Skocz do zawartości

próba usunięcia rys


mw525

Rekomendowane odpowiedzi

rozumiem, ale co byś radził. traktować to najpierw jakimś papierem ściernym (jakim?) czy polerować bez ścierania?

 

Dodane po 1 minucie 14 sekundach:

nie mając doświadczenia nie wiem czy polerowaniem można coś takiego w ogóle zdjąć. czy to się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nitrem czy rozpuszczalnikiem bazowym powinno się to zmyć. Jak nie chcesz nitrem to papierem 1500-2000 na mokro i zejdzie, ale wtedy musisz polerować bo narobisz trochę rysek.

 

Przejedz wtedy po rysie paznokciem, jak poczujesz wyraźny dołek to może być zbyt gruba. To samo jak widać będzie biały podkład czy blachę. Jak polejesz wodą i zniknie to z dużą dozą prawdopodobieństwa uda się ją praktycznie całkowicie usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podłączę do dyskusji

W nocy ktos chciał mi ukraść antenę od CB i przesunął magnes po bagażniku i powstała rysa jak na zdjęciu (jest wyczuwalna pod paznokciem)

 

https://www.dropbox.com/s/dna9ymx8qzxi8 ... 7.jpg?dl=0

 

Pytanie czy po użyciu papieru taka rysa zejdzie?? Nie jest ona raczej do podkładu jedynie naruszony klar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Już po polerowaniu. Do rysy podszedłem w pierwszym etapie samą polerką, lecz nie bardzo to schodziło. Wyrównałem zatem papierem 1500 z wodą. Naddatek zapaćkanej farbki zszedł, ale co dziwne na szerokości wcześniejszego zapaćkania pozostał kolor jaśniejszy od oryginału (a zapaćkanie było ciemniejsze :dontknow: ) Później polerka zieloną gąbką i zielonym preparatem 3M i druga faza żółta gąbka i żółty środem 3M. Nie chciało mi się już kończyć niebieskim.

Rysa nie wyczuwalna już pod paznokćiem ale nie zeszła całkowicie i lekko ją widać. Gorsze że widać to przejaśnienie wspomniane wcześniej ale suma sumarum to całościowo zdecydowanie wygląda lepiej niż było. Na zdjęciu nie widać rysy za bardzo. W realu jest bardziej wyrazista, ale jak wspomniałem dużo lepiej niż było.

 

http://zapodaj.net/50e6e4b40c2d0.jpg.html

 

A przy okazji zadam pytanie do was jako ekspertów (bo dla mnie to była pierwsza polerka w życiu :) ) ... Na zdjęciu tego nie widać, ale jak się dobrze przyjrzeć lakierowi to gdzieniegdzie widoczne są jeszcze takie leciutkie ryski na całym samochodzie. Czy to przez to że nie spolerowałem w pierwszej fazie odpowiednio mocno? Polerowałem co najmniej dwukrotnie każdy element dociskając maszynę czasami dość mocno. Zajęło mi ta pierwsza faza chyba z 5h. Czy to zbyt krótko?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

 

 

pozwolę podpiąć się pod temat, da się jakoś to zamaskować albo usunąć? drobne ryski nie problem, ale to te grubsze do podkładu chyba.

 

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/7e7d364313adaaad

 

 

potrzebuje pilnie porady fachowców, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.