Skocz do zawartości

Dmuchawa do suszenia


daniel87

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Od miesiąca zastanawiam się nad dmuchawą, suszarką do auta. Patrzę bardziej w stronę suszarki z racji ciepłego powietrza. Rozesłałem kilka PW w tej sprawie, jedni piszą ze to zbędny sprzęt, inni, że ułatwia pracę. Z racji tego, że nie chcę wysyłać PW do wszystkich korzystających z podobnych urządzeń oraz ktoś może borykać się z podobnym dylematem, wole napisać tutaj. Każdy będzie mógł poczytać.

Mam więc kilka pytań do użytkowników tego typu sprzętu :  @Domel  i inni 😀

Czy używacie go we wnętrzu, np. zamiast sprężonego powietrza ? (nie ukrywam, że osobiście widzę zastosowanie tego sprzętu m.in. przy szynach foteli, suszeniu gumowych dywaników).

Jakich temperatur używacie do osuszania swoich aut ? Wiem, że uzależnione jest to często od temp. Otoczenia. Insteresuje mnie bardziej to czy w urządzeniach typu pawhut używacie maksymalnej temperatury ?

Jak wygląda kwestia suszenia felg auta stojącego na zewnątrz ? Czy podmuch powietrza nie wznieca niepotrzebnie ziarenek piasku oraz pyłu, który widocznie będzie szczególnie na ciemnych kolorach ?

Czy testowaliście te urządzenia na lakierach niezabezpieczonych ? Jak Wasze odczucia ?

Czy prędkość podmuch ok 220 km/h jest wystarczająca ?

Zastanawiam się nad urządzeniami bigboi (buddi oraz mini)

Buddi i mini ma dwie prędkości wydmuchu (72 i 220km/h). Mini ma możliwość trzy stopniowej regulacji temp. Podgrzewa on zasysane powietrze o 15, 25 lub 45 stopni. Buddi tylko o 25 stopni. Buddi to 1000W, mini to 3000W. Który bardziej polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 godzin temu, PiterG napisał:

Czy używacie go we wnętrzu, np. zamiast sprężonego powietrza ? (nie ukrywam, że osobiście widzę zastosowanie tego sprzętu m.in. przy szynach foteli, suszeniu gumowych dywaników).

Nie ale w zimę, "dogrzewałem sobie garaż" 😉

7 godzin temu, PiterG napisał:

akich temperatur używacie do osuszania swoich aut ? Wiem, że uzależnione jest to często od temp. Otoczenia. Insteresuje mnie bardziej to czy w urządzeniach typu pawhut używacie maksymalnej temperatury ?

Tak maksymalną bo są malutkie straty ciepła przez długą rurę na wyjściu.

7 godzin temu, PiterG napisał:

Jak wygląda kwestia suszenia felg auta stojącego na zewnątrz ? Czy podmuch powietrza nie wznieca niepotrzebnie ziarenek piasku oraz pyłu, który widocznie będzie szczególnie na ciemnych kolorach ?

Jak auto stoi na piachu to można sobie mocno zakurzyć, ale na kostce lub betonie nie ma problemu.

7 godzin temu, PiterG napisał:

Czy testowaliście te urządzenia na lakierach niezabezpieczonych ? Jak Wasze odczucia ?

Nie było jak bo tafla na całym lakierze.

7 godzin temu, PiterG napisał:

Czy prędkość podmuch ok 220 km/h jest wystarczająca ?

Nie pamietam ile ma pawhut albo bosch, ale nigdy za mało 😉

7 godzin temu, PiterG napisał:

Buddi i mini ma dwie prędkości wydmuchu (72 i 220km/h). Mini ma możliwość trzy stopniowej regulacji temp. Podgrzewa on zasysane powietrze o 15, 25 lub 45 stopni. Buddi tylko o 25 stopni. Buddi to 1000W, mini to 3000W. Który bardziej polecacie ?

Bierz tego który ma cieplejsze powietrze i większą prędkość wydmuchu.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Moderator

@Chochlik437 tak, dmuchawa jedynie z Aku 8ah. Co do mocy to ma jej sporo jednak do sprzętu na kablu trochę brakuje. Daje radę osuszyć parę aut jednak do sucha nigdy nie będzie. Koła też trochę dłużej trzeba niż w przypadku mocniejszych dmuchaw ale jak na tak tani sprzęt to w mojej opinii daje on radę i fajny osuszacz na bezdooryku. Postaram się nagrać filmiki to coś pokaże 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, zeea napisał(a):

Ktoś ma porównanie takiej dmuchawy do np suszarki do zwierząt? 

Mam Dmuchawę:

Mam PawHuta.

Obie robią świetna robotę ale:

1. EGO cudo cudeńko majstersztyk ❤️ wspomagacz dosuszania na myjnię ręczną to najlepsza opcja - tam gdzie nie ma prądu z gniazdka lub na mobilne akcje.

2. Dmuchawa Pawhut - albo każda inna jak np BIGBOI - to urządzenie 230v - czyli świetna sprawa do domku - jak masz garażyk, szlauch, wiatę - suszysz ciepłym powietrzem - i to ciepłe powietrze robi mega robotę.

 

Także wszystko zależy co i GDZIE potrzebujesz i zanim zadasz pytanie - użyj szukajki - bo pewnie już temat był wałkowany 😉

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Moderator
28 minut temu, wanraf89 napisał(a):

Ciekawe kiedy w Europie. Cena w us tez calkiem ok 

te 200 CFM to o 100 wiecej niż ich najmniejsza dmuchawa - więć jesli by to kosztowało do 300PLN bez aku - myślę, że zrobi robotę jako tako 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.