Jump to content

MaD Cow Banana Musa


e36ace
 Share

Recommended Posts

Witam chciałbym przedstawić krótką relację z obcowania z produktem Banana Musa. Testerek otrzymałem od Naszego sympatycznego forumowego dystrybutora marki Mad Cow za co bardzo dziękuję.

Opis zapożyczony od samego dystrybutora wraz z instrukcją:

Banana Musa to zupełnie nowa technologia, która pachnie jak torba bananów ;)

 

Spryskaj powierzchnię, aby zemulgować tłuszcz, brud i osad z klocków hamulcowych. Rozprowadź używając pędzla do detailingu, poleruj ostrożnie do wysokiego połysku za pomocą ściereczki z mikrofibry. Oczyścisz koła z osadów węglowych, zostawisz je delikatnie wypolerowane i uszczelnione dzięki recepturze opartej na emulsji wosku karnauba, która uczyni kolejne mycie lekkim i przyjemnym.

 

Otrzymałem ok 50ml produktu

2ahsmfn.jpg

Przedmiotem testu jest felga po letnim sezonie, opłukana przed zdjęciem jej z auta, więc brudna nie jest, są tylko pozostałości z osadu po klockach hamulcowych.

2ll1pog.jpg

352m79t.jpg

Produkt jest żelowej konsystencji dzięki czemu nie spływa tak szybko i ma czas do działania

1h8mdw.jpg

fcmwhu.jpg

W trakcie pędzelkowania

jv6a1y.jpg

2yxp6ys.jpg

Brud na felgach ruszony no to przystępuję do polerowania

o7vazb.jpg

2d10q5h.jpg

efekt po spolerowaniu

2d0yijb.jpg

i próba wodna

14u9v2p.jpg

wjz81h.jpg

Słowem na koniec testu. Produktu nie użył bym na zabrudzone nowe felgi z racji sposobu jakim należy posługiwać się tym produktem. Banana Musa może dobrze sprawdzić się na zlotach do szybkiego przywrócenia blasku felgom. Nie jestem w stanie na razie sprawdzić obietnic producenta co do łatwości mycia po użyciu musu bananowego. Żelowa konsystencja, nie gryzący a raczej obojętny zapach, łatwość użycia i wydajność tego środka to bez wątpienia jego atuty. Dziękuję raz jeszcze za możliwość przeprowadzenia testu.

Link to comment
Share on other sites

Na zlotach wątpię żeby ktoś chciał szorować swoje odpicowane felgi. Łatwo o porysowanie. Produkt jak dla mnie nie mający zbyt wiele wspólnego z detailingiem :/ Nie widzę sensu używania nawet. Dużo lepiej jest po prostu umyć felgę i prysnąć jakimś woskiem w sprayu typu Zaino Z8, CarPro Reload czy DG Aquawax.

Link to comment
Share on other sites

Już sam opis producenta jasno daje do zrozumienia, że będziemy polerować preparatem wymieszanym z brudem na feldze.

 

Produkt jak dla mnie nie mający zbyt wiele wspólnego z detailingiem.
Link to comment
Share on other sites

Sprawdzę działanie wbrew instrukcji tzn pędzel i płukanie a dopiero potem polerowanie. Kajko według mnie produkt to takie 2w1 do felg. Jeśli na felgach jest tylko osad to po spryskaniu zostaje on zmiękczony więc i ryzyko porysowania nie duże.

Link to comment
Share on other sites

  • Dystrybutor

Dziękujemy za test i relacje :good:

 

Banana Musa jest naszym produktem do kół, gdzie szybki efekt jest celem. Nie usunie on silnego osadu tak jak Slayer, ale średni brud i osad rozpuści się ładnie. Także nie uważamy, że samo umycie felgi da ten sam efekt. By wszędzie dotarł lepiej rozprowadzić go pędzelkiem. A mamy też nadzieję, że samym pędzelkiem nikt swoich nie zarysuje;)a sam produkt nie jest ścierającym.

Dodatkowo nada kołom blasku (dlatego polerujemy mikrofibrą). To nasz produkt używany często na pokazach/wystawach,gdzie nie używamy wody, a felgi wymagają odświeżenia i blasku. Także przez niektórych używany co kilka dni, by nie gromadzić brudu/osadu. Oczywiście na niego możemy dodatkowo zastosować wosk, a także stosować go na felgi zabezpieczone woskiem.

 

Używane przez ludzi którzy z detailingiem mają wiele wspólnego jak i dla zwykłych ludzi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Dystrybutor
Już sam opis producenta jasno daje do zrozumienia, że będziemy polerować preparatem wymieszanym z brudem na feldze.

 

Banana Musa nie używamy na pełne brudów i osadów felgi.

