Skocz do zawartości

Detailing Tips and Tricks


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Witam

Wpadłem na pomysł założenia tematu w którym można podzielić się prostymi detailingowymi poradami

 

Detailing Lifehack - Detailing Tips and Tricks

 

Może macie jakieś fajne proste pomysły z których korzystacie podczas detailerskich zabaw, mycia, korekt albo garażowych majstrowań przy autku.

 

Coś ode mnie:

 

1. Jak przelać np. cenny i drogi dressing do opon w płynie do mniejszej buteleczki co do ostatniej kropelki ?

Np. w przypadku Megs Endurance wystarczy, odwrócić butelkę korkiem do dołu, oprzeć o ścianę i dać grawitacji pole do popisu.

2015-04-06%2012.40.28_zpsxvgnr89k.jpg

Mamy pewność ze nic się nam nie zmarnuje - metoda dla oszczędnych ;)

 

2. Jak wspomóc proces oczyszczania butelek z naklejek ? Swoisty recykling pojemników na nowe płyny detailerskie.

Wystarczy wsadzić pojemnik do woreczka, napsikać płynu do usuwania etykiet, zakręcić worek szczelnie i zostawić na 24h. Naklejka przesiąknie dokładnie płynem a zdzieranie jej metodą mechaniczną np. szpachelką będzie szybkie i skuteczne bez porysowania butelki.

 

2015-04-06%2018.53.34_zpsf05ksaqj.jpg

 

3. Znany i skuteczny sposób na pędzle. Taśma klejąca. Zabezpieczenie przed porysowaniem lakieru, metalową obejmą włosia.

 

2015-04-06%2018.53.08_zpsqxobgovx.jpg

 

4. Sposób na zwijanie kabla maszyny polerskiej. Dzięki Matt ;)

 

 

 

Od minuty 10:45

 

 

Macie więcej ? podzielcie się.

Proszę o przesuniecie do odpowiedniego działu lub pozostawić do śmierci naturalnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Sposób na zwijanie kabla maszyny polerskiej. Dzięki Matt

 

Moim zdaniem Nie powinno się tak ciasno naciągać przewodu przy wyjściu z rękojeści maszyny ponieważ żyły w środku izolacji dostają wtedy mocno po d***e,wiem to bo w kilku narzędziach wymieniałem przewody właśnie przez takie zwijanie. Teraz robię dużo większą pętle żeby przewód był w tym miejscu dosyć luźny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielek., ale pokazał że jest lekki luz - nie naciągał tego za mocno. Ja podobnie zawijam w wiertarkach... - nie wiem dlaczego w DA tego nie stosowałem (pewnie przez rzepowaty ściągacz:) )

 

Ja bez zdjęcia, ale bardzo przydatne jest mieć jeden aplikator do danego produktu i po zakończeniu pracy chować go w woreczku strunowym - przez to nie musimy prać go po każdym użyciu i nie wypłukujemy produktu, który jest w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.