Jump to content

Zewnętrzne uszczelki, plastikowe kratki wlotów .. i czym ?


Recommended Posts

Serwus, moze to jest banalne pytanie.. ale do szału doprowadzają mnie moje uszczelki zewnętrzne przy oknach.

 

W sumie to po pierwsze : czym robicie gumowe uszczelki - ale tak aby przy opadach deszczu nie robiły jakiś dziwnych lekko spływających smug...

 

Druga sprawa - jak radzicie sobie.. np z kratkami od grila .. kratka zakładamy 0,7mm na 0,7mm - mam je białe (już nie kojarzę od którego kosmetyku) ..

 

Trzy... nakładanie aplikatorem gąbkowym na uszczelki czy na kratki nie zdaje mi egzaminu z racji brudzenia dookoła... są do tego jakieś..hmm pędzelki?

 

dziękuję :):wallbash:

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio kupiłem na próbę Meguiar's Trim Detailer. Niestety na uszczelkach po myciu zrobiły się białe plamy. Nie wiem czy to kwestia aplikacji zbyt dużej ilości produktu? Po przetarciu fibrą oczywiście plamy zniknęły. Będę musiał jeszcze raz sprawdzić, nałożyć mniej i porównać z B2B.

Link to comment
Share on other sites

Trim detailer gdzie niegdzie zostawia po myciu zacieki niestety.Na słupkach są zacieki a np na klamkach na strukturalnym plastiku nie ma ..ale trzeba mu przyznać że elegancko przyciemnia i jest meeeega wydajny bo konsystencja mydła w płynie.

Link to comment
Share on other sites

I tak nadal jestem w czarnej dupie z zewnętrznymi uszczelkami przy oknie...

oplarka odpada, widac,ze na nic jest przypieczony brud .. i wypalony wrecz..

 

stad nadal nie poradziłem sobie z tym fantem :/:wallbash:

Link to comment
Share on other sites

Powłoki do tworzyw panie sierżancie. Zgadza się, uszczelki wokół szyb są mega upierdliwe w utrzymaniu i trudne do ciągłego smalcowania. Ja mam na obu autach Gyeon Trim, zrobiłem też w kilku autach klientów i temat uszczelek nie istnieje od kilku miesięcy. Fakt, że szukam dalej idealnego rozwiązania bo po pierwsze Trim daje bardzo błyszczący efekt co nie do końca może się podobać, a po drugie jest bardzo trudny w aplikacji na niektóre tworzywa i czasem nie idzie tego równomiernie rozciągnąć - np na Nowej Fabii było to bardzo upierdliwe, a na Golfach V/VI poszło bez problemu. Justyna pamiętam, że też bardzo pochlebnie się wypowiadała o Dluxie na uszczelkach.

Link to comment
Share on other sites

Ja myje uszczelki duraglosem 701 (trochę na fibre i przecierka, trzeba to robić w rękawiczkach, bo niszczy skórę) i aplikuje czysty silicon. Po przejechaniu kilkudziesięciu km nadwyżka spłynie. Ale później już trzyma się z rok. Robię tak na dwóch autach i jest ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...
Do uszczelek wokół szyb idealnie sprawdzi się Super Resin Polish od Autoglym, zaaplikuj trochę produktu na mikrofibrę i mocno wetrzyj go w uszczlkę efekt powinien być zadowalający.

 

mówimy o zewnętrznych ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.