Skocz do zawartości

Brinkmann Sun Gun zamast 3M


Gibon86

Rekomendowane odpowiedzi

Popracowałem ostatnio z sun gunem. Używałem go do inspekcji wnętrz jako że było kilka aut do zrobienia tak na tip top. Idealnie uwidacznia niedoskonałości w nałożeniu dressingu, słabego odtłuszczenia plastików, niedoskonałości w czyszczeniu skór itp, na lakierze nie wiem nie znam się :lol: Dla mnie nieocenione urządzenie, wcześniej pracowałem na latarce jakiejś ledowej i to nie to samo według mnie.

 

[ Dodano: 3 Maj 2010, 20:48 ]

Dla jasności pracowałem z urządzeniem 3M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Przeglądałem forum i pojawiają się tutaj dwie nazwy Brinkmann i 3M Sun Gun.

Pierwszy niedostępny w PL, a drugi wg. wielu opinii nieproporcjonalnie drogi.

 

Zatem co możecie polecić do oświetlania?

Szukam czegoś poręcznego, bez kabla.

Raczej kierować się ku technice LED czy standardowy halogen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłębiałem ten temat dwa dni. Czytałem fora, konsultowałem się z Markiem (dziękuję za poradę) i konkluzje są następujące. Warto kupić latarkę na diodzie Cree R4, można także rozważyć latarkę na diodzie P7 (przytaczane wyżej przykłady np Led Lenser) jednak Cree R4 wydaję się być lepszym wyborem. O ile przy zastowowaniu detailingowym będzie podobnie o tyle w codziennym użytkowaniu zasięg tej pierwszej będzie o wiele większy.

Szukaj raczej na akumulatorku 18650.

Polecam lakturę forum torch.pl oraz światełko.pl, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli allegro pokazało mi dwa modele:

 

LATARKA LED LENSER P7 na Cree 4,45W i 167lumenów (niby 210m zasięgu)

Latarka Fenix PD30 Black R4 CreeR4 265lumenów (i "tylko" 165m zasięgu)

 

Ceny niemal identyczne, ok 250zł.

 

Zatem lepiej mocniejszą czy słabszą?

Nie wybieram się na polowanie tylko chcę oświetlać lakier z metra więc czy mocniejsza nie będzie w tym wypadku za mocna?

 

200912510269632.jpg

1025517298

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcecie kupić dobre latarki w dobrych cenach to polecam ten sklep: http://www.dealextreme.com/products.dx/category.999 Wysyłka jest free, wysyłają z Hong Kongu. Paczka idzie tydzień. Całe forum o latarkach swiatelka.pl tam kupuje. Zapytam się co by polecili do detailingu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

escimo, ja poszedłem trochę w inną stronę. Przeczytałem ten temat i doszedłem do wniosku, że kupię sobie urządzenie 2w1 - tj. latarkę do inspekcji i do ... oświetlania. :D

Wybór padł na takie cacucho: LED LENSER P7, a tak wygląda:

 

pre_1343656220__p7t-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W pl nie ma. Jakiś czas temu był na naszej forumowej giełdzie. Ja nie zdążyłem, ostatnia nowa szuka sprzedała się w wax paradise i wtedy nie miałem sianka :/ Jakby ktoś miał dostęp do nich nie się pochwali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.