Skocz do zawartości

Zabezpieczenie nowego auta


sengin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Myślę, że powinieneś zostać jeszcze bardziej uświadomiony i zdać sobie sprawę, że przed ptasimi odchodami nie zabezpieczy lakieru auta żaden wosk. Syntetyczny , ani naturalny. Ani ten za 200 ani za 9000zł. Kwasy z ptasiej kupy pozostawione na aucie wystarczająco długo zeżrą Twój lakier razem każdym woskiem, diamentowym i jakimkolwiek innym. Sęk w tym że ochrona dostarczana poprzez woskowanie auta daje Ci tą niewielką dodatkową ilość czasu na uprzątnięcie zanieczyszczeń z powłoki zanim spowodują nieodwracalne szkody. I o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że ochrona dostarczana poprzez woskowanie auta daje Ci tą niewielką dodatkową ilość czasu na uprzątnięcie zanieczyszczeń z powłoki zanim spowodują nieodwracalne szkody. I o to chodzi.

 

I jeszcze ta łatwość spłukiwania... Samochód dopiero umyty, a tu już atak z powietrza :evil: , ale wystarczy zwykły szlauf (odpowiednio szybko) i 1:0 dla mnie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admin:

usunięto z powodu naruszenia regulaminu

 

Moi mili,

 

gwoli formalności chcielibyśmy zastrzec, że przedstawiciele firm związanych z auto-detailingiem i sklepy mogą reklamować się w specjalnie do tego celu utworzonym dziale Usługi pielęgnacji. W pozostałych dozwolone jest odpowiadanie na pytania stricte skierowane na dany produkt ww. firmy oraz mile widziane (a wręcz pożądane) są rady i doświadczenia ogólne, związane z praktyką i różnymi kosmetykami/aplikatorami etc.

 

Piszę "gwoli formalności", ponieważ atmosfera dyskusji jest nienaganna, lecz zależy nam na niezależności forum i dlatego pragniemy podkreślić, że reklama/spamowanie są zakazane i potrafimy wspierać się we wzajemnej dyskusji na równych zasadach :) Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trzymajmy się zasad - jest na forum dział Usługi pielęgnacji i dział z projektami, gdzie można wrzucać swoje "dzieci", promując własne spojrzenie na detailing :)

 

Ja również nie polecam DB, pic na wodę. Do nowego lakieru glinka, cleaner/politura i dobry wosk, a w między czasie ręczne mycie gąbką lub rękawicą z mikrofibry i szampon w wiadrze. Sama przyjemność, a nawet w razie rys po paru latach łatwiej to będzie doprowadzić ponownie do lusterka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja np widzę brak wiedzy.

 

Kilka rzeczy:

1. Nie ma czegoś takiego jak DB Lublin - firma samozwańcza i samozwańczy pracownicy

2. Wosk na aucie to soczewka dla lakieru - im grubszy tym gorzej

3. Wszędzie na stronie dudnią, że DB nie chroni przed rysami

4. Glinka zawsze rysuje lakier więc można jej używać tylko przed renowacją

5. Diamondbrite ma gwarancje dożywotnia a nie 6-letnią i na całym świecie jest liderem więc nie stałoby się tak gdyby był to pic na wodę (użyjcie google)

6. Lakiery japońskie są w chwili obecnej zdecydowanie najgorsze na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mnie zastanawia na co jest ta gwarancja w DB. Jeśli niczego nie chroni to chyba nie ma sensu tego stosować :) . W swojej krótkiej karierze i przy znikomych dochodach przetestowałem już kilka produktów i mogę stwierdzić (co popiera praktycznie cały detailingowy świat) że DB nie jest światowym liderem w zabezpieczaniu lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowe,

ad.1 większość prywantych firm jest samozwańcza, ktoś musi się przecież najpierw ogarnąć. rozumiem, ze masz na myśli, że jest jeden autoryzowany i oficjalnym przedstawiciel i świadczący usługę DB w Polsce??

 

ad.2 rozumiem, ze zgodnie z Twoją wiedzą, przez wosk na lakierze, a co gorsza jego 2 warstwy promienie słoneczne wypalą mi dziurę w lakierze albo w ogóle cały odpadnie bądz zmatowieje?? to akurat bardzo innowacyjna teoria, czekam w napięciu na rozwinięcie.

 

ad.3 to przed czym chroni DB, ale tak precyzyjnie. bo jeśli wosk nie chroni, to znaczy ze sealant DB tak??

