Skocz do zawartości

Oficjalny DemoCar TONSIL (Fiat Coupe 20V Turbo)


Lukasz20VT

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jako że stawiam pierwsze kroczki w świecie detailingu, przedstawiam na razie zdjęcia mojego auta przed całym procesem tak abyście mogli porównać efekt prac. Na chwilę obecną stosuję chemię typowo budżetową 8-) czyli wosk Shell i Formula1, mleczka Sonaxa i autopoliture Plastmal z PTFE (teflon, świetny efekt lustra). Kilka słów o pacjencie: 1999r. Pakiet PIU Racing, moc 304KM :-] , 5 garów, 20V Turbo. Full wersja wyposażenia no i mały przebieg- 90.000km. Auto posiadam już kilka sezonów i jest to oficjalny DemoCar firmy Tonsil. Poniżej kilka linków i fotek.

1c9f945ff9529c0bm.jpg

88029c63f4ddb966m.jpg

77e81fba1230221fm.jpg

3c6ae4a29d47b67am.jpg

3b9a963c41bc443fm.jpg

fa5fb1b8c3b7bbebm.jpg

cac894d5082272bdm.jpg

ece874bf6e4dc085m.jpg

No 2 linki aby poczytać trochę o tym aucie:

http://www.furious.pl/article/fiat-tonsil/index.htm

http://www.autocentrum.pl/awc/lukasz20v ... oupe-1999/

BTW: w kwietniu auto odjeżdża do kol. Kanara na profi detailing ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

oj Abarth..

 

jak nakleisz znaczki BMW to wtedy będzie BMW Turbo?..

po co firmować auto marką, która nie miała z tym modelem nic wspólnego?..

 

wstydzisz się, że jeździsz Fiatem?..

poza tym zapewne doskonale wiesz, że sam RS nie wystarczy żeby pękło 400KM..

 

Lukasz

auto oczywiście napęd na przód.. trochę pomaga viscodrive (coś w rodzaju szpery)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz

auto oczywiście napęd na przód.. trochę pomaga viscodrive (coś w rodzaju szpery)

 

Powiem tak - dla mnie robienie ponad 300KM, a nawet ponad 250KM w aucie z napędem na przód troszkę mija się z celem. I tak nie ruszysz tym sensownie z miejsca, no chyba, że z rolki aczkolwiek tutaj też są wielkie szanse na mielenie kołami.

 

Aczkolwiek fajnie jest mieć taką moc pod nogą w trasie, gdzie potrzebne jest odejście na wyższych biegach przy manewrach wyprzedzania lub generalnie przyspieszania :-]

 

Oczywiście są nowe auta z rożnymi systemami - pomocne są, ale też nie do końca w nie wierzę. Takie moce powinny mieć auta z napędem na 4 łapy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, żałuj, że nie jeździłeś nową mazda 3mps(260KM) albo focusem RS(305KM). Też byłem sceptyczny i szydziłem z pokrak z napędem na przednie łąpy, ale to na prawdę daje radę. i śmiga po zakrętach pełnym ogniem bez żadnych dramatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem chwile mps i naprawde prowadzi się znakomicie. Przednia oś spokojnie daje rade z mocą. Skarbówka w moim mieście ma taką nieoznakowaną podobno do pościgów :D . Jakie było moje zdziwienie gdy wsiadłem do środka (myślałem że to zwykła) i zobaczyłem jakś pilot. Nacisnąłem guzik a tu syrena, kogut za atrapą i hałas na pół osiedla. I weź to wyłacz jak jesteś w szoku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód oczywiście fabrycznie nie jest Abarthem, w sumie nigdzie tego nie napisałem. Nie mniej jednak ta grafika nie znalazła się tam bez kozery. Auto ma mnóstwo dodatków Abartha zakupionych i montowanych na w servisie Fiat-Abarth w W-wie na Połczyńskiej. Tam też jest serwisowane.

Thomas, ten silnik jest fabrycznie uturbiony. 16V to pomyłka, co sezon zmieniasz panewki. Poza tym to przestarzała konstrukcja pamiętająca czasy Fiata 132. Natomiast 20VT jest bardzo nowoczesną jednostką, mało tego- Angole na seryjnych gratach wykręcają po 360KM.

