Skocz do zawartości

Pady i pasty Scholl a 3M/Meguiars


Xeper

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie stosujcie tanie tylko najlepsze produkty i akcesoria wtedy nie będzie problemów.

Ale o co Ci tak naprawdę chodzi? Bo nie bardzo rozumiem? Uważasz ze pady do polerowania polskich producentów (lub inne akcesoria) są gorsze od tych renomowanych do amatorskiego użytku? Wybacz ale nie każdego stać na kupno chociażby kompletu gąbek 3M i BP tego samego producenta bo to już koszt dość spory ,ze nie wspomnę o porządnej polerce...

Poza tym nikt tu nie mówi o żadnych problemach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bawiłem się polerką, w garażu ok +5C, Pad niebieski Scholla + S17, lakier BMW i niestety bardzo słabe efekty.. nawet te minimalne ryski nie chciały zejsc :shock:

 

Techniki różne... wiele przejsc, wolniej, mocniejszy docisk, lżejszy, szybciej itp itd... kombinacji bardzo dużo, prędkości od 4 do 6 ciu...

 

Wczesniej oczywiscie auto umyte na 2 wiadra + glinkowanie.

 

Czy to wina takiej temperatury ? Czy tak jak na DW.uk negowali pady scholla ? Efekt jakiś tam był.. ale na oko to 20% efektu na +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Ci tak naprawdę chodzi? Bo nie bardzo rozumiem? Uważasz ze pady do polerowania polskich producentów (lub inne akcesoria) są gorsze od tych renomowanych do amatorskiego użytku? Wybacz ale nie każdego stać na kupno chociażby kompletu gąbek 3M i BP tego samego producenta bo to już koszt dość spory ,ze nie wspomnę o porządnej polerce...

Poza tym nikt tu nie mówi o żadnych problemach...

dziś mieliśmy spota w Poznaniu. z różnych przyczyn tym razem, zamaist na padach megsa i 3m pracowaliśmy na profilach(kupiłem kilka sztuk na próbę).

wnioski: dwa pady są praktycznie do wywalenia(używaliśmy w sumie 3 sztuk), rozrywa sie na brzegu rzepu. Sa za wysokie, przez co podczas pracy z da się rozlatują;/ Tragedia, każdy obecny na spocie potwierdzi, ja przesiadam się na megsa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuflik, podaj mi adres, to wyślę Ci megsa po 20 minutowym użytkowaniu do oglądnięcia.

 

Co do Profila, to rozmiar jest nad wyraz dziwny, owszem.

Natomiast, co do Michasia, to ma dobre pady.

Tylko do teraz nie wiem jak to jest z kolorami...

Biały, żólty, pomarańczowy i czarny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Kuflik, podaj mi adres, to wyślę Ci megsa po 20 minutowym użytkowaniu do oglądnięcia.

 

Co do Profila, to rozmiar jest nad wyraz dziwny, owszem.

Natomiast, co do Michasia, to ma dobre pady.

Tylko do teraz nie wiem jak to jest z kolorami...

Biały, żólty, pomarańczowy i czarny?

 

Biały, pomarańczowy, żółty, czarny. Ale z tymi kolorkami to według uznania. Ja np. preferuje żółty profilowany i czarny waflowy(karbowany). ten "dziwny" rozmiar rozumiem że chodzi o 150/50 [mm] to standard wśród padów z plastykowym uchwytem m'14, natomiast na rzep są zwolennicy zarówno padów grubych 50 [mm] jak i tych cienkich 25[mm]. W zależności od polerki, pasty no i oczywiście upodobań, przyzwyczajeń.

 

Fajnie, że się sprawdziły. :good:

 

[ Dodano: 21 Luty 2010, 10:28 ]

Czy ktos odpowie na moje pytanie?

 

Jak rozpoczynałeś to lakier/ pad były suche bez wilgoci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

moalord,

 

To mógł być cały powód efekt DA jest dużo dużo słabszy i potrzeba naprawdę dużo cierpliwości żeby wykonać konkretną korektę, dlatego mało ludzi pełny zabieg wykonuje na DA. Ja stosując Meguiars Dual Action Clean/polish #83 na padzie polishing na rotacji i DA efekt był bez porównania. Takie jest moje zdanie na twój kłopot. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dokładnie posiedziałem nad DA, temp. byla dzisiaj 7C i auto było w połowie na słoneczku, efekt wyszedł fajny. Najpierw S17 na niebieskim padzie Scholla, potem Waflowy PAD z S40, na koniec DODO Prime Lime Prime Lite + wosk coli 845

 

dsc01972c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami Anty DA na tym forum.. :P

 

Może nie sami, ale niektórzy najwyraźniej nie są świadomi, że szybkość efektów uzyskanych rotacją jest zupełnie inna niż DA i teraz może być małe zdziwienie ;)

Łukasz, mój drogi, ale za to wszyscy są chyba świadomi, że pośpiech nie jest w tej dziedzinie naszym przyjacielem ;):good:

 

moalord, a jakieś zdjęcia ze źródłem światła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.