Skocz do zawartości

Skoda Octavia VRS 2011 Williams


golden0282

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , w ostatnim tygodniu miałem przyjemność popracować przy skodzie Octavii VRS z 2011 roku , na pierwszy rzut oka auto wyglądało bardzo dobrze jednak właściciel postanowił dać jej coś więcej :) . Praca zajęła mi około 25 godz

 

Użyte środki :

 

 

Mycie / dekontaminacja

Szampon -Presta Suds / ADBL Pro

Piana -Zeus Unique

Deironizer - ADBL vamire liquid

Tar Remover - Vasco prewash ADBL tar remover

Środek do opon - Truck Uniqe 1:10

Glinka- Geyon

APC - ADBL

Suszenie - fluffy / kompresor 50 l

 

 

 

 

Lakier

KOCH heavy cut biały NAT , Antihologram / Czerwony NAT

Silicone remover Koch, IPA 1:1/ Tac intensive oil cleaner / Williams pre clean

 

Powłoka Williams

 

 

Dresingi :

Plastiki - Aphrodite Unique

Opony - Reflect Auto Care

 

Felgi

Sonax wheel sealant

 

Wydech :

Gtechinq M1

 

Szyby

Gtechniq G5

 

Wnętrze

APC - Dionysus Unique 1:20

Dressingi - Natural look

Szyby - ADBL Glass cleaner

Skóry - zestaw colourlock strong

 

 

Auto przyjechało umyte przez właściciela dzień wcześniej.

 

Na pierwszy rzut ADBL tar remover po jakimś czasie vasco prewash , piana mycie ,vampire liquid ,glinkowanie, piana , mycie suszenie, garaż :)

 

 

 

oS2LC5.jpg

acA0oA.jpg

rQggGN.jpg

O7N4Nu.jpg

yg5UJc.jpg

RM3Oci.jpg

064HFo.jpg

zaKC2Q.jpg

HHkWQD.jpg

vMy5pF.jpg

qRh3vh.jpg

p7yxW3.jpg

9egzeY.jpg

lyHBeK.jpg

PbQqgl.jpg

xws1Tk.jpg

kavPZS.jpg

tDKjuR.jpg

 

 

 

Inspekcja i :ad:

 

 

 

as2HqE.jpg

FXPb2x.jpg

tisARd.jpg

Z2Zmhc.jpg

ke2zRb.jpg

ch4iJG.jpg

eVk60H.jpg

W0on1x.jpg

nrX757.jpg

O0mRzh.jpg

pfSf1J.jpg

3dzZeR.jpg

GqfTV9.jpg

J3KdXu.jpg

CO83LJ.jpg

JoA26E.jpg

ZabuwL.jpg

ZJrCly.jpg

3nSwe3.jpg

vDUvRA.jpg

g0KYhg.jpg

YQO2Ti.jpg

mkzWAV.jpg

NfDu68.jpg

zYFf7Z.jpg

TMtF7b.jpg

 

 

Po polerowaniu , porządne mycie , odtłuszczenie lakieru 4 różnymi środkami , dressingi i to co tygryski lubią najbardziej :D

 

 

2a7Th8.jpg

 

 

 

Po powłoce przyszedł czas na wnętrze , które poza fotelami wymagało jedynie pożądnego odkurzenia , pseudo skóry potraktowałem colourlockiem .

 

 

Hsudwr.jpg

Ou878s.jpg

CV8GDw.jpg

SnL0R9.jpg

OvIz7v.jpg

84RyeY.jpg

pft0nc.jpg

RAAoBo.jpg

Ubt1CC.jpg

gJn9cB.jpg

fRwXzu.jpg

vrMwsa.jpg

vKAoj0.jpg

hGQQG7.jpg

TpRQaw.jpg

4q0Hiy.jpg

mRIZQr.jpg

 

 

Efekt końcowy

 

lil72g.jpg

v2OoAj.jpg

8TBA6X.jpg

74F5Pa.jpg

ai8da9.jpg

EtZnGx.jpg

op5LcD.jpg

HT0iis.jpg

Mqyfya.jpg

e3cvT8.jpg

E9BFZR.jpg

LhsOTo.jpg

sb5zud.jpg

7hir8e.jpg

7EbXJX.jpg

vB2fXv.jpg

96KDpN.jpg

HL2Msh.jpg

bEtE3n.jpg

CHtYHf.jpg

6RcTgD.jpg

EECgRk.jpg

31TPuW.jpg

woaSEl.jpg

lGf2gN.jpg

d4P6s1.jpg

uPw79e.jpg

drA2hj.jpg

uvYYBP.jpg

9yhB0O.jpg

EH7hm2.jpg

Euelb1.jpg

enUgL0.jpg

SgFV3a.jpg

3xkhrL.jpg

KNaF3y.jpg

G31V31.jpg

VPGKXJ.jpg

swzET3.jpg

Udu1V3.jpg

OZmcyV.jpg

HbNHB7.jpg

nPTs0e.jpg

SVagxK.jpg

0mdtAC.jpg

ByAtvE.jpg

2CKRqY.jpg

4GBPky.jpg

lxgnOo.jpg

CF1KEW.jpg

mI0b8e.jpg

yVYwX1.jpg

 

