Skocz do zawartości

GYEON Q2 RIM


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Temat nie umarł, tylko ze względu na pogodę nie miałem czasu umyć felg zabezpieczonych RIMem, dzisiaj była okazja umyć 2 sztuki z przedniej osi, więc wstawiam aktualizacje.

 

Felgi zmieniłem 20.11.2015 przy przebiegu 103 634 km. Dla przypomnienia założyłem je 18.03.2015 przy przebiegu 99 753 km (na trzeciej stronie jest zdjęcie). Szybka matematyka daje nam: 3881 kilometrów i 8 miesięcy.

 

20151120_175034.jpg

 

Tak wyglądała felga po tym okresie:

 

20160213_130119.jpg

20160213_130122.jpg

20160213_130126.jpg

20160213_130129.jpg

 

Felgi postanowiłem umyć szamponem (Presta), tak jak do mycia samochodu:

 

20160213_130134.jpg

 

 

Felgę spłukałem wężem:

 

20160213_130224.jpg

 

Do czyszczenia użyłem pędzla ala SV, z bardzo miękkim włosiem:

 

20160213_130324.jpg

 

Pierwsze rezultaty:

 

20160213_130319.jpg

 

 

 

Analogicznie z drugiej strony, przed:

 

20160213_130940.jpg

 

 

 

Po:

 

20160213_131236.jpg

 

Zbliżenia na kropelki:

 

20160213_131240.jpg

20160213_131243.jpg

20160213_131244.jpg

20160213_131246.jpg

20160213_131434.jpg

20160213_131440.jpg

 

Dla lepszego z obrazowania wstawiam film z pędzelkowania i późniejszego odpychania wody. Bez statywu i na zimnie, więc jakość może nie zachwycać, ale coś widać:

 

 

Jak widać na filmie i zdjęciach Gyeon ma się bardzo dobrze, brud schodzi przy użyciu szamponu i miękkiego pędzelka bez szorowania. Odpychanie wody i wygląd felg cały czas na bardzo dobrym poziomie. Test będę kontynuował w przyszłym sezonie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, uzywasz jakiegosc srodka do mycia typy tuga czy cos czy wszystko schodzi od wody ??

 

Do bieżącego mycia frontów nie trzeba używać nic mocnego, nie wszystko schodzi pod samym ciśnieniem wody ale użycie neutralnej piany lub szamponu albo nawet wspomnianej Tugi pozwala domyć do stanu tuż po zabezpieczeniu. Na filmie jest tylko szampon z wodą i jak widać radzi sobie bardzo dobrze. Miejscami zostały jakieś zabrudzenie jak np. kropki od smoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie pytanie mam o Rima. Kolega oddał felgi do renowacji, zostały pomalowane i chciał to zabezpieczyć. Poleciłem mu RIM-a. Zrobił tylko jedna felgę puki co. Robił w zasadzie tak jak trzeba, odtłuścił IPA 2x następnie nakładał w temperaturze pokojowej... Mówił ze po nałożeniu odczekał 5 minut i zaczął docierać MF ale powłoka stawiała opór i dość długo schodziło mu na docieraniu wiec realnie w niektórych miejscach powłoka mogła być przetrzymana nawet koło 10-15 minut. Po kilku godzinach wyszedł na felgę bąbel.. Usunął go IPA, ale dzisiaj (3 dni po aplikacji) wyszły kolejne.... Zdjęcie poniżej. Gdzie w tym przypadku jest błąd? Za długo przetrzymał i nie dokładnie się dotarło?

 

image.jpg

 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak obiecałem przy poprzednim poście, test będę kontynuował.

Wczoraj ( tj. 25.03.2016 ) przy przebiegu 105 325 założyłem letni komplet na którym nadal jest RIM. Już po założeniu na samochód felgi umyłem Vampirem Liquidem, ale krwawienie prawie nie występowało. Właściwości hydrofobowe cały czas na bardzo dobrym poziomie, połysk i gładkość subiektywnie również.

 

DSC01500.jpg

 

DSC01507.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wreszcie udało mi się zabezpieczyć felgi RIM'em :)

Wcześniej felgi -> umyte smoły irony glinki były grane.

Następnie dzisiaj fronty zostały przepolerowane Schollem S17+, felgi odtłuszczone 2x IPA 99% oraz Prep przed powłoką.

