam trzema różnymi padami, twardym royalem, jakimś no name białym od mx nowitzki oraz oczywiście legendarnym tri colorem... najlepiej pracowało mi się na royal pads, oczywiście pasta Megsa Ultimate Compound. Ten mój lakier miał jeszcze dodatkową wartwę koloru w sprayu - tak radził sobie mój ojciec jak robił zaprawki i wszystkie moje pady stały się zielonkawe :zly:

 

następnym podejściem do tej corsy będzie DA :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

@Tedek564 już w kilku tematach zadałeś to pytanie.

Skoro cena nie gra roli to kup używaną polerkę DA 9mm, do tego pastę i pady i efekt będzie dużo, dużo lepszy niż ręczne polerowanie. 

A jeśli nie chcesz kupować polerki i koniecznie chcesz to robić ręcznie to zestaw Megs UC + Tricolor a na to Megs Gold Class Carnauba Plus i efekt powienien Cię zadowolić.

 

P.S. Fajnie jak już zadajesz pytanie to dodałbyś zdjęcie lakieru, podał jakie auto itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.