Skocz do zawartości

Gdzie tankujecie?


patol

Rekomendowane odpowiedzi

To nie ja pisze, ze coś jest lepsze czy importowane z bóg wie skąd. To Ty powołując się na jakąś libacje rzucasz ogólnikami i stronami koncernów. Piszesz, że coś czego nie ma jest importowane. Gdybyś chociaż wrzucił jakiś dokument, świadectwo jakości ze stacji żeby można było się do czegokolwiek odnieść to bym może uwierzył ale niestety jesteś dla mnie internetowym anonimem, który gdzieś tam z kimś tam pił wódkę i na tej podstawie głosi jakieś hasła o wyższości paliwa X nad Y. Dokładnie to samo widze ogladając reklamy paliw w TV i wszystkie rzucają tymi samymi hasłami ;]

 

16 minut temu, lolomanolo napisał:

LPG do Megane rs?! Przy całym swoim umiłowaniu do tego paliwa (niedługo zakładam w Xc70) powiem bój się Boga!
Jak chcesz sprawdzić różnicę między Pb to rolki latem, a jak między Pb a LPG to zimą.

Najlepszy silnik do gazowania jaki wypuściło Reno. Nie ma najmniejszych problemów z LPG w RS bo to stara konstrukcja. Ja tego auta używam jako daily robię tym 2K km miesięcznie to nie jest zabawka, a podstawowy środek transportu. Ponad 5 stów co miesiąc w kieszeni jest kuszącą propozycją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak 

Ty nazywasz libacją. Nie ładne sformułowanie. Obrażasz ludzi . Byłeś kiedykolwiek na takiej kolacji?Jestem anonimem dla Ciebie identycznie jak Ty dla mnie JA podkreśliłem ze opieram się na informacjach od ludzi z branży . Nie zmuszam Cię żebyś mi wierzył bo mi na tym nie zależy . Krytykujesz mnie wiec chętnie poznam materiały na których Ty opierasz swoją wiedzę dotyczącą paliw w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Berd napisał:

@Pływak 

Ty nazywasz libacją. Nie ładne sformułowanie. Obrażasz ludzi . Byłeś kiedykolwiek na takiej kolacji?Jestem anonimem dla Ciebie identycznie jak Ty dla mnie JA podkreśliłem ze opieram się na informacjach od ludzi z branży . Nie zmuszam Cię żebyś mi wierzył bo mi na tym nie zależy . Krytykujesz mnie wiec chętnie poznam materiały na których Ty opierasz swoją wiedzę dotyczącą paliw w Polsce

Sprawdź w słowniku co to libacja (https://sjp.pwn.pl/sjp/libacja;2565980.html), a później wróć i pokaż gdzie kogoś obraziłem. Ja wyciągam wnioski na podstawie takich kart jakiego fotkę wkleiłem kilka stron wcześniej oraz na pomiarach osiągów aut. Marketingowy bełkot mnie nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam piszesz, ze cytuje "Kolacja zakrapiana więc buzie otwierały się", a później masz pretensje, ze ktoś napisał libacja... i gwoli ścisłości również mam dyplom inżyniera mechaniki ale się nie chwale co robię i z kim jem kolacje, a swoim "okiem inżyniera" wole jednak patrzeć na tabelki i cyferki, a nie wierze we wszystko czym nas karmią marketingowcy. To tak jak z olejami silnikowymi, na 90% napisane "full sythetic", a w składzie prawie same destylaty ciężkie ropy naftowej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Berd napisał:

Dla zainteresowanych kolejny artykuł. Pewnie znów będzie komentarz o marketingu :D

https://www.motofakty.pl/artykul/czy-warto-tankowac-drozsze-paliwa.html

No i strzał w kolano przecież tam jest wszystko to o czym tu pisałem. Tylko Raacing jest z importu, o czym już wspominałem kilka stron wstecz i paliwo o wyższej liczbie oktanów może obniżyć moc silnika nieprzystosowanego do takiego paliwa :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Vpower Racing 100 jest z importu pozostałe paliwa są krajowe. Czyli albo Lotos albo Orlen. Setka jest na tyle niszowa, ze opłaca się jej import chociaż to chyba też średnio bo jest złotówkę droższy od zwykłej 95 i dostępny tylko na wybranych stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo Premium jest z Niemiec. 95 z Orlenu. 

