Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy 2


Rekomendowane odpowiedzi

Opona dobrze założona.

Co do 125 cm3 to taki dowcip mi się przypomina.

 

Jaka jest różnica między motorynką a grubą babą?

Na jedenym i drugim fajnie się jeździ dopóki koledzy nie zobaczą.

 

Kamilek, generalnie moto fajna sprawa ale jest więcej "ale" niż się wydaje.

- naprawdę komfortowo jeżdzi się 3 miesiące w roku.

- fajny moto to pół naprawdę fajnego auta, a czasem i tyle samo

- serwis markowego motocykla kosztuje naprawdę swoje (mówię po swoim przykładzie HD) i nie raz wydałem więcej niż w MB

- jest mega niebezpiecznie - szczególnie w Warszawie gdzie na dwupasmówkach latają samochody z przelotową 100 km/h

- zawsze, ale to zawsze zacznie Ci brakować mocy.

 

Jak kupiłem HD z "męskim" 1200 cm to przez pierwsze 3 dni zastanawiałem się jak wyjadę z garażu podziemnego by nie zaliczyć gleby. Naprawdę czułem respekt. A w ostatnie wakacje jak latałem do pracy to czas dojazdu skrócił mi sie rówo o połowę XD

Łatwo się odkręca manetkę. Ale życie ma się jedno i pamiętaj o tym. Szczególnie ze mieszkasz na wlotówce do Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym na chwilę wrócił do gleby. Po co obniża się fabrycznie dobrane zawieszenie?

 

 

Kwestia indywidualna użytkownika auta. Chyba najczęściej chodzi o wygląd, jeśli mówimy o aucie na zwykłe drogi a nie na tor. Mi się to podoba, a po drugie, seryjny zawias jest dla mnie za miękki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona dobrze założona.

Co do 125 cm3 to taki dowcip mi się przypomina.

 

Jaka jest różnica między motorynką a grubą babą?

Na jedenym i drugim fajnie się jeździ dopóki koledzy nie zobaczą.

 

 

Klasyka :D

 

Kamilek, generalnie moto fajna sprawa ale jest więcej "ale" niż się wydaje.

- naprawdę komfortowo jeżdzi się 3 miesiące w roku.

 

Nie do końca. Raz że zależy od moto. Cross/supermoto to praktycznie 12 miesięcy latania. Ja na ścigu zaczynam sezon jak tylko jest +15 i nie pada. Kwiecień do Październik. Bez problemu.

 

- fajny moto to pół naprawdę fajnego auta, a czasem i tyle samo

 

Zależy :) Można kupić nowego Fajera za 60 000 albo HD za 110 000 zł. A ja mam jako drugie moto stare R6 w owiewkach torowych. Kupione za jakieś 5-6 tys. zł. Slovakiaring, Tor Poznan, Pannonia, Hungaroring - od kwietnia co miesiąc jesteś na torze. I da się to robić tanio i jest "niby" bezpiecznie. Bo tam jak ktoś dzwoni to nie zawsze jest lajtowo. Ja już budziłem się raz w karetce :P

Crossa można kupić tanio i szaleć w terenie. Starsze Enduro też kupisz za ok 10 000 zł. Chcesz ścigacza? Pierwsze R1, CBR czy Gixy można kupić po 10 000. Fakt że znalezienie dobrego egzemplarza jest ciężkie ale jak ktoś nie ma 40 000 zł to znajdzie jakąś perełkę.

 

- serwis markowego motocykla kosztuje naprawdę swoje (mówię po swoim przykładzie HD) i nie raz wydałem więcej niż w MB

 

HD w serwisie na pewno dużo kosztuje. Ojciec serwisuje HD i mniej więcej wiem jak to jest. Ale - motocykl zabrany spod domu i odstawiony pod dom. Wszyscy wiemy, że HD to nie tylko motocykl a cała otoczka. To kosztuje. Nie oszukujmy się. Technicznie HD nie ma nic do pokazania. Ostatnio to silnik z Vroda był jakimś skokiem. Tu chodzi o markę i historię.

Mnie osobiście utrzymanie motocykla dużo nie kosztuje. Co roku olej i filtr. To są grosze. Napęd wymieniłem 2 lata temu u pewnie jeszcze pojeżdżę ze 2. Fakt że zbliża mi się synchro i zawory ale to raz na 2-3 lata.

Opony to jest ból bo mi opona znika w 3-4 tys km. Więc jak latamy po torze to kupuję potorówki bo mieszanka miękka i super trzyma a środek opony nie tknięty. Tylko boki zjechane.

No i ostatni ból to benzyna :D jeśli można nazwać to bólem. Motocykl dużo nie pali. Bo przy dynamicznym jeżdżeniu ok 7-8. Jak jest bomba to 9. Ale jak się wyjeżdża w niedzielę polatać to robię min 200 km. To jak jest weekend ostatnio zrobiłem ponad 1000 km. Latając gdzieś po sąsiednich województwach a nie w trasie autostradą na drugi koniec Polski.