Łukasz, owszem, lecz fabrycznie auto ma system ViscoDrive i szpere 35%

Adolvo, Przy obecnych modach silnika dołożenie RS-ki spokojnie pozwoli mi złamać 400KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód oczywiście fabrycznie nie jest Abarthem, w sumie nigdzie tego nie napisałem. Nie mniej jednak ta grafika nie znalazła się tam bez kozery. Auto ma mnóstwo dodatków Abartha zakupionych i montowanych na w servisie Fiat-Abarth w W-wie na Połczyńskiej. Tam też jest serwisowane.

tzn, że jak kupisz znaczki Ferrari w autoryzowanym serwisie to nazwiesz go Ferrari Coupe?

nie było żadnych rzeczy dedykowanych przez Abartha do tego modelu Fiata..

a co do tego, że nigdzie tego nie napisałeś, to owszem.. choćby w podpisie masz..

 

a co do 16vT to niestety ale piszesz bzdury..

panewki to wymienia ktoś kto olewa wymiany oleju etc..

i ten, jak to nazwałeś przestarzały silnik był montowany m.in. w Deltach

przez co ma on duuuużo większe możliwości przy dużych mocach..

 

summa summarum, wg mnie najlepszy model Fiata (i jak do tej pory najszybszy)

jaki kiedykolwiek został wyprodukowany..

do tego zdecydowanie najlepiej wygląda w fabrycznej wersji Plus lub LE

 

[ Dodano: 5 Luty 2010, 13:12 ]

bardziej interesuje mnie prędkość maksymalna ;)

 

na skrzyni 6-cio biegowej osiągano 280km/h (licznikowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do 16vT to niestety ale piszesz bzdury..

panewki to wymienia ktoś kto olewa wymiany oleju etc..

Ty jesteś trzeźwy? Chyba nie... Ile miałeś w życiu Fiatów Coupe z tym silnikiem? Ile km zrobiłeś jakimkolwiek autem z "fiatowskim" silnikiem 16VT? Przestań bredzić bo powtarzasz coś co zasłyszałeś od kogoś. Fiat szybko się wycofał z tych silników bo była w nich wada konstrukcyjna! Silnik Lancii kolego to zupełnie inna bajka, inne materiały i ludki masowo przerzucają graty Lancii w korpus Fiata. O czym Ty piszesz! :wallbash:

Plus lub LE

Oprócz skór (które de facto są już na swoim miejscu) czym różni się mój model od Plusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu, nie chcę się sprzeczać, ale 35% na dziobie, to tez jakiś dziwny żart.

Z tego co pamiętam, to w Focusie RS było 15% i ciągnęło go po bokach jak oszalałego, w VW Golfie GTI Rallye było 18% i też był już na granicy opanowania.

 

25% to się na tyle daje i to juz jest ostro.

 

Ale oczywiście sprawdzam ile Quaife daje w swoich sperach do fiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim RS siedziało małe bydle, nowy jest grzeczną panienką z dobrego domu, mimo, że ma 100kucy więcej. dodali bajery do przeniesienia napędu, patrz link

http://www.carpictures.com/vehicle/09C3B402617977.html

Nie wiem jaka jest blokada, bo quaife ma stronę w przebudowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy wie lepiej od wlasciciela heh. Jesli ktos chce miec 400 KM fwd to w czym problem. Wielu moich znajomych ma podobne wynalazki, takie auta sie robi dla przyjemnosci posiadania, to jak nalozenie concorso na skode fabie, identyczna sytuacja. Ja tam popieram takie inicjatywy. Moja kolezanka ma 1,9 tdi 200 KM i ok 400 NM w polo 6n, jest sens, no nie ma ale jest usmiech na twarzy, najwazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fura super... jechałem taką w kwietniu i powiem Panowie że to było najlepsze 5 minut mojej motoryzacyjnej przygody przez całe życie.. jeździłem różnymi furami od Opla Corsy po BMW 740i ale Fiat przyśpieszeniem wgniata w fotel.. Czułem się jak na kolejce górskiej.. Gratuluje auta i życzę powodzenia w dalszej pielęgnacji oraz modach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukaszku20VT.. wydaje Ci się, że pozjadałeś wszystkie rozumy..

szkoda tylko, że to nie ja piszę bzdury..

 

Wyobraź sobie, że oba te auta miały identyczne kompy.. tak się złożyło,

że nawet podmieniałem kości z Lancii..

 

Twoje auto różni się od Plusa na pewno fotelami..

oprócz tego grillem.. i nie widzę podniesionej maski, bo Plus posiada rozpórkę i czerwoną pokrywę zaworów..

 

aha.. i szpera to wg moich wiadomości to 30%

 

P.S.

przepraszam wszystkich za zejście z tematu, bo to nie forum o technice..

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.