Tak jak produktów do lakieru jak np. AF Tripple, MadCow Refinement Wax czy MadCow Lime Haze, nikt nie użyje na nieprzygotowany samochód. Tak Banana Musa musimy użyć z wyobraźnią.

 

Zdarza się nierzadko, że nasze wspaniale felgi stracą swój urok nawet podczas krótkiej przejażdżki, lub też po przyjeździe na salon/zlot/wystawę. Idealnym rozwiązaniem wtedy jest BM, która delikatnie rozmiękczy brud, nada felgom blasku a nie wymaga przy tym użycia wody.

Są osoby, którzy takiego produktu potrzebują, jak i tym samym rozumiemy osoby, które tego produktu nie potrzebują. Staramy się tym samym pokazać szeroki asortyment naszych produktów.

 

Test e36ace pokazuje właśnie idealnie koncept zastosowania. Felgi na pozór przepłukane, z których Banana Musa rozpuścił pozostawiony osad, ale też nadał blasku felgom nie rysując ich.

Nikt też nie wyklucza zastosowania Slayera (by rozpuścić wcześniej większe, starsze osady) czy Apple Wheel Wax jako ostateczną długotrwałą powłokę.

Link to comment
Share on other sites

  • Dystrybutor

Eidos71 - testuj, testuj :good: Ale raczej bliżej temu do AIO niż QD. Ale im więcej zabawy, testów tym więcej możliwości. Trzeba czasami wyjść poza utarte schematy by osiągnąć coś nowego. Także potestuj ;)

 

poorsultanpl - taki mamy styl, fakt, nie jest to poezja :-]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Zgodnie z obietnicą, w świąteczny weekend postanowiłem sprawdzić produkt

MadCow Banana Musa

 

zo5wl17854ka_t.jpg

 

Z opisów producenta i naszego dystrybutora wynika, iż jest to produkt typu AIO, który czyści, delikatnie poleruje i zabezpiecza powierzchnię felgi naturalnym woskiem carnauba.

 

Do testu posłużyła alufelga, która nie była typowym "szczurem", ale nie można jej było też zakwalifikować do grupy "czyste" :D

Acha - nie oceniamy czystości opon, gdyż testowany środek "obsługuje" felgi ;)

 

Do dzieła:

 

- felga przed aplikacją:

 

URL=http://ww[w.tinypic.pl/wforo9lpjgu5]

wforo9lpjgu5_t.jpg[/url]

eyrr5gfss3uo_t.jpg

zxyw2ppkj9x1_t.jpg

zwu3xd43vj4y_t.jpg

l5d3k4tsxivu_t.jpg

 

Felga spryskana produktem i zaczynamy pędzelkowanie:

 

41mjn2p8vw5k_t.jpg

 

Tutaj małe "50/50" - powierzchnia pędzelkowana vs. powierzchnia tylko spryskana:

 

opy29aaiq689_t.jpg

 

Całą felga wypędzelkowana:

 

3rhqbk0au3to_t.jpg

a20ogoermal1_t.jpg

 

Po pędzelkowaniu - zgodnie z zaleceniami dystrybutora - felga zostałą spolerowana (a właściwie jedynie wytarta) MF, a następnie spłukana wodą (byłem ciekawy efektu "zabezpieczenia" felgi i ewentualnego kropelkowania). Fotka MF po spolerowaniu nie wyszła (zamazana, żółta plama, zamiast MF Cobry, dlatego odpuściłem jej zamieszczanie w relacji), więc niestety nie widać, jak szmatka wyglądała po polerowaniu... :/

 

4c73jh8fto6d_t.jpg

 

ou7ezbgg97iq_t.jpg

 

j11i935djle7_t.jpg

 

tch7t33dxce2_t.jpg

 

q556plp8ahrl_t.jpg

 

Podsumowanie: produkt jest rzeczywiście delikatnym AIO. Sama aplikacja produktu na felgę nie powoduje praktycznie nic - brak jest widoku rozpuszczającego się i spływającego z powierzchni brudu. Dopiero użycie pędzelka uwidacznia czyszczące działanie produktu. Po użyciu MF powierzchnia felgi nabrała fajnego połysku. Przed użyciem Banany nieodzownym jest jednak użycie "odsmalacza", gdyż Banana praktycznie wcale nie narusza plam po asfalcie/smole (usunął jedynie małe kropeczki, nie czyniąc krzywdy tym większym). Jeżeli chodzi o właściwości zabezpieczające - po spolerowaniu produktu brak było efektu kropelkowania, choć woda spływała z powierzchni felgi całkiem raźno :-]

Generalnie: moim zdaniem Banana Musa jest ciekawym produktem do szybkiego oczyszczenia i delikatnego wypolerowania powierzchni felgi. Nie jest to wynalazek na poziomie rozbicia atomu, ale przyjemny środek do szybkiego i dosyć skutecznego "ogarnięcia" felgi.

 

Dziękuję za uwagę :good:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.