 

- jest mega niebezpiecznie - szczególnie w Warszawie gdzie na dwupasmówkach latają samochody z przelotową 100 km/h

 

Teoretycznie tak. Na moto się jeździ zupełnie inaczej niż autem. Trzeba myśleć za innych i tyle. Spodziewać się niespodziewanego :P Jeżeli zaczniesz się zastanawiać "czy on nie chce tu skręcić bo coś kombinuje" to on na bank tam skręci :)

 

- zawsze, ale to zawsze zacznie Ci brakować mocy.

 

Czy ja wiem. Mi nie brakuje. 172 KM starcza. Latam z kumplami co mają 600 ccm i mniej mocy a na nikogo nie trzeba czekać. Znam ludzi co przesiadają się na słabsze motocykle i nie narzekają.

 

Dodane po 3 minutach 49 sekundach:

Przedstawiam mojego nowego szatana,akurat na zimę :)

Yamaha Fazer FZ6 S2

 

MwuX4sl.jpg

 

S2 to jest ten z okrojoną mocą czy pełną? Miałem kiedyś FZ6 Fazer 2004 :) Fajnie się latało tylko wydechy to porażka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Raz że zależy od moto. Cross/supermoto to praktycznie 12 miesięcy latania. Ja na ścigu zaczynam sezon jak tylko jest +15 i nie pada. Kwiecień do Październik. Bez problemu.

No tak tak, są ludzie co zimą jeźdzą. Ale wiatr, cieknie z nosa, opona twarda. Aż taki zatwardziałym graczem nie jestem.

Kwiecień jeszcze zimno, październik tak samo.

 

Starsze Enduro też kupisz za ok 10 000 zł. Chcesz ścigacza? Pierwsze R1, CBR czy Gixy można kupić po 10 000

Tak, zgadza się.

Ja już skończyłem z używanymi samochodami/motocyklami.

Każdy ma tu "swoją" prawdę. Ja wybrałem. Stare to jedynie mercedesy mogę podejmować :D

 

HD w serwisie na pewno dużo kosztuje. Ojciec serwisuje HD i mniej więcej wiem jak to jest. Ale - motocykl zabrany spod domu i odstawiony pod dom. Wszyscy wiemy, że HD to nie tylko motocykl a cała otoczka.

Dokładnie tak. Ale z drugiej strony jak się leci HD na przelotowych tłumikach i przed Tobą samochody rozstępują się jak morze przed Mojżeszem, to adrenalina skacze.

Jeszcze podobną miałem jak miałem testówkę z BMW na Akrapovičach i leciałem tunelami na toruńskiej (ale to się darło :D ). Mega uczucie. Można jechać szybkim autem, ale adrenalina przy takim moto jak czujesz opór powietrza na ciele to kosmos :D

 

Trzeba myśleć za innych i tyle. Spodziewać się niespodziewanego Jeżeli zaczniesz się zastanawiać "czy on nie chce tu skręcić bo coś kombinuje" to on na bank tam skręci

Dokładnie tak.

 

Mi nie brakuje. 172 KM starcza

No to jak by mieć GTRa i powiedziec że w sumie mi mocy starcza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprytny, S2 ma pełną moc 98 hp,co masz na myśli "wydechy to porażka"? Jeśli chodzi o dźwięk odkurzacza do 6 tys to się zgodzę,później dopiero zaczyna je słychać. Natomiast jeśli chodzi o ich wygląd to dla mnie są za*ebiste :D

Franek, Moto jest mega niebezpieczne ale adrenalina i jazda bez celu jest nie porównywalna z jazdą samochodem :) Jak kupowałem rok temu Kawe która miała 50 hp to miałem wrażenie "ale to zapierd" po roku zaczęło brakować mocy no i prehistoryczna konstrukcja dawała o sobie znać szczególnie podczas jazdy we dwoje,hamulce nie dawały rady nawet przy rekreacyjnych prędkościach.Przeskok między Yamaha a moim Kawasaki jest dla mnie gigantyczny i na chwilę obecną mam uczucie że obecne moto zostanie u mnie na dłużej niż rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uległem presji :oops:

 

Zwykła trójka, w dodatku umyta na bezdotyku i nawet bez dressingu na oponach :oops:

 

yDfX9nG.jpg

 

ZMVyusc.jpg

 

g03MErS.jpg

 

31dDfel.jpg

 

nrF2rdu.jpg

 

siXHwHn.jpg

 

mweFTUt.jpg

 

plan nr 1 zrealizowany - czarne nerki

plan nr 2 już jedzie - lotka na tył i ramka klimatyzacji LCI piano black z ambientem

plany na kiedyś tam - eibach pro-kit, wymiana tylnych lamp na LCI Full led, doposażenie we wszystkie akcesoria ///M Performance :-]

 

nakleiłem jeszcze kolorowe paseczki na nerce tak jak w avatarze ale to można zedrzeć w minutę - narazie nie kłują w oko, zmieniłem też żarówki w przednich kierunkach na srebrne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.