Skocz do zawartości

Nierówna praca maszyny


Tomeq631

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów :) Mam mały problem z moja Lare epl 11 mianowicie dzisiaj podczas pracy na 3 biegu zauważyłem że ze szczotek ''sypią'' się iskry tzn bardziej niż normalnie i też zauwazyłem że praca maszyny jest nierówna jakby przerywała. Czyżby się szczotki konczą? Dodam że zrobiłem 1 samochód od nowosci (vw polo 6n2) i dzisiaj robiłem maske w drugim samochodzie i takie cyrki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odkręcić wkręty w obudowie znajdujące się na obwodzie przy przewodzie zasilającym. O ile pamiętam, nie ma tam żadnych dodatkowych zatrzasków trzymających obudowę w całości. Po zdjęciu obudowy zobaczysz płytkę scaloną, układ odpowiedzialny za stabilizację i prostowanie prądu, wyżej znajduje się komutator i szczotki. Owe szczotki znajdują się w prowadnicach i są dociśnięte do komutatora sprężynami. Musisz sprawdzić czy te sprężyny dociskają do komutatora. Brak odpowiedniego docisku powoduje nadmierne iskrzenie, a co najgorsze niszczenie komutatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odkręcić wkręty w obudowie znajdujące się na obwodzie przy przewodzie zasilającym. O ile pamiętam, nie ma tam żadnych dodatkowych zatrzasków trzymających obudowę w całości. Po zdjęciu obudowy zobaczysz płytkę scaloną, układ odpowiedzialny za stabilizację i prostowanie prądu, wyżej znajduje się komutator i szczotki. Owe szczotki znajdują się w prowadnicach i są dociśnięte do komutatora sprężynami. Musisz sprawdzić czy te sprężyny dociskają do komutatora. Brak odpowiedniego docisku powoduje nadmierne iskrzenie, a co najgorsze niszczenie komutatora.

Dzięki bardzo za cenne wiadomości :good: Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma żadnych drobiazgów, które mogą Cię zaskoczyć ;) Jeśli maszyna ma niski przebieg, to najprawdopodobniej zbyt mocno dostała po tyłku na samym starcie...niestety czasem jest tak, że szczotki też muszą się ułożyć, więc po wymianie szczotek, pozwól maszynie troszkę pochodzić na wolnych obrotach, bez obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem sie dzisiaj do szczotek i szczotki jak nowe zero praktycznie zużycia przeczysciłem przedmuchałem i działa zobaczymy jak pod obciążeniem. Heh chyba ze byłby ktoś chętny bo juz od dawna chodzi mi po głowie Flex ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.