Jump to content

Sonax Speed Protect

krd
 Share

Recommended Posts

• Moderator

W sumie to nie do końca z czystym sumieniem w chwili obecnej tworzę ten temat... Przed wyjazdem do Chorwacji musieliśmy z Justyną przygotować Toledo... padło na kombinację Sonax PNS + Sonax Speed Protect. Samochód został porządnie umyty, odtłuszczony dedykowanym środkiem Sonaxa i zaaplikowaliśmy preparaty. Było to dokładnie 22 sierpnia.

gudXkG.jpg

hJoQpX.jpg

Tak to wyglądało w takcie deszczu na miejscu, po ~2000km. Kilka dni wcześniej samochód został umyty na bezdotyku.

A tutaj już po powrocie, po blisko ~4000km :kox: Po samym myciu pianą! :)

tPw9ub.jpg

plExnN.jpg

BdWncJ.jpg

Qvt1c1.jpg

Test nie jest do końca taki jak być powinien bo:

- nie wiem czy to jeszcze działa Speed Protect czy już PNS

- nie porównałem z BSD (na co pewnie wszyscy liczą)

Mimo wszystko postanowiłem zapoczątkować ten temat bo zaskoczyło mnie, że to jeszcze działa, a nie muszę mówić, że w zasadzie 3000km zrobione z prędkościami autostradowymi :D

Jak tylko czas pozwoli zrobię porównanie BSD i SP na masce w Felicii - wyjdzie dobre porównanie :)

e36ace, spytam przekornie: A czemu nie?

:D ok , napisz czy było widać różnicę w wyglądzie tzn czy sp podbił wygląd po szczerze zastanawia mne to. Wiem że SP sam w sobie daje fajny look i trwałosc powyżej miesiąca

• 3 weeks later...
  • Moderator

Dobra, dziś udało się nałożyć na testową maskę w Felicii Sonaxa BSD i obok Speed Protecta ;)

Wosków już praktycznie na niej nie było. Dla pewności przetarta benzyną ekstrakcyjną na bogatości :P

Aż sam jestem ciekawy co to wyjdzie. Przebieg zapisany. Za jakiś czas kontrolne płukanie.

il0SvA.jpg

SKUNvk.jpg

• Moderator

e36ace, na srebrnym nie widzę :P Śliskość to w zasadzie jedyna cecha, która ukazuje lokację siuwaksów na masce :D

• 2 weeks later...
  • Moderator

No to mam już pewien ogląd sytuacji :P

mX3qPb.jpg

v2PoNB.jpg

Felka nie myta ręcznie od czasu nałożenia, czyli równo 2 tygodnie. Bezdotyku też chyba nie zaliczyła. Krople podeszczowe.

BSD Król :-]

zobaczymy po umyciu ;) według mnie po prostu szybciej się zapycha niż BSD. Jakby nie było oba nakładane w takich samych warunkach i tak samo jeżdżone :D

Dzień Dobry/Cześć ;)

Ciekaw jestem jaki uzyskałaś efekt po myciu? - czy masz już może jakieś spostrzeżenia

• 2 weeks later...

BSD jest na reszcie samochodu i wygląda znacznie lepiej ;) Felka cały czas stoi na dworze, była też pod różnymi drzewami itp. Test powtórzę po porządnym myciu ręcznym samochodu. Tym razem trafią na dach i dół drzwi, bo na masce będzie test powłok.