Skocz do zawartości

Malowanie drzwi w samochodzie.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko. Otoz mam drzwi do pomalowania w mojej Mazdzie 6. Lakiernik mowi mi ze musi pomalowac tez drugie drzwi zeby nie bylo widac roznicy. Bo jak pomaluje tylko te jedne to nie daje gwarancji ze nie bedzie roznicy miedzy drugimi drzwiami. Czy rzeczywiscie jest to powszechnie stosowana praktyka w lakiernictwie. Wedlug mnie im mniej elementow malowanych w samochodzie tym lepiej :o z gory dziekuje za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrekkk1985, Jak masz szkode na krańcu drzwi z jednej czy drugiej strony to trzeba cieniować na sąsiedni element. Maluje się go tylko kawałek żeby zgubić różnicę odcienia, a reszta idzie tylko bezbarwnym. Poczytaj sobie o cieniowaniu w lakiernictwie to będziesz wiedział o co kaman. Jeżeli tak chce lakierować to znaczy, że się zna na rzeczy. Malowanie do kreski praktycznie nigdy nie wychodzi idealnie i wtedy masz kolorowe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrekkk1985, Jak masz szkode na krańcu drzwi z jednej czy drugiej strony to trzeba cieniować na sąsiedni element. Maluje się go tylko kawałek żeby zgubić różnicę odcienia, a reszta idzie tylko bezbarwnym. Poczytaj sobie o cieniowaniu w lakiernictwie to będziesz wiedział o co kaman. Jeżeli tak chce lakierować to znaczy, że się zna na rzeczy. Malowanie do kreski praktycznie nigdy nie wychodzi idealnie i wtedy masz kolorowe auto.

No wlasnie szkoda jest praktycznie na krancu drzwi. Wiec bez cieniowania sie nie obedzie? I musi pomalowac/scieniowac tylne drzwi? Ale czy bedzie az taka duza roznica? I czy bedzie to bardziej roznica w kolorze czy w odblasku/lakierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie tylko różnica w kolorze/odcieniu. Wypoleruje 2 elementy i połysk będzie taki sam.Chcesz mieć zrobione dobrze to musi być cieniowane, nikt Ci nie da gwarancji że bez cieniowania wyjdzie Ci idealnie taki sam kolor jak miałeś. Chyba, że masz w mieście mega zdolnego kolorystę w mieszalni, który dobierze kolor w 99%, ale to jest raczej niespotykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rzekłbym, że to jest tak jak mówisz "powszechnie stosowana praktyka w lakiernictwie" - nie chcę nic sugerować, ale dobrze jest sprawdzić warsztat zanim cokolwiek się do niego odda. Praktyk, trików i myków na to jak zedrzeć z klienta trochę więcej $ jest w tej branży bardzo mnóstwo. Jednym z nich jest poinformowanie klienta, że właśnie "trzeba coś zrobić dodatkowo" (trzeba pomalować, trzeba usunąć i na nowo prysnąć, trzeba wymienić szybę, trzeba pół auta malować) przy czym tak na dobrą sprawę przepoleruje Ci te drugie drzwi, a skasuje jak za pomalowanie.

Mam styczność z tym fachem od dłuższego czasu. Wiele razy (w tym przy swoim aucie, sedanie) miałem taką sytuację, że malowałem tylko jedne drzwi i rzeczywiście tuż po malowaniu była różnica. Po polerce drugich drzwi nie było już różnicy.

Dodam, że co najwyżej przy kolorach metalicznych może być taki zabieg cieniowania konieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi juz zrobione ... z efektu jestem mega zadowolony. Czy cieniowal czy nie to nie wiem Jak bede mial czujnik to sprawdze grubosc powloki lakierniczej. Wtedy bedzie wiadomo. Co do samego warsztatu to widzialem ze stosunkowo mlode samochody u nich sa robione. Maja podpisana umowe z jakims ubezpieczycielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, skoro jest tak jak mówisz to prawdopodobnie muszą (albo przynajmniej powinni) robić to dobrze. Pracowałem pewien czas w warsztacie lakierniczym (naprawdę profesjonalnym), który właśnie zajmował się autami flotowymi i od ubezpieczycieli. Każdą kropeczkę, każdą wgnioteczkę tam poprawiano. Jak pojawiło się małe siedlisko rdzy (dosłownie malutkie) przy tylnej szybie to odklejali w tym celu całą szybę (za co oczywiście słono policzyli... ubezpieczalnię ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.