Dziękuję za uwagę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier wygląda rewelacyjnie, wnętrze też na piątkę, ale oglądając Twoje prace nasuwa mi się jedno pytanie, widzę że jakoś tak "bezkarnie" wyciągasz przednie fotele w których są poduchy czy inne dodatki, powiedz mi nie boisz się o szaleństwa komputera po ponownym podpięciu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier bardzo ładny a oglądanie relacji to czysta przyjemność

zmorka Ja wypinałem siedzenia z Forda Mondeo MK3 i nawet po podróży do hurtowni motoryzacyjnej po podłączenie nie było problemów. Oczywiście do czasu podpięcia świeciła/migała kontrolka Airbag.I to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

627069 powiedz mi nie boisz się o szaleństwa komputera po ponownym podpięciu ?

 

Jeśli nie włączysz "zapłonu" przy wyjętych fotelach, a dopiero po ponownym ich montażu(dobry czas na psiknięciem jakimś kontaktem w kostki) , to auto nie będzie "wiedzieć" że ich nie było w aucie :lol:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biznes365, przyznam że miałbym pewne obawy :o ale skoro tak mówisz to pewnie tak jest, a przynajmniej w niektórych jak widać przypadkach, a pytałem dlatego że w pewnej vectrze skończyło się na kasowaniu błędu u mechanika :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier wygląda rewelacyjnie, wnętrze też na piątkę, ale oglądając Twoje prace nasuwa mi się jedno pytanie, widzę że jakoś tak "bezkarnie" wyciągasz przednie fotele w których są poduchy czy inne dodatki, powiedz mi nie boisz się o szaleństwa komputera po ponownym podpięciu ?

 

Dzięki :) , Co do wyciągania foteli to , to naprawdę nie jest skomplikowana czynność w większości przypadków, do tej pory zdarzyło mi się dwa razy wzywać mechanika z kompem na skasowanie błędu , pierwszy raz w jakiejś starej borze z niewyjaśnionych przyczyn , drugi raz przy passacie po tym jak znajomy przekręcił kluczyk przy wyjętych fotelach ,..... a fotele wyjmowałem kilkaset razy ;) . Z reguły auto po praniu stoi u mnie co najmniej do następnego dnia , kilka razy jest odpalane i zawsze sprawdzam czy na desce coś się nie pojawiło . W wiekszości niemieckich i japońskich aut wymontowanie foteli zajmuje nie więcej niż 10 min , w niektórych 5min to dużo czasu na tą czynność , natomiast dostaję drgawek na myśl o wyciąganiu foteli z niektórych francuzów z poprzedniej dekady :D .

 

 

luke ,biznes365 , driverIN ,Gardor ,Malik5, Jbiz

 

Dzięki :)

 

627069 powiedz mi nie boisz się o szaleństwa komputera po ponownym podpięciu ?

 

Jeśli nie włączysz "zapłonu" przy wyjętych fotelach, a dopiero po ponownym ich montażu(dobry czas na psiknięciem jakimś kontaktem w kostki) , to auto nie będzie "wiedzieć" że ich nie było w aucie :lol:

 

 

+1 :good:

 

 

Fajnie ale dlaczego kierownica jest po złej stronie? :D

 

 

Tutaj wszystkie auta tak mają ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że z fajnym egzemplarzem przyszło Ci pracować. Korekta lakieru jak dla mnie na :good: wnętrze tak samo chociaż tam dużo prac jak sam mówiłeś nie było. Za każdym razem jak piorę jakikolwiek samochód zastanawiam się czy wyciągać fotele czy nie, bo zazwyczaj boję się tych air bagów...

BTW. Fajnego zadziora ma w sobie ta Skodzina aż dziwne. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki w waszej ocenie jest lakier w Octavii? Mam wrażenie ze nie jest tak twardy jak w audi czy vw.

Mam swoją octavie rs od nowości ma 3 lata i lakier wygląda dość nie ciekawie także polerka w tym roku a fakt ze jest czarna jeszcze bardziej eksponuje defekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że z fajnym egzemplarzem przyszło Ci pracować. Korekta lakieru jak dla mnie na :good: wnętrze tak samo chociaż tam dużo prac jak sam mówiłeś nie było. Za każdym razem jak piorę jakikolwiek samochód zastanawiam się czy wyciągać fotele czy nie, bo zazwyczaj boję się tych air bagów...

