Skocz do zawartości

Rampa najazdowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zrobić podjazd / rampę do samochodu, ale kompletnie nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Ktoś mógłby pomóc i opisać elementy, które bym potrzebował do wykonania takiej rampy, z ew. krótkim opisem montażu? Nie musi być taka, jak na zdjęciu (ta z foty jest zrobiona z drabiny, ale myślałem, o jakiejś najprostszej ze sklejki).

 

Pozdrawiam.

 

najazd1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten pomysl jest genialny w prostocie, wystarczy średnia drabinka, dociąć ją pod swoj samochod, przykręcić płytę i gotowe. Jest sztywno, solidnie ;)

 

A jak bawić się sklejką itp to będziesz musiał to usztywnić tak czy inaczej jakimś profilem alu, zawiasy, spasowanie wszystkiego zajmie napewno wiecej czasu, a koszta to juz zależy czy by znalazł jakąś drabinke czy nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyta np castorama MFP sa gladkie idealnie, fakt one sa grubsze min. chyba 8mm, moze cos cienszego by tez mieli, albo jakas hurtownia plyt/drewna napewno cos znajdziesz w google w rejonie

 

Zasuwa do blokowania - castorama/obi itp

2 zawiasy mocujace rampe tez dostaniesz albo jakis okoliczny sklep

Drabinka na szybko podpatrzone jest wykorzystana czesc drabiny z podestem

http://allegro.pl/849-drabina-aluminiow ... 76286.html

Lub zwykłą prosta aluminiowa, przeciąc dodać odpowiednie kątowo/wytrzymalosciowo zawiasy i tez da rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzeczyszczyk, ta maszyna jest dość ciężka i pewnie swoje kosztuje, więc ten podjazd nie może być wystrugany z byle deski...

pozostaje jeszcze opcja najazdów na lawety, tylko one są perforowane a nie wiem jakie masz kółka w tej myjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit_Krk - w firmie, w której zakupiłem maszyny czyszczące jest w ofercie zabudowa auta (rampa / zjazd). Robią to za 2.500 tys netto.

 

To wiem. Nie rozumiem jednak tego komentarza:

a żeby było śmieszniej, to cena netto :) kocham ten kraj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, podjadę sobie jutro gdzieś do sklepu typu Praktiker i pokombinuję, może sprzedawca mi coś doradzi.

 

Co do fragmentu, którego nie rozumiesz chodzi mi o to, że każdy każdego próbuje delikatnie pisząc wydymać. Cena 2.500 netto za taki podjazd jest co najmniej śmieszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, podjadę sobie jutro gdzieś do sklepu typu Praktiker i pokombinuję, może sprzedawca mi coś doradzi.

 

Co do fragmentu, którego nie rozumiesz chodzi mi o to, że każdy każdego próbuje delikatnie pisząc wydymać. Cena 2.500 netto za taki podjazd jest co najmniej śmieszna.

raczej nic śmiesznego, zobacz ile kosztują podjazdy dla wózków inwalidzkich...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zobacz sobie ten podjazd ze zdjęcia. Takie same robią, koszt na pewno nie przekroczy 1.000, nawet z robocizną, pociskają ciemnocie z marżą 200 %, wszędzie praktycznie tak jest. Wejdziesz do sklepu z częściami, jak powiesz, że jesteś laik, to Ci filtr oleju pocisną za 60 pln (jakiś chiński MAXGEAR), albo amortyzatory do Seicento za 2 bańki sztuka z "renomowanego" KRAFTA :D bo z Niemiec (pfu), a najtańszy syf to jest, takie przykłady można mnożyć.

 

Dobra, bo offtop się robi, mimo tego, że tutaj się nie "nabijają" posty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fragmentu, którego nie rozumiesz chodzi mi o to, że każdy każdego próbuje delikatnie pisząc wydymać. Cena 2.500 netto za taki podjazd jest co najmniej śmieszna.

 

 

Ta cena to przecież nie same materiały, z których jest on wykonany. Istnieje coś takiego jak know-how, dodatkowo chyba trzeba zapłacić ludziom, ZUSy, srusy, VATy i inne takie.

Jak jest na coś zapotrzebowanie i popyt to dlaczego na tym nie zarabiać?? :dontknow:

Skoro myślisz takimi kategoriami, w jaki sposób chcesz zdobyć klientów? Mycie z dojazdem jest przecież kilkukrotnie droższe niż podjechanie na myjnię samoobsługową i opłukanie auta za 5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jest sens dywagować w tej kwestii. Gościu ma warsztat, a zlecenia zabudowy to tylko dorobek. Robią to z nieprofesjonalnie (pomysłowo z drabiny), biorą za to 2.5 k netto, przecież to śmieszne jest. Dodatkowo dymają ludzi, wspominając im o koszcie zabudowy dopiero na miejscu, ale dzień przed przyjazdem.

 

Co do zdobycia klientów, to liczy się dana grupa docelowa. Przecież nie będę szukał klientów Januszy - myjących swoje fury na karcherze przy BP. Poza tym przy myciu człowiek widzi za co płaci - dojazd + koszty mycia. A tutaj? Sklejka, drabina, przykręcone uje muje dzikie węże 2,5 koła netto, 3075 brutto, powodzenia. Jeszcze im to dwa dni zajmuje :D

 

Jakby ktoś miał jakieś konstruktywne spostrzeżenia w temacie rampy to proszę o pomoc, a osobom piszącym w temacie dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jest sens dywagować w tej kwestii. Gościu ma warsztat, a zlecenia zabudowy to tylko dorobek. Robią to z nieprofesjonalnie (pomysłowo z drabiny), biorą za to 2.5 k netto, przecież to śmieszne jest. Dodatkowo dymają ludzi, wspominając im o koszcie zabudowy dopiero na miejscu, ale dzień przed przyjazdem.

 

Co do zdobycia klientów, to liczy się dana grupa docelowa. Przecież nie będę szukał klientów Januszy - myjących swoje fury na karcherze przy BP. Poza tym przy myciu człowiek widzi za co płaci - dojazd + koszty mycia. A tutaj? Sklejka, drabina, przykręcone uje muje dzikie węże 2,5 koła netto, 3075 brutto, powodzenia. Jeszcze im to dwa dni zajmuje :D

 

Jakby ktoś miał jakieś konstruktywne spostrzeżenia w temacie rampy to proszę o pomoc, a osobom piszącym w temacie dziękuję za odpowiedź.

 

To zdanie na tym forum to lekkie przegięcie, bo tu prawie każdy myje auto na myjkach ręcznych.

Poza tym jak nie potrafisz zrobić sam, to niestety musisz zapłacić. Moim zdaniem 200zł za wyrwanie zęba to też lekka przesada ale, że sam sobie tego nie zrobię to muszę zapłacić. Niestety tak ten świat działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.