@Pływak 

Przeczytaj co ja również napisałem o paliwa premium. O uszlachetniaczach cleanerach,etc

2 godziny temu, Pływak napisał:

Jakieś potwierdzenie masz odnośnie tych uszlechetniaczo-cleanerów czy to tylko marketingowe info z reklam koncernów?

Nazwałeś marketingiem

Strzał w kolano? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Berd napisał:

Paliwo Premium jest z Niemiec. 95 z Orlenu. 

 

Shell ma Vpower i Vpower Racing oba są premium ale nie oba są z Niemiec więc nie wprowadzaj w błąd.

12 minut temu, Berd napisał:

Przeczytaj co ja również napisałem o paliwa premium. O uszlachetniaczach cleanerach,etc

 

2 godziny temu, Berd napisał:

98 dobrze jest tankować z uwagi na zawarte w tej benzynie uszlachetniacze, cleanery, etc

Pisałeś że warto tankować 98, a nie paliwach premium ;] Jak paliwo ma 95 oktanów nie może być wzbogacone dodatkami? Przecież Shell ma 95 vpower wiec co ma do ilości dodatków ilość oktanów? Nawet nie wiesz co ma shell w ofercie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2017 dla Shella dostarczał paliwa w większości PKN Orlen i to są oficjalne informacje ogólnodostępne, czy w tym roku jest to nadal Orlen nie mam pojęcia. Bywało i tak, ze dla jednego koncernu paliwa dostarczał i Orlen i Lotos jednocześnie tak np było kilka lat wcześniej na shellu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak 

Ponawiam pytanie. Kto dostarcza benzynę Vpower i Fuelsave na stację Shell?  Napisałeś że jedna V power jest z importu a druga V power krajowa. A fuelsave skąd jest? 

Co do 98 to pisałem że warto tankować ponieważ paliwa 98 czy to na Lotosie, Orlenie i innych zawierają uszlachetniacze. To Ty nazwałeś bełkotem marketingowym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj linki powyżej to będziesz wiedział kto dostarcza ;] Jak masz czas a widzę, ze masz to możesz też poszukać danych na ten rok to będziesz miał bieżące informacje czy tankujesz na shellu paliwo z Orlenu czy Z Lotosu ;] Zarówno Vpower jak i Fuel Saver to paliwa z krajowych rafinerii, a tylko paliwo 100 oktanowe pochodzi z importu nie wiem jak Ci to jaśniej napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem informacji na temat produkcji V power w rafinerii Orlen lub Lotos. Skąd masz info że V power 95 produkowane jest w Polsce? :o

Ja znalazłem to i śmiem twierdzić oprócz informacji od kolegi z Shell że Vpower 95 również produkowana jest za naszą granicą 

https://www.shell.pl/kierowcy/paliwa/v-power/benzyna.html

Chyba że Orlen lub Lotos współpracuje z Ferrari :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka jest taka, że PALIWO (baza) to i tak paliwko z jednego źródełka :D "handluj z nami paliwami".

Nie wszystkie ale większość kupuje od Orlen. baaa Lotos idzie pod Orlen jak można przeczytać w gazetach. Następny krok to  robi się mix sygnowany jako Premium, Vpowery etc, jak pisałem wcześniej

BANG!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Berd napisał:

Nie znalazłem informacji na temat produkcji V power w rafinerii Orlen lub Lotos. Skąd masz info że V power 95 produkowane jest w Polsce? :o

Ja znalazłem to i śmiem twierdzić oprócz informacji od kolegi z Shell że Vpower 95 również produkowana jest za naszą granicą 

https://www.shell.pl/kierowcy/paliwa/v-power/benzyna.html

Widzę, ze jesteś niereformowalny i będziesz stał przy swoi mimo przedstawienia faktów. Baa nawet w twoim linku na który się powoływałeś jak byk było napisane, ze tylko Racing jest z importu:

- Mitem jest funkcjonujący czasami pogląd, że paliwa Premium są importowane przez ich dystrybutorów. Jest to prawdą jedynie w stosunku do oferowanego przez Shella paliwa V-Power Racing, reszta pochodzi z polskich rafinerii.

 

Nie czytasz linków, które wklejasz. Nie wiesz co oferuje stacja o której się wypowiadasz wiec jak dla mnie dyskusją z Tobą jest jak rozmowa, ze ślepym o kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.