Skocz do zawartości

UC vs SSR 3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam sie do zakupow srodkow na wiosne, mam nadzieje ze przyjdzie szybciej niz zapowiadaja :)

Rozwazam 2 pasty UC i SSR3 niestety mam zniszczony lakier. Czy obie dzialaja z ta sama moca bo zastanawailem sie tez nad uzyciem G3 farecli.

Potem chcialbym nalozyc Natys Red, bo Black Hole w tym przypadku chyba nie ma juz sensu oczywsicie przed Redem ?

Dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Czy kupisz SSr3 czy UC czy jeszcze inną mocno ścierną pastę dobrej jakości to na pewno dobrze się spiszą tylko po użyciu takich past dobrze jest powierzchnię wykończyć delikatną pastą SSR 1, SwirlX itp. Jeżeli chcesz pastę delikatną i od razu ze spora zawartością glaze to zastanów się nad speed glaze, jest bardzo dobra do wykończenia i na to mógłbyś od razu nałożyć natty's red i ocenić wygląd a powinien być :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Troche odgrzebe temat, w sumie poruszony tez dzisiaj tutaj

Czy kupisz SSr3 czy UC czy jeszcze inną mocno ścierną pastę dobrej jakości to na pewno dobrze się spiszą tylko po użyciu takich past dobrze jest powierzchnię wykończyć delikatną pastą SSR 1, SwirlX itp
bUC jest według mnie lepszy, jak się przyłożysz usunie wszystko i niczego po sobie nie pozostawi 8-)

Wiec, czy korzystajac z UC recznie, warto poprawic czyms na zasadzie finishu, np SwirlX lub SSR1? Ewentualnie moze lekko sciernly cleaner, np Dodo LP - chociaz wydaje mi sie ze SwirlX, SSR1 i LP sa do siebie podobne.

Tutaj maly test z wykorzystaniem srodkow sciernych: http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=105075

UC usunal rysy ale zostawil lakier lekko zamglony. Czy jest szansa by pracujac UC recznie powstaly hologramy? W koncu jest to bardzo mocno scirerna pasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Tutaj maly test z wykorzystaniem srodkow sciernych: http://www.detailingworld...ad.php?t=105075

Hmmm, dziwny ten test bo każdy panel testowy po korekcie wygląda jakby było usunięte 100% swirls a to tylko praca ręczna. Pewnie przetarcie IPA pokazałoby prawdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie biore tego testu miarodajnie pod wzgledem porownania mozliwosci usuwania rys bo przeciwnik - swirle byl slaby, tzn lekka pajenczynka z ktora uporal by sie pewnie i lekko scierny cleaner. Nie widze problemu ty testowane srodki nie daly sobie rady nawet przy zastosowaniu recznym - tym bardziej na tak malym panelu testowy. UC, SwirlX, Scracth X czy #205 nie maskowlay chociaz podejrzane jest to ze Megs Ultimate Quick Wax cos "usunal".

W kazdym razie to co mnie najbardziej zastanawia to to, ze z tego testu wyniklo, ze UC zostawil lekka mgielke. Stad pytanie czy jest szansa na hologramy po UC i czy stosowac po nim jakis finish, np SwirlX lub SSR1, ewantualnie lekko scireny cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dużo osób z forum używało UC ręcznie i nie słychać o jakiś przypadkach narobienia hologramów. Hologramy to robią lakiernicy nie potrafiący używać polerki ;)

Ponieważ jest to środek troszkę mocniejszy niż inne to po korekcie nim zastosowałbym cleaner lekkościerny. I tak po korekcie powinien iść jakiś cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UC dopiero będę używał na wiosne, ale już się obawiam o to czy usuwając niedoskonałości, narobię nowych. Moja vagowska czarna perła rysuje się od wszystkiego. Zastanawiam się co będzie jak użyję żółtą stronę germana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co będzie jak użyję żółtą stronę germana

Będziesz zaskoczony. :D

 

Nakładając UC na zółtej stronie germana nalezy dociskać mocno gabke czy praktycznie tylko przylozyć i wcierać lekko?, i czy po UC wystarczy np dac wosk NTX megsa czy cos trzeba pomiedzy UC a NTX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
Nakładając UC na zółtej stronie germana nalezy dociskać mocno gabke czy praktycznie tylko przylozyć i wcierać lekko?, i czy po UC wystarczy np dac wosk NTX megsa czy cos trzeba pomiedzy UC a NTX?

Trochę to dla mnie śmieszne, ale pisałem już nawet kilkatrotnie, że i tak będziesz musiał dość mocno dociskać, aby jakiekolwiek efekty osiągnąć. Zobaczysz sam.

Jeśli planujesz NTX, to wg. mnie nic więcej 'pomiędzy' nie potrzebujesz.

Jak nie będzie hologramów to wystarczy, a jak będą to ultrafina.

A niby z czego mają być te hologramy?

odpowiedź już padła:

hologramy zrobic UC to trzeba byc zdolnym, jak bys go nie uzywal to wlasnie hologramy nim usuniesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.