Skocz do zawartości

Shiny Garage Back2Black T.T.D


Fitte

Rekomendowane odpowiedzi

maciek-drummer, podejrzewam że cała sytuacja spowodowana jest soleniem dróg... Gdy były przymrozki, droga była solona. Przepadało deszczem i sól razem z wodą została poderwana, to mogło wypłynąć negatywnie na dresing . Możesz zrobić doświadczenie przy następnej trasie, która będzie mogła odbyć się w podobnych warunkach. Umyj oponę cleanerem i nałóż dresing na pół opony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam zdjęcia, aby pokazać to o czym pisałem powyżej

 

Tak wygląda opona po trzech deszczowych dniach - jazda w mieście. Doskonale widać jak odpycha brud.

 

0722e038c0c22792med.jpg

 

e4d6da836d85861amed.jpg

 

Tak wyglądała opona po jeździe w trasie w deszczu przez około 40 km

Tył

502946b05955a1e2med.jpg

 

Przód

ecbfc75088ca2be9med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
krd, ultra-trwała to może być już tylko powłoka ;)

 

Mimo wszystko, chętnie bym to widział u siebie. Już jedną "powłokę" kupiłem. Siedzi na oponie jak każdy porządniejszy dressing. :P Czekam na coś takiego, że krasnoludki tańczą na masce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

maciek-drummer, na moje "oko" efekt z Twoich zdjęć to standard dla każdego dresingu. Nie widzę żadnych odbiegów od normy - koloru po deszczu czy po przebiegu.

 

Podjechałem na bezdotyk by opłukać i okazało się że Dressing umarł... Opona zrobiła się dosłownie siwa po opłukaniu wodą.

 

Dla mnie to tez standard. Dlatego zawsze myje i pędzelkuję opony dedykowanym cleanerem. Trzeba wydobyć brud z mikroporow opony.

Ta szarość to te tkwiące zanieczyszczenia. Po wymyciu, opłukaniu i przetarciu MF - opona nie ma czarnej głębi ale i tak trzyma poziom.

Deszcz zawsze zabija mi dresingi.

Kazdy dresing, to dla mnie jednorazowy produkt do ponownej aplikacji, po wymyciu opony. Jeśli chcę mieć głęboką czerń albo błysk - cudów nie ma:)

No ale to moja subiektywna opinia po 5 latach zabawy w detailing.

 

22 Grudnia nałożyłem żonce na kolka.I przetarłem MF by pozbyć sie efektu błyszczącego.

 

2015_12_26_14_32_24.jpg

2015_12_26_14_32_29.jpg

2015_12_26_14_32_33.jpg

2015_12_26_14_32_37.jpg

2015_12_26_14_32_41.jpg

2015_12_26_14_32_45.jpg

2015_12_26_14_32_57.jpg

2015_12_26_14_33_00.jpg

2015_12_26_14_33_04.jpg

2015_12_26_14_33_06.jpg

2015_12_26_14_33_11.jpg

2015_12_26_14_33_12.jpg

2015_12_26_14_33_18.jpg

2015_12_26_14_33_22.jpg

2015_12_26_14_33_27.jpg

2015_12_26_14_33_32.jpg

 

sprawdzę za kilka dni jak to wygląda dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to tez standard. Dlatego zawsze myje i pędzelkuję opony dedykowanym cleanerem. Trzeba wydobyć brud z mikroporow opony.

Ta szarość to te tkwiące zanieczyszczenia. Po wymyciu, opłukaniu i przetarciu MF - opona nie ma czarnej głębi ale i tak trzyma poziom.

 

Ja przed położeniem dressingu również myję opony dedykowanym cleanerem, ale jest ale... ja zauważyłem iż dressing zszedł po 40 km w deszczu i trochę mnie to zdziwiło bo uważam, że to nie wielki dystans w trasie. Uważam, że opona powinna jeszcze odprowadzać brud i utrzymywać czerń, oczywiście nie mówię o połysku.

Producent napisał w opisie produktu - "TTD utrzymał się na oponie prawie dwa miesiące, zapobiegając nadmiernemu brudzeniu się gumy i pozwalając jej pozostać czarną przez cały okres testu, pod koniec testu opona wciąż dobrze odprowadzała wodę."

 

I stąd te moje wątpliwości. Może po prostu przesadzam i za dużo oczekuje...

Dostałem pod choinkę Endurance zobaczymy jak się będzie spisywał.

Podkreślę jeszcze raz, że nie uważam iż TTD jest nie udanym produktem, tylko zdziwiło mnie to, że szybko skończył żywot w trasie.

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam .

