Skocz do zawartości

Odbłyśnik reflektora - regeneracja.


viechooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie, może ktoś ma doświadczenie w temacie. Zrobiła się kiepska pogoda, okazuje się, że reflektory w moim A4 B6 świecą jakby chciały a nie mogły pomimo dobrego ustawienia świateł. Dowiedziałem się, że w tym aucie, dość szybko pada odbłyśnik skupiający światło na soczewkę. Odbłyśnik jestem w stanie wymontować, kwestia tylko regeneracji. Kto to robi? Za ile? Jaka jakość ?

 

Uprzedzając pytania. Używane reflektory to w większości przypadków to samo, nowe 1,3k za sztukę oryginał także podziękuję a zamiennik jeden już miałem to po 2 latach porobiły się mikropęknięcia. Stad też jedyna sensowna opcja to oryginalne reflektory które posiadam + regeneracja odbłyśników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar ale odpusciłem, ze wzgledu na to iż mam jedno auto i stało by z tydzień bez lamp a wiadomo ciągle potrzebne. Dużo osób natomiast z forum vw poleca tą firme. A jak dzwoniłem kiedyś do nich w sprawie odbłyśników to doradził mi żeby lepiej regenerować oryginały niż kupować nowe zamienniki. Tyle mogę Ci podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie muszę zorientować się w temacie, bo jak wymontuję reflektory i odbłyśniki i okaże się, że są do regeneracji to auto będzie musiało stać. Najwcześniej mogę to zrobić dopiero za tydzień dlatego też do tego czasu chciałbym się dowiedzieć co i jak, ewentualnie podzwonić jaki koszt i czas realizacji. Swoją drogą to słyszałem ,że z czyszczeniem odbłyśników jest problem bo delikatne nawet dotknięcie powoduje schodzenie powłoki aluminium cokolwiek innego tam jest, dlatego pytam o regenerację, ale jeśli okazało by się, że nie ma tragedii i wystarczyło by wszystko wyczyścić to oczywiście jestem na tak :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

@w0jta5jakie auto? Ostatnio badałem temat do Cordoby 6l i kupiłem nowe lampy zamienniki Depo. Wyszło taniej a według opinii przez 3-5 lat działają i wyglądają jak należy. Mi pasowało bo rok-dwa sprzedam auto i ktoś inny będzie się martwił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto to Volvo V40 pierwszej generacji. Same reflektory - szkła, obudowy itd są w dobrym stanie, oryginały Hella. Tylko odbłyśnik mijania prawego reflektora lekko się pomarszczył, chciałbym to naprawić. W znalezionym serwisie regeneracja odbłyśnika 90 zł + koszty wysyłki. Na miejscu nic znaleźć za bardzo nie mogę. poszperam w temacie i może sam odbłyśnik uda się upolować i podmienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muminsmi w cordobie siadło elegancko, mam wersję z silnikami jakby to miało znaczenie. Odcięcie równe, na przeglądzie w zeszłym tygodniu gość sprawdzał i mówił, że wszystko elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vlodek2532 mi w mojej Cordobie też siadly pięknie, zaś w ciągu miesiąca w pracy trafiły mi się rozbite 3 samochody do naprawy i poszły też  zamienniki depo oczywiście ale stało się tak jak kolega @Mumins pisze, za nic w świecie nie da się tego ustawic(odkąd pamiętam to zawsze kupowalismy DEPO i nic się nie działo a tu niespodzianka) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odkopuje temat. 

Poszukuje firmy która zregeneruje odbłyśniki w lagunie 3 (h7). 

Najlepiej byłoby gdyby to miejsce było w warminsko mazurskim lub w okolicach Gdańska 😉 ( nie jest to konieczność) 

Możecie polecić jakieś miejsce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.