Skocz do zawartości

Kosiarka spalinowa- jaką wybrac


buka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 lat później...

Koledzy odkopuję 😎

Szukam kosiarki do działki 1500m2 - moje wymagania to:

- budżet ok 2500zł

- automatyczny rozruch - mile widziany

- kosz na trawę

- napęd

W oko wpadły mi:

- Honda HRG 466

- Weibang 506SC

- chyba wyleczyłem się z Riwall 5390 - po obejrzeniu filmów na YT - kiepska jakość

Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzygaj wszystko pasuje, honda szczególnie,  ale zwróć uwagę na najbliższy autoryzowany serwis.  Tutaj jest tak samo jak w przypadku aut. Musisz robić przeglądy aby nie stracić gwarancji,  a to w przypadku oddalonego serwisu może byc kłopotem.  Czesto jest tez tak, ze nawet autoryzowany serwis nie chce robić przeglądu jesli nie kupisz i nich kosiarki. Dziwne to, ale tak niestety jest. Rozważ wszystko bo potem może być problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz kosiarke z najmocniejszym silnikiem jaki Cie stać 😁 co do serwisu prawda, choć ja to olałem. Kupiłem Oleo Maca na "chińskim" Emaku i śmiga 4 sezon, aż miło. Co sezon olej wymienić, filtr przeczyścić i naostrzyć nóż 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co kupiłem ALKO 520 SP-H (silnik Hondy), chociaż najpierw kupiłem wersję SP-B z silnikiem Brigsa - zasugerowałem się tym, że u ojca mam jakąś starszą Alko i tyle lat(pewnie już z 10) chodzi bez problemu (tylko olej i filtry wymieniam), więc pomyślałem, że tu będzie to samo... nic takiego - obejrzałem reckę tego silnika na yt u Kobamix i czym prędzej dopłaciłem do wersji z silnikiem Hondy.

Zasugerowałem się także tym co pisaliście o serwisie - w swoim mieście mam 2 punkty serwisowe, a do w/w modeli najbliższy 30km.

Czas pokaże czy to była dobra zmiana 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie było Mamy taką kosiarkę w domu, SABO jeszcze chyba sprzed 2000 roku z silnikiem Emak (oryginalny się zatarł). Żadna inna nie ma tak genialnie wyprofilowanej obudowy, nigdzie nie zbiera się trawa, nie zamula się. Używam jako killera na wysoki trawnik.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Siema,

Nudzi mi się jeżdżenie po serwisach, rozglądam się za czymś nowym.

- Bez kosza odpadają
- mile widziany napęd
- 4,5-5,5 KM - trawy mam dużo, latem odrasta jak głupia. Słabiutka kosiarka sobie nie będzie dawać rady.
- lepiej, żeby nie była zbyt szeroka

Możecie polecić coś, żeby podziałało bezstresowo ze trzy lata? Warto w ogóle podchodzić do tematu bez 2.5k w kieszeni?

Wyryte w skale z S20 FE 5G





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 15 minut pracy, robi się ciepła i gasnie. Póki nie ostygnie, to nie zapala. Potem to samo w kółko - nie da się pracować. Filtr, olej i swieca nowe. Tej samej awarii w starej Hondzie serwis trzy razy nie potrafił zlikwidować, więc ręce opadają jak z tą ma być tak samo...

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci, a jak wykręcisz święcę i ją przeczyścisz to odpali? Kosiarka to bardzo proste urządzenie. Sprawdź iskrownik, wyczyścić na spokojnie gaźnik i zbiornik.

Przez 16 lat pracy kosiarką i dużą kosą spalinową przekonałem się, że lepiej samemu zrobić serwis niż oddawać komuś. Zawsze coś było nie tak, a jak coś naprawili to coś innego zepsuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci, a jak wykręcisz święcę i ją przeczyścisz to odpali? Kosiarka to bardzo proste urządzenie. Sprawdź iskrownik, wyczyścić na spokojnie gaźnik i zbiornik.
Przez 16 lat pracy kosiarką i dużą kosą spalinową przekonałem się, że lepiej samemu zrobić serwis niż oddawać komuś. Zawsze coś było nie tak, a jak coś naprawili to coś innego zepsuli.
Nie wiem czy gaźnik jeszcze zadziała po moim czyszczeniu ojciec też twierdzi, że puchnie tlok. U mnie kosiarka dostaje po dupie, też fakt...

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy poleci co mu się sprawdza. Ja mam Husqvarna LC 153p, kupiona chyba w 2019 albo 2020 roku i co rok zmieniam tylko olej, świece i filtr. Mam sporo do koszenia jakieś 20-25 ar i sprawdza się bez zająknięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.