 

Moje odczucia (pierwszy raz nakładałem powłokę na felgi, długo się zastanawiałem nad Gyeonem Rim a min. dzięki testowi Piotrek, wybór padł na ;) ) na jasnych(srebrnych) felgach prawie w ogóle nie widać gdzie nałożona została powłoka. Można powiedzieć, że w 99% nakładałem "na pamięć" i po ponownym zmoczeniu aplikatora cofałem się o jedno "żebro" aby na 100% wszystko pokryć. Gdy nie byłem pewien czy na aplikatorze nadal jest powłoka -> dotknąłem palcem(rękawiczką) i jak była mokra to gra, jak już słabiej to -> czas na dokładkę ;)

 

Felgi robiłem w całości, przód i tył (17''). Tył dzieliłem sobie na "2" części tzn ramiona na jeden raz i reszta na drugi. Pierwszą felgę z przodu zacząłem na spokojnie i podzieliłem na 3 części, potem wystarczyło dzielić na 2 części i ogień. Trzymałem się ok~ 2 min i docieranie.

 

Felgi przy docieraniu były tępe za to już po "wstępnym" utwardzeniu jest szkło :song::song:

Teraz koła sobie leżą w temp 22~ stopnie i już się nie mogę doczekać kiedy wpadną na auto.

 

Przed zabawą:

wOBeJsv.jpg

 

W trakcie:

 

1r6NLkg.jpg?1

KMmSfTy.jpg?1

 

I po nałożeniu:

 

Wlz8dwI.jpg?1

JJNlFgy.jpg?1

FJQMcTU.jpg?1

 

Zużycie na 4 felgi 17'' (w całości, przód i tył)

HnYZBk0.jpg?1

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale akurat przy srebrnych felgach tak już jest,miałem ten sam problem,nie było widać gdzie położyłem gdzie nie,ja z kolei dla pewności położyłem drugą warstwę więc raczej nie ma szans żeby ominąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

631593 Moje odczucia (pierwszy raz nakładałem powłokę na felgi, długo się zastanawiałem nad Gyeonem Rim a min. dzięki testowi Piotrek, wybór padł na ;) )

 

Fajnie, że ktoś śledzi :good: Będziesz zadowolony, pięknie ziarno wyszło :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

No i tak, po tygodniu jazdy koła wyglądały:

0oPUpXq.jpg?1

 

Vzs2oni.jpg?1

 

i po umyciu myjką ciśnieniową bezdotykowo.

 

4xghRNe.jpg?1

 

syNBFaf.jpg?1

 

test palca:

 

jt39OkC.jpg?1

 

I kropelki:

 

AXqdTTI.jpg?1

 

Kąty są :song:

 

Pierwsze wrażenia, ogólne wydobycie ziarna i "szklistość" :song::good: oby tak dalej !

 

A za 2-3 dni wpadną nowe zaciski i tarcze na przód to powłoka będzie miała co robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualizacja z mojej strony

;)

W tym sezonie założyłem je 25.03.2016 przy przebiegu 105 325, wczoraj (tj. 03.06.2016) przy przebiegu 106 849 nakręciłem film z mycia, odpychania wody. Mamy więc, trochę ponad 10 miesięcy i około 5400 kilometrów.

 

Na liczniku jest co prawda 106 949, ale za późno zrobiłem zdjęcie (powrót do domu, i spot w dwie strony) więc odejmuje 100 kilometrów ;)

 

20160603_235457.jpg

 

Liczby mamy za sobą. Tak jak na filmie, felgi umyte samym szamponem i pędzelkiem "repliką" SV ;)

Kropelki i zrzut wody nawet tuż po spłukaniu szamponu :song:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda :-)

Powłoka robi robotę.. w prawdzie zdjęć nawet nie robiłem bo u mnie na Sharanie tak samo to wygląda ( 2 tyg. brud z klocków schodzi samą wodą z szamponem ). Odpychanie wody - bdb. :good:

 

Wczoraj bawarka też zasłużyła to dostała nowe dekielki do felg i powłokę na fronty :)

 

wKHcpV2.jpg?1

rQPwDsO.jpg?1

 

Tutaj felgi były/są bardziej zmęczone życiem ( dużo rysek itd.. ) a powłoka i tak zrobiła robotę, śmiało mogę powiedzieć, że przykryła sporo mikro rysek i do tego znaacznie poprawiła odbicia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bijcie mnie mocno, ale się zastanawiam nad sensem powłok tego typu na felgi :dontknow: tzn mówie ogólnie o powłokach na felgi nie konkretnie o tej. Jak rozumiem jej głównym plusem jest to że trzyma się np rok. Ale FK1000P już ponad 2k km u mnie jest na felgach, jak dotąd 3 pełne mycia i pył schodzi też od samego szamponu z wodą. To taka troche sztuka dla sztuki czy są jeszcze jakieś inne plusy których nie zauważam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.