 

ad.4 a to ciekawe. proponuje test, udostępniam maskę z ciemnym lakierem, możemy ją razem przygotować, żeby nie było, a potem wyglinkować i dokładnie porównać.

 

ad.6 nie żebym był specjalnym fanem japończyków, ale nie zgodze się. polecam niemetaliczne lakiery forda... to jest klasa;)

 

a poza tym to witaj, czekam na link do tekstu dot. "liderowania" DB na rynkach światowych niepochodzący z żadnej strony należącej do DB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przepychania nie ma większego znaczenia. Glinka wciąga w siebie nieczystości np asfalt w którym znajduje się pył który rysuje lakier, jeżeli mamy czystą powierzchnię i czysta glinkę to jasne jest, że zminimalizujemy ten efekt ale zawsze.

Woski są przeźroczyste. Sami zróbcie sobie test - dwie miseczki szklane - jedna pokrycie Waszym woskiem, druga tylko umyjcie, pod obydwie włóżcie termometry, wystawcie na kilka h na słońce i wklejcie później na forum Wasze miny... to właśnie dzieje się z Waszymi powoskowanymi lakierami. Nie jestem chemikiem ani fizykiem ale o napięcia materiałowych dużo czytałem, woski blokują prace lakieru i lekko osłabiają go, poza tym każde woskowanie auta go lekko rysuje - nie ma takiej mikrofibry i pewnie nie będzie która potrafi tak usuwać nadmiar aby nie rysować auta.

Co do DB. Oczywiście, że nie da się założyć DB w Polsce. Wyłączną dystrybucją zajmuje się Diamondbrite Center Polska (Diamentowa Ochrona Lakieru) z Warszawy - wystarczy napisać do Anglii z prośbą o licencję.

Mam na Diamondbrite na swoim aucie 3 rok i nadal moje auto wygląda o niebo lepiej niż jakiekolwiek o tym samym lakierze na prezentacjach sklepowych.

 

Kolejną rzeczą są np dachy cabrio - tutaj jak dla mnie DB nie ma sobie równych - teraz wiele firm wprowadza preparaty do impregnacji dachów ale nikt nie ma pojęcia co się z takim dachem będzie działo za 2-3 lata bo to nowe produkty.

 

Myślę, że lepiej jeżeli nasze wypowiedzi będą konstruktywne - najlepiej poparte naukowymi dowodami a nie czystą POLSKĄ zawziętością i wytykaniem sobie niejasności. Lepiej chyba aby temat pomagał w doborze kosmetyków niż pokazywał kto ma ładniejsze wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że Was jeszcze męczę ale nie napisałem najważniejszego.

 

Rozpisujemy się nad tym co jest lepsze, prawda? A porównujemy ze sobą dwie całkowicie inne grupy produktów, to tak jakbyśmy porównywali płyn do mycia naczyń z kostką do zmywarki, jedno i drugie myje, ale jednak :)

 

A więc tak: Swissvax (czy jak kto woli szwajcarski Swizöl) oraz Zymöl (oni chyba są amerykańscy) to zdecydowanie producenci najlepszych wosków naturalnych na świecie, jak dla mnie rzecz jasna.

JuwelUltra to najlepsze woski syntetyczne. I tutaj zaczyna się zabawa, czym one się różnią i co który daje?

Może wypunktuje - tak chyba będzie najlepiej.

 

Wosk naturalny to wosk z naturalnych składników - "żywych"

- efekt mokrego lakieru

- okres utrzymywania się na lakierze do 3 miesięcy.

- nie zabezpiecza powłoki lakierniczej ale ma właściwości retuszujące niedoskonałości

- nie osada się w lakierze ponieważ ma większą granulacje jednak dzięki tamu łatwiej go usunąć

Najważniejszy atut - wygląd lakieru po zabiegu zbija z nóg każdy wosk syntetyczny, jeżeli użytkownik oczekuje efektu tzw. "mokrego auta"

 

Wosk syntetyczny to związki politur i polimerów (Diamondbrite jest tworzony w rozmiarze granulacji nanometra) - składa się z typowo sztucznych składników:

- efekt lustra

- Diamondbrite dożywotnio, bardzo trudny do usunięcia - praktycznie tylko polerka

- wypełnia pory lakieru ściśle się z nim wiążąc, wchodzą w reakcję umożliwiająco osadzanie się polimerów w lakierze,

