Skocz do zawartości

Zestaw glosnomowiacy


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety stalo sie tak, ze francuskie prawo, od 01.07.2015 zabrania korzystania w samochodzie ze sluchawek na kablu, sluchawek Bluetooth, i zestawow glosnomowiacych telefonu.( WAZNA informacja dla turystow. Kara za telefon to 135 euro i 3 punkty)

A ze telefon w mojej pracy to podstawa, musze kupic dobry zestaw glosnomowiacy. (do pracy z Iphone 4s)

Znalazlem takie rankingi:

http://www.morele.net/wiadomosc/ranking ... deli/1230/

http://www.okazje.info.pl/telefony/zest ... nking.html

Jako ze moj francuski ciagle jeszcze pozostawia wiele do zyczenie, musi to byc naprawde dobry sprzet, Zarowno mikrofon, jak i glosnik.

Jesli macie cos sprawdzonego, prosze o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko podpowiedzieć, że mam słuchawkę Jabra Extreme 2 i jakość dźwięku w obie strony jest rewelacyjna. Na dodatek napiszę, że mają świetne wsparcie - miałem problem z tą słuchawką i odpowiedź z supportu dostałem w ciągu 3 minut.

 

Generalnie na Twoim miejscu rozważałbym pomiędzy Jabrą a Parrotem, obydwie firmy robią zestawy od lat i w sumie to chyba nie ma między nimi jakichś strasznych różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z rankingu z tego co widze trzeba ładować. Wziąłbym coś na stałe podłączanego do instalacji auta ;)

Piszesz o dobrym głośniku - są zestawy które możesz podłączyć do zestawu audio w aucie. Gdy przychodzi rozmowa radio jest automatycznie wyciszane i rozmowa leci przez głośniki samochodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma ten zestaw Nokia HF-210 i jest z niego zadowolony , miałem okazję posłuchać i dźwięk jest wyraźny , nieźle też działa w drugą stronę jak się z nim rozmawia nie ma jakiś opóźnień i dziwnego echa i jest zrozumiały nie zbiera tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja juz.

że mam słuchawkę Jabra Extreme 2

Wlasnie sluchawki sa zabronione ;)

Generalnie na Twoim miejscu rozważałbym pomiędzy Jabrą a Parrotem
Wziąłbym coś na stałe podłączanego do instalacji auta

 

I ta droga chyba pojde. Choc w takim ukladzie musze kupic zestawy do kazdego samochodu :o

Znajomy ma ten zestaw Nokia HF-210 i jest z niego zadowolony

Kolega ma taka nokie (lub bardzo podobna) i to troche za malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie polecam parrota. mam model minikit i nie dosc ze jakosc z glosnika jest srednia to jeszcze zestaw mial niby informowac ze jest slaba bateria a tego nie robi. tzn moze powiadamia jak auto stoi w garazu ale jest taka sytuacja ze jezdze w jeden dzien autem wszystko fajnie chodzi po czym wsiadam nastepnego dnia i okazuje sie ze zestaw jest tak rozladowany ze nawet nie chce sie wlaczyc. jak go kupowalem to byl to jeden z najdrozszych zestawow a tu taka wtopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste.

Jednym jezdze daleko, a drugim czesto, trzeci duzy ma byc na dalekie trasy.

Ogolnie wszytkie rownie wazne.

Handluje czesciami samochodowymi i musze sie czesto komunikowac, dobrze rozumiec i sam musze byc dobrze zrozumiany. Tym bardziej ze w "jezyku obcym"

Dobra sluchawka bluetooth, byla dla mnie idealnym wyjsciem, ale sie skonczylo :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to bezsens z tą słuchawką bt. Ja rozumiem że rozmowa rozprasza. Ale że mniej rozpraszała na głośnomówiącym niż na słuchawce? Bezesenseł.