BTW. Fajnego zadziora ma w sobie ta Skodzina aż dziwne. :o

 

Ja osobiście nie wyobrażam sobie prania z fotelami w aucie , zresztą jak i samego czyszczenia wnętrza , ogólnie wyrzucenie foteli zajmuje kilka minut , a tym samym sporo czasu można zyskać na pozostałych czynnościach . Jeżeli masz obawy, to dodatkowo możesz rozpiąć aku ( o ile masz kod do radia ) , przy podłączonym aku nie wolno przekręcać kluczyka i wtedy nie powinno być problemu , Oczywiście jeżeli nic wcześniej nie było kombinowane z elektryką .

 

Sam bym taką nie pogardził, a gdyby była w kombi to już w ogóle było by idealne auto dla mnie :D

 

 

 

Jaki w waszej ocenie jest lakier w Octavii? Mam wrażenie ze nie jest tak twardy jak w audi czy vw.

Mam swoją octavie rs od nowości ma 3 lata i lakier wygląda dość nie ciekawie także polerka w tym roku a fakt ze jest czarna jeszcze bardziej eksponuje defekty.

 

 

W moim odczuciu lakier wręcz idealny do obróbki , nie za twardy nie za miękki . Praca jak dla mnie całkowicie bezstresowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota! Kompleksowo jak zwykle :good:

Godzinowo też wyszło super.

627061 Środek do opon - Truck Uniqe 1:10

Ile podejść?

627061 Powłoka Williams

Podobno user friendly. Prawda to?

 

Nie myślałem, że kiedyś to powiem: podoba mi się ta Skoda :oops: Tylko te paskudne naciągi zmieniłbym na mięsisty semi slick ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota! Kompleksowo jak zwykle :good:

Godzinowo też wyszło super.

627061 Środek do opon - Truck Uniqe 1:10

Ile podejść?

627061 Powłoka Williams

Podobno user friendly. Prawda to?

 

Nie myślałem, że kiedyś to powiem: podoba mi się ta Skoda :oops: Tylko te paskudne naciągi zmieniłbym na mięsisty semi slick ;)

 

 

Dzięki :)

 

 

Opony nie były jakoś mega brudne , jedno podejście wraz ze szczotkowaniem w czasie mycia i podczas końcowego wymywania lakieru psiknąłem je jeszcze raz już bez szczotkowania . Od dłuższego czasu używam tej mikstury do opon pomimo , że w arsenale mam 2 inne dedykowane środki , efekt po każdym prawie taki sam ;)

 

 

Jestem laikiem w powłokach , ale tą już nakładałem więc się wypowiem, aplikacja jest banalnie prosta , więcej trzeba się namęczyć przy nie jednym wosku .Ja ją nakładałem w temperaturze koło 15 stopni , po próbach na panelu testowym bez obawy nałożyłem bez pośpiechu na cały bok , spokojnie wypiłem kawę , wypaliłem ze dwie fajki i dopiero zacząlem docierać , docieranie nie sprawia żadnego problemu i nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

627215 Od dłuższego czasu używam tej mikstury do opon pomimo

Też jestem zwolennikiem tej metody ale właśnie Unique jeszcze nie miałem. Jest względnie bezpieczny np. na plastikach? Nie odbarwia? Dobrze się wypłukuje?

 

627215 bez obawy nałożyłem bez pośpiechu na cały bok , spokojnie wypiłem kawę , wypaliłem ze dwie fajki i dopiero zacząlem docierać , docieranie nie sprawia żadnego problemu i nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku ;)

:shock: Dobra jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

627215 Od dłuższego czasu używam tej mikstury do opon pomimo

Też jestem zwolennikiem tej metody ale właśnie Unique jeszcze nie miałem. Jest względnie bezpieczny np. na plastikach? Nie odbarwia? Dobrze się wypłukuje?

 

627215 bez obawy nałożyłem bez pośpiechu na cały bok , spokojnie wypiłem kawę , wypaliłem ze dwie fajki i dopiero zacząlem docierać , docieranie nie sprawia żadnego problemu i nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku ;)

:shock: Dobra jest :)

 

 

Nie zauważyłem żadnych szkód po trucku , na chromowane listwy co prawda bym go nie użył z przezorności , ale na zasyfiałe nadkola , plastikowe, dolne partie drzwi , opony , czy gumowe wycieraczki jak najbardziej . Do płukania nie trzeba się jakoś specjalnie przykładać. Od zeszłych wakacji zużylem jakieś 40 l roztworu ;)

 

 

Co do Williamsa to zacytuję kogoś bardziej obeznanego w temacie , cytat z innego forum ;)

 

Aplikacja absolutnie najłatwiejsza z jaką miałem do czynienia. Dużo czasu na reakcję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny3 Dzięki :)

 

 

wietne auto, świetna praca :good: Gdzie można nabyć powłokę Williamsa i jaki jest jej koszt? :-]
,

 

Dzieki , niestety realnej ceny Williamsa to sam nie znam ;) , z jakiegoś powodu ta powłoka jest owiana jakąś dziwną tajemnicą , w google cieżko znaleźć cokolwiek sensownego na jej temat , gdzie kupić też nie wiem :( . To że znalazła się u mnie to czysty przypadek , na pw napiszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.