- osadzanie się w lakierze powoduję grubsza i ściślejszą powłokę niż wosk naturalny co powoduje zdecydowanie mniejsze osadzanie się nieczystości oraz insektów na pojeździe

- posiada filtry polimerowe, które służą jako filtry słoneczne

- wymaga ciągłej dbałości i konserwacji, zarysowania powłoki skutecznie usuwa konserwer

 

Werdykt? Wosk naturalny niszczy efektem wizualnym ale nie zabezpiecza powłoki ochronnej, jeżeli komuś to nie przeszkadza i jest przygotowany na powiedzmy renowacje co 1-2 lata to wybór jest prosty. Dla osób które mają mniej czasu albo wolą efekt lustra niż mokrego lakieru polecam Diamondbrite.

 

Poza tym sprostowanie: Diamondbrite jest liderem na forum wosków syntetycznych czyli powłok ochronnych lakieru.

 

Mam nadzieję, że tym razem obejdzie się bez ofiar :P Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie chcę tu być krytycznym, ale widziałem duuuuużo lepsze woski syntetyczne. Jeśli DB nie zabezpieczy przed rysami, to właśnie w jego przypadku trzeba będzie przeprowadzić renowację po roku. A sądząc po opiniach klientów, którzy się na to zdecydowali to już po 3 miesiącach.

Woski naturalne wymagają ciągłej pielęgnacji, ale trwałość i efekty wizualne są nie do porównania.

Na tym forum mamy użytkowników, którzy wydali na różne środki kwoty przerastające wartość dobrego samochodu. Myślisz, że szukaliby jeśli odpowiedź na wszystkie potrzeby kosztowałaby w anglii kilka funtów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocne wejście fakt , i wręcz prowokuje to ostrej dyskusji ale całe szczęście nie ma tu tak bardzo nerwowych ludzi :lol:

 

DB sam nie używałem słyszałem różne opinie od osób które skorzystały z pełnej usługi, na forach uk , usa nieco inaczej opiniują pozycje DB jako Lidera w sealantach ,ale może to kwestia interpretacji.

 

Ale chyba nie nienaganną opinie na temat DB można miec ?

 

porównujemy ze sobą dwie całkowicie inne grupy produktów

 

a po chwili sam ...

 

 

 

Wosk naturalny to wosk z naturalnych składników - "żywych"

 

Wosk syntetyczny to związki politur i polimerów

 

(Diamondbrite jest tworzony w rozmiarze granulacji nanometra) - składa się z typowo sztucznych składników:

 

Werdykt? Wosk naturalny niszczy efektem wizualnym ale nie zabezpiecza powłoki ochronnej

 

A po chwili .... ;)

 

 

 

Sealant do wosku to jak by porównywać Amerykańską piękność z miseczką F do naturalnej słowiańskiej piękności z miseczką no zaszalejmy C .

 

"Jeden lubi las,a drugi częste spotkania z córką leśniczego" ;) czy jakoś tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepiej jeżeli nasze wypowiedzi będą konstruktywne - najlepiej poparte naukowymi dowodami a nie czystą POLSKĄ zawziętością i wytykaniem sobie niejasności. Lepiej chyba aby temat pomagał w doborze kosmetyków niż pokazywał kto ma ładniejsze wypowiedzi.

otóż to. fakty, nie marketing.

czy wokonałeś kiedyś taki test z miseczkami, nakładając na jedno z nich wosk a na drugą DB?? to by było dopiero ciekawe.

z resztą mam poczucie, ze dalsze rozpisywanie się na temat DB i faktów, które przytaczasz, mija się z celem. Analizując i zestawiając ze soba Twoje wypowiedzi, można uzyskać dość jasną odpowiedź dot. sensowności stosowania produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wokonałeś kiedyś taki test z miseczkami, nakładając na jedno z nich wosk a na drugą DB?? to by było dopiero ciekawe.

 

Właśnie też mi się ciśnie na usta to pytanie. Wiemy już (kto jeszcze nie wiedział), że

Woski są przeźroczyste.

Podejrzewam, że (skoro wskazujesz to jako wadę) dotyczy to wyłącznie wosków naturalnych. Woski syntetyczne, zwłaszcza DB na pewno są pozbawione tej cechy. Tylko jakie one są w takim razie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak wytykamy sobie :)

 

Piszecie "nie stosowałem DB ale" - zastosujcie i wtedy można się przekomarzać.

 

opisałem wszystko w moich wypowiedziach, komentarze powyżej w większości są słuszne, macie rację, ale miseczki były testowane przez DB - dlatego o tym wspomniałem. Co do przeźroczystości to też odpowiedziałem poniżej.

 

Co do spójności wypowiedzi nie wydaje mi się abym je zaburzył - poza tym ja np nie znam lepszego syntetycznego wosku o takiej trwałości i efekcie, a komentując piszecie tylko "są lepsze". Jakie? protestujmy, po to jesteśmy.

 

A zresztą też coś się przyczepie :evil:

metys piszesz o trwałości wosków naturalnych - co masz na myśli?

 

nOx nie wydaje mi się złe, że sprostowałem w moim poprzednim poście wpadkę słowną :)

 

ale... ja jestem po Waszej stronie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Wszędzie na stronie dudnią, że DB nie chroni przed rysami

 

"Cechy szczególne Diamondbrite

- zabezpieczamy lakier przed: mikroryskami, matowieniem, odbarwieniami spowodowanymi przez ptasie odchody, promieniami UV, sokami z drzew i roślin oraz solą drogową"

źródło ---> http://www.diamondbrite.pl/pl/info/15/certyfikaty.html

 

Zdaje się , że wkradła się mała nieścisłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że pojawienie się osoby posiadającej doświadczenie z produktami DB to świetna okazja dla forumowiczów do poszerzenia wiedzy. kowe, piszesz ,że masz DB na aucie i jesteś zadowolony. Co Cię upewniło w tym , że to najlepszy produkt? Tzw. beading? sheeting? poranna rosa osadzająca się na lakierze pokazująca , że po trzech latach wosk tam wciąż jest i działa? połysk? łatwość zmycia brudu? zabezpieczenie przed organicznymi nieczystościami? Coś innego? (Foty i filmy mile widziane). Chętnie dam się "nawrócić" na diamentową ochronę;) ale bardziej przekonałoby mnie spojrzenie na produkt oczami klienta, zadowolonego kowalskiego, jak dotąd brzmisz trochę za bardzo jak sprzedawca.

 

A tak nawiasem mówiąc dobrze widzieć kolejnego krakusa na forum, chociaż to nie wątek powitań.

 

Wracając jeszcze do glinki

Glinka wciąga w siebie nieczystości np asfalt w którym znajduje się pył który rysuje lakier

Moim zdaniem glinka nie służy do usuwania asfaltu, do tego przeznaczony jest tar&glue remover (zmywacz do smoły). Nie ma sensu zanieczyszczać glinki smołą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja np widzę brak wiedzy.

zaczynasz swój pierwszy post na forum od takiego stwierdzenia i dziwisz się, że bawię się w wytykanie?

Nikt nie ma wiedzy absolutnej, nikt nie spróbował wszystkiego, piszemy o tym, z czym mamy doświadczenie,a jak nie mamy i piszemy, to zwykle podajemy też źródło, na podstawie którego piszemy.

ja osobiście mam alergie na język marketingu i tak samo jak nie mogę sluchać/czytać bredni DB tak samo nie przechodzą krążące filmiki promocyjne megsa.

 

nadal czekam na konkretne odniesienie się do tego, dlaczego wosk jako przeźroczysta warstwa działa jak soczewka a DB, który de facto jest również przeźroczysta warstwa już nie. bo magiczny efekt tajnych związków jakoś mnie nie przekonuje.

 

p.s. uwielbiam woski, będę ich bronił, ale to nie znaczy, że odrzucam sealanty, przeglądając moje wypowiedzi zapewne natrafiliście na kilka dobrych słów o choćby żółwiku gloss protectcoś tam czy EGP.

 

p.s.2 znalazłem własnie reklamę DB z 12.2008, w miesięczniku kmh. cytuję: "Gwarantujemy wygląd Twojego samochodu "jak prosto z salonu" na najbliższe 6lat!"

ja bym dodał: a potem wymianę na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W takim razie mówimy o dwóch różnych zakładch. http://www.ochronalakieru.pl - tutaj się skłaniam wykonać zabieg.

 

Byłem w marcu 2008.

Zostawiłem PLN 2000.

Miłe chłopaki.

Więcej nie pojadę.

Nigdy!

ILE????????????? :shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.