Przeprowadziłem test dressingu na oponie którą wyczyściłem Pure Black :) Produkt użyłem na starej oponie która czekała na testy ;)

 

Opis Producenta:

Shiny Garage Back2Black Tire Trim Dressing to preparat, który nie tylko odżywi, nada satynowe wykończenie oponom jak również plastikom, ale zabezpieczy je przed nadmiernym niszczeniem i płowieniem na długi okres. Podczas naszych testów B2B TTD utrzymał się na oponie prawie dwa miesiące, zapobiegając nadmiernemu brudzeniu się gumy i pozwalając jej pozostać czarną przez cały okres testu, pod koniec testu opona wciąż dobrze odprowadzała wodę.

 

Co takiego sprawia, że Back2Black TTD jest tak wyjątkowy i warto mieć go na swojej półce, przed wszystkim unikalny skład, to kompozycja wysokiej jakości silikonów które odpowiadają za satynowe wykończenie, polimerów które zabezpieczają powierzchnię i nadają jej antystatyczne właściwości, odpowiednich składników odżywiających oraz niezwykle przyjemnego zapachu grejpfrutowego.

 

Back2Black TTD to produkt stworzony z myślą o oponach i uszczelkach, ale może być również stosowany na zewnętrzne elementy plastikowe.

 

Opona wyczyszczona Pure Black Cleaner , przygotowana pod nałożenieBack2Black :)

 

DSC_0265.jpg

DSC_0276.jpg

 

Produkt Shiny Garage Back2Black który został poddany testom .

 

DSC_0001.jpg

DSC_0002.jpg

 

Nakleiłem taśmę i zacząłem nakładać dressing .

 

DSC_0003.jpg

DSC_0004.jpg

DSC_0005.jpg

DSC_0006.jpg

 

Zrywamy taśmę i widać że opona wygląda jak "nowa" :good:

 

DSC_0007.jpg

DSC_0008.jpg

DSC_0009.jpg

 

B2B już na całej oponie ;)

 

DSC_0010.jpg

 

Tu moja opona zimowa na aucie i B2B . Trzyma się już miesiąc , pięknie odpycha wodę ;)

 

DSC_0035.jpg

DSC_0011.jpg

DSC_0012.jpg

DSC_0013.jpg

 

Opona tył jak widać też kropelkuje miesiąc od nałożenia dressingu :)

 

DSC_0015.jpg

DSC_0016.jpg

DSC_0017.jpg

 

Opis Producenta:

B2B jest to najlepszy dressing jaki miałem . Daje na satynowe wykończenie co mi się mega podoba ;) Produkt jest bardzo wydajny starczy nam na bardzo długi okres . Cena również jest przystępna . B2B ładnie pachnie podczas pracy :good: Polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

637730 Myślicie, że B2B jest lepszą pozycją niż Megs Endurance Tire Gel ?

 

przede wszystkim zależy jaki efekt chcesz osiągnąć - Megs jest bardziej błyszczący, natomiast B2B to więcej satyna/półmat, a po przetarciu zdecydowany mat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem oba i zostałem przy b2b. Efekt raczej bardzo podobny , na drugi dzień lub po przetarciu nie błyszczy się już tak mocno a jest bardzo głęboka czerń, a trwałość tego dressingu jest na tyle dobra ze nawet się nie zastanawiam czy brać co innego. No może Sonaxa do opon w wersji profi bym wziął bo jest kozacki ale s tylko duże butle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem miło zaskoczony, B2B trzymał mi kilka tygodni, przetrwał 4 mycia, dopiero dziś go odświeżyłem. Przy takiej wydajności jeszcze dłuuugo nie będę musiał kupować żadnego innego mazidła do opon, jestem na tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

639511 B2b napewno leży zdecydowanie krótko

Ale który ? Starsza czy nowsza wersja ? Szczerze to starszej wersji B2B nie używałem na plastikach, tylko opony ale nową wersją w sobotę wysmarowałem wszystkie uszczelki wokół szyb i wszystkie plastiki i nie zauważyłem żeby jakoś specjalnie przyciągały kurz. Dzisiaj zaliczony bezdotyk i plastiki kropelkują elegancko nie poszarzały i są dalej czarne. ;)

 

Ps: Oczywiście plastiki wymyte APC a uszczelki gumy i opony Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie efekt po b2b i mocno mysle nad jego zakupem ale chcialbym zapytac jak jest z przyciaganiem piasku, kurzu ? Mam niski profil opony i wyjazd z garazu dosc piaszczysty przez co opona po przejezdzie staje sie brudna i dressing zanika :/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.