Faraon zerknij sobie na zestawy od firmy bury. Może można zrobić tak, że miałbyś instalację we wszystkich autach a tylko "mieszałbyś" centralką która jest wypinana (ekranik ca. 3").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to bezsens z tą słuchawką bt. Ja rozumiem że rozmowa rozprasza. Ale że mniej rozpraszała na głośnomówiącym niż na słuchawce? Bezesenseł.

Od 4 dni jest taki przepis i wypada sie tylko do niego stosowac.

Faraon zerknij sobie na zestawy od firmy bury

Nie ma serwisu w Fr.

Ja bym jednak pomyślał nad czymś używanym, ale z wyższej półki.

A cos konkretniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aukcja 5514541401 Parrot 3100 za 199zł. Szukasz 3 takie zestawy i nie martwisz się o nic. Za 600-700zł wyposażysz 3 auta. Zestawy gdzie Ty słuchasz z głośników auta pomoże Ci zrozumieć obcy język, a i Ciebie będzie dobrze słychać. Sam nie mam takiego zestawu, ale rozmawiam często z kimś, kto jeździ Fabią po 140-160km/h, czyli spore zaszumienie, hałas itd i tak jak kiedyś miał zestaw montowany na lusterko, to ciągle go prosiłem, żeby zwolnił jak ze mną rozmawia. Teraz tego nie ma. Komfort wysoki.

 

AHa, słyszałem że monochromatyczne wyświetlacze są czytelniejsze w słońcu w Parrotach niż kolorowe, więc chyba nie ma sensu dopłacać za kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kilkanasie razy ryzykowalem, ze zarobie mandat i punkty uzywajac mojej starej sluchawki

Bluetooth.

Pozniej jezdzilem po sklepach zeby sprawdzic, co znajde w ofercie "na juz".

Znalazlem prawie wszystko, i skoczylo mi cisnienie.

Jedni nie moga nawet otworzyc opakowania, zebym zobaczyl jak to jest wykonane, inni moga zamontowac zestaw, ale za tydzien albo dwa, w innym sklepie sprzet nie podlega wymianie(zwrotowi) jesli nie jest uszkodzony.

Wq...m sie i pojechalem do marketu. Wzialem Jabre ze stojaka.

http://www.jabra.fr/products/speakerpho ... abra_drive

Na necie jest troche taniej, ale mialo byc dzis. Zaplacilem i mam 7 dni na sprawdzenie czy mi pasuje, i nie musze sie tlumaczyc dlaczego sprzet oddaje jesli nie spelni moich oczekiwan.

Jakosc dzieku zadowalajaca ( w obie strony), choc nie powala ;) .

Zadnych zbednych opcji. Dzwonie, odbieram, koniec.

Reszta na wyswietlaczu telefonu.

Zobacze jak sie sprawdzi jutro na tasie, przy wiekszych predkosciach, otwartym oknie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde dop teraz zauważyłem temat.

Polecam zestaw Parrota u siebie mam w aucie bratu zamontowałem i kilka jeszcze osób czeka na montaż. Generalnie wpina sie to w instalacje od radia-zero ciencie wszystko na kostki iso.

Jakość bajka . Majac Mikrofon przy lusterku mozna rozmawiac z tylnej kanapy a dzwięk ma sie w ory głośnikach bo z automatu wycisza radio.

Moge nagrać Ci jakiś filmik jak to hula itd ;)

Generalnie mam jeszcze kilka zestawów na handel jakby coś ;)

Telefon łączy sie przez bluta. i w niektórych mdelach można nawet poleceniami odrzucać lub wybierać nr do dzwonienia. Tzn. wciskasz na parrocie zieloną słuchawke i mówisz"dzwoń.--np. Paweł" i juz ;)

Można przez niego puszczac muze z tel, działają takie apki jak yanosik itp.

ŁĄczy sie ze wszystkim co ma bluta. W zalezności od modelu można mieć podłączonych do 